Iniekcje dostawowe kwasem hialuronowym

Iniekcje dostawowe kwasem hialuronowym to efektywna i bezpieczna metoda, która wspomaga leczenie urazów ortopedycznych i niweluje objawy zwyrodnienia stawów. Kwas hialuronowy poprzez iniekcję zostaje podany bezpośrednio do stawu, co powoduje uzupełnienie ubytków, zwiększenie sprężystości stawu i jego nawilżenie.

Zabieg wykonuje lekarz ortopeda, który w trakcie zabiegu może również wykonywać iniekcję pod kontrolą usg.

Iniekcje dostawowe z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe PRP to preparat pozyskiwany z własnej krwi pacjenta, w którym stężenie płytek krwi jest większe niż w osoczu fizjologicznym (naturalnym). Sprawdza się doskonale nie tylko w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, ale też jest świetną substancją wykorzystywaną w medycynie regeneracyjnej w ortopedii.

Ponieważ jest ono rezerwuarem ogromnej ilości czynników wzrostu i substancji biologicznie czynnych, które pobudzają odbudowę i regenerację tkanek, np. chondrogenezę(odbudowę chrząstki), dlatego bardzo efektywnie wspomaga gojenie uszkodzonych mięśni, kości i stawów.

W wyniku podania osocza do miejsca zabiegu dochodzi do stymulacji proliferacji komórek i macierzy międzykomórkowej, a chrząstka stawowa ulega regeneracji.

Opis zabiegu

  • pobranie krwi i pozyskanie osocza bogatopłytkowego poprzez odwirowanie krwi w specjalnej wirówce,
  • aplikacja preparatu w okolice stawu lub miejsca chorobowo zmienionego.