Blefaroplastyka
Blefaroplastyka, czyli plastyka powiek.
Wraz z upływem czasu na naszej twarzy zaczynają się pojawiać oznaki starzenia. Do takich należy zwiotczenie skóry powiek, które może powodować nie tylko defekt estetyczny taki jak opadające powieki, ale także zaburzać widzenie.
Osoby, które borykają się z opadającą powieką czy też wiotką skórą powiek, mogą w szybki i skuteczny sposób pozbyć się swoich dolegliwości, dzięki zabiegowi plastyki powiek, który polega na wycięciu nadmiaru skóry oraz w razie potrzeby, także tłuszczu.
Zabieg na powieki – czyli jak przebiega belfaroplastyka?
- Plastyka powiek wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około godziny w trybie ambulatoryjnym, tzn., że po operacji powiek pacjent udaje się do domu.
- Zabieg wiąże się z przecięciem skóry, jednak blizna po zabiegu jest prawie niewidoczna, ponieważ cięcie wykonywane jest w obrębie załamania powieki.
- Na ranę zakładane są szwy, które są zdejmowane podczas kontroli w 7 dobie po zabiegu – tyle czasu wynosi też średni okres rekonwalescencji, po którym można wrócić do swoich obowiązków zawodowych.
- Siniaki czy obrzęki są normalnym zjawiskiem, a dolegliwości bólowe z reguły są niewielkie i ustępują po przyjęciu powszechnie dostępnych środków przeciwbólowych.
- Choć efekty zabiegu widoczne są od razu, to ostateczny efekt można ocenić po około 3 miesiącach.
Jak długo utrzymuje się efekt liftingu powiek?
- Efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet kilkanaście lat.
Postępowanie przed i po zabiegu korekty powiek:
- Przed wykonaniem zabiegu odbywa się kwalifikacja chirurgiczna, podczas której omawiane są szczegółowo zalecenia przed, jak i po zabiegowe.
- Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach oraz schorzeniach, ponieważ niektóre z nich mogą wpłynąć na bezpieczeństwo oraz efekt zabiegu.
- Niezwykle ważne jest, żeby rzucić palenie na 6 tygodni przed zabiegiem, w celu zmniejszenia ryzyka zaburzeń gojenia się rany czy też jej infekcji.
- Po zabiegu należy unikać promieniowania UV przez 6 tygodni, a ćwiczeń fizycznych przez co najmniej 2 tygodnie.
- Jak każdy zabieg operacyjny, blefaroplastyka także jest obarczona ryzykiem pojawienia się powikłań. Do niektórych z nich należy: krwiak, suchość oka, czy utrata wzroku.
Toksyna Botulinowa - Botoks
Czym jest toksyna botulinowa?
Jest naturalną toksyną, która w odpowiedniej postaci znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej oraz w leczeniu zespołów charakteryzujących się nieprawidłowym napięciem mięśniowym.
Jak działa toksyna botulinowa?
Toksyna botulinowa podczas zabiegu wprowadzana jest w postaci iniekcji do obszaru poddanego zabiegowi. Jej zadaniem jest blokowanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego co uniemożliwia kurczenie mięśni i powoduje relaksację mięśnia. Powyższe działanie toksyny jest wykorzystywane dla osiągnięcia takich efektów jak wygładzenie zmarszczek.
Zabieg ten jest w pełni bezpieczny, ponieważ dawki toksyny botulinowej podczas zabiegu są niewielkie a sam zabieg odwracalny, a także praktycznie niebolesny.
Przebieg zabiegu z zastosowaniem toksyny botulinowej:
- Podanie toksyny botulinowej w wybraną okolicę następuje za pomocą iniekcji.
- Zabieg wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym, tzn., że po zabiegu pacjent udaje się do domu
- Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wykonujący zabieg nakłada na obszar zabiegowy środek znieczulający w postaci maści/kremu.
- Zabieg trwa od 20-40min
Przed zabiegiem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, dzięki któremu lekarz wykonujący zabieg zdecyduje czy Pacjent nie ma przeciwwskazań do jego wykonania.
Po zabiegu
- Siniaki, zaczerwienienie, obrzęki, szczypanie, ból przy dotyku w okolicy zabiegu są normalnym zjawiskiem, a dolegliwości te z reguły ustępują samoistnie. Niezmiernie ważne jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych przekazanych przez lekarza
- Ostateczny efekt zabiegu można ocenić po około 3-4 tygodniach od zabiegu. Jest on każdorazowo uzależniony od indywidualnych cech osobniczych każdego pacjenta, ale także od przestrzegania przez pacjenta zaleceń
- Rezultaty uzyskane w wyniku podania toksyny botulinowej nie mają charakteru trwałego. Efekty są przejściowe (średnio 3-6 miesięcy), co związane jest z naturalnym upływem czasu i biologicznym starzeniem się skóry. Dla utrzymania zamierzonych efektów zabiegu będzie konieczne jego powtórzenie.
Wskazania do wykonania zabiegu z toksyną botulinową:
- wygładzenie zmarszczek czoła, lwia zmarszczka, „kurze łapki”
- inne zastosowanie: leczenie nadpotliwości i bruksizmu.
Przeciwwskazania:
- aktywna infekcja uogólniona lub w miejscu zabiegu lub jego okolicy,
- stany zapalne skóry,
- alergie,
- ciąża i laktacja,
- choroby immunologiczne (reumatoidalne zapalnie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, syndrom Cohna, choroba Gavesa Basedowa, zesztywniające zapalnie palców, choroby nerwowo-mięśniowe takie jak miastenia, rzekomoporaźna, zespół Lamberta Eatona, Rooke’a, koagulopatia, etc.),
- leczenie antykoagulantami,
- choroby nowotworowe,
- zaburzenia krzepnięcia krwi.
Zabiegi kwasem hialuronowym
Czym jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy jest organicznym związkiem, występującym we wszystkich organizmach żywych. Jest min. składnikiem płynów ustrojowych i budulcem naczyń krwionośnych, a największe jego pokłady występują w skórze pod postacią hialuronianu sodu. Dzięki niemu nasza skóra jest napięta, sprężysta, nawilżona i rozświetlona. Niestety wraz z upływem czasu jego ilość w naszej skórze maleje, przez co skóra traci zdolność wiązania wody. Pojawiają się pierwsze zmarszczki, skóra staje się mniej nawilżona i potrzebuje więcej czasu na regenerację.
Przebieg zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego:
- Podanie kwasu hialuronowego w wybraną okolicę następuje za pomocą iniekcji.
- Zabieg wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym, tzn., że po zabiegu pacjent udaje się do domu
- Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wykonujący zabieg nakłada na obszar zabiegowy środek znieczulający w postaci maści/kremu.
- Zabieg trwa od 20-60min
Po zabiegu:
- Siniaki, zaczerwienienie, obrzęki, szczypanie, ból przy dotyku w okolicy zabiegu są normalnym
zjawiskiem, a dolegliwości te z reguły ustępują smoistnie. Niezmiernie ważne jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych przekazanych przez lekarza Ostateczny efekt zabiegu można ocenić po około 3-4 tygodniach od zabiegu.
Jest on każdorazowo uzależniony od indywidualnych cech osobniczych każdego pacjenta, ale także od przestrzegania przez pacjenta zaleceń
- Rezultaty uzyskane w wyniku podania m nie mają charakteru trwałego. Efekty są przejściowe (średnio 8-12 miesięcy), co związane jest z naturalnym upływem czasu i biologicznym starzeniem się skóry i metabolizmem kwasu hialuronowego. Dla utrzymania zamierzonych efektów zabiegu będzie konieczne jego powtórzenie.
Wskazania do wykonania zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego:
- Poprawa owalu twarzy
- Wypełnienie i minimalizacja zmarszczek
- Powiększanie ust
- Wypełnianie ubytków
- Wolumetria twarzy
- Skóra pozbawiona nawilżenia i jędrności
Przeciwwskazania:
- Alergie
- Stany zapalne skóry
- Zaburzenia krzepnięcia krwi
- Inne wypełniacze
- Ciąża i karmienie piersią
- Choroby autoimmunologiczne
Bioremodeling Prophilo- molekuła młodości dla Twojej skóry.
Czym jest Prophilo?
PROPHILO jest naturalnym, wyselekcjonowanym kwasem hialuronowym o wysokim stężeniu, który działa odmładzająco nie tylko na skórę, ale także tkankę podskórną.
Jego powolne i długotrwałe uwalnianie w miejscu iniekcji powoduje odbudowę, wzmocnienie i zagęszczenie skóry. Nazywany molekułą młodości daje efekt liftingu i wysmuklenia twarzy, ale także:
- korekta owalu twarzy
- redukcja opadających policzków
- wysmuklenie twarzy
- bioremodeling
- poprawa gęstości i napięcia skóry
- redukcja zmarszczek
Przebieg zabiegu:
Przebieg zabiegu Prophilo jest taki sam jak każdy zabieg z zastosowaniem wypełniaczy, a przeciwwskazania analogiczne do opisanych w zabiegu z zastosowaniem kwasu hialuronowego.
Nici PDO
Czym są nici PDO?
Zabieg z użyciem nici PDO nazywany inaczej „niechirurgicznym liftingiem”, to zabieg, podczas którego wykorzystywane są nici, które są wykonane z takiego samego materiału (polidioksan), jak szwy chirurgiczne używane do zamykania ran.
Jak przebiega zabieg z zastosowaniem nici PDO?
- Umieszczenie nici PDO pod skórą w wybraną okolicę następuje za pomocą implementacji przez niewielkie nakłucie na skórze, ich zadaniem jest zagęszczenie, stymulacja dzielenia się fibroblastów i kolagenu, a także stworzenie struktury „podporowej” dla tracącej gęstość wraz z wiekiem skóry
- Każda z nici liftingujących zawiera specjalne haczyki, które utrzymują ją w odpowiednim miejscu i naciągają skórę, a także stymulują kolagenogenezę. Powoduje to nie tylko wygładzenie skóry, ale także widoczny lifting zaopatrywanych okolic.
- Nici rewitalizujące są cieńsze i nie zawierają haczyków, a ich zadaniem jest podbudzenie skóry do odbudowy.
- Zabieg wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym, tzn., że po zabiegu pacjent udaje się do domu
- Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wykonujący zabieg nakłada na obszar zabiegowy środek znieczulający w postaci maści/kremu.
- Zabieg trwa od 20-60min
Po zabiegu:
- Nici dają natychmiastowe efekty, których pełny efekt uwidacznia się po około 1 – 2 miesiącach, a utrzymuje się nawet do 1 – 2 lat, w zależności od użytej nici.
- Możliwe zaczerwienie, zasinienie i obrzęk w miejscu iniekcji
Wskazania do zabiegu:
- Wiotka skóra
- Modelowanie i lifting twarzy po utracie wagi
- Likwidacji obwisłych policzków „chomików”
- Podniesienie kącików ust
Przeciwwskazania:
- Alergie
- Stany zapalne skóry
- Zaburzenia krzepnięcia krwi
- Inne wypełniacze
- Ciąża i karmienie piersią
- Choroby autoimmunologiczne
Usuwanie znamion urządzeniem PlasmAge
Czym jest PlasmAge?
Plasmage jest urządzeniem medycznym, wykorzystującym zjawisko plazmy, nazywane czwartym stanem skupienia. Stanowi ono najnowocześniejsze osiągnięcie w dermatologii estetycznej i chirurgii estetycznej. Pozwala na małoinwazyjne
usuwanie niedoskonałości i zmian skórnych. Jest doskonałą alternatywą w leczeniu schorzeń, które dotąd poddawane były ingerencyjnym zabiegom z zakresu chirurgii estetycznej np. Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych). Czynnikiem wyróżniającym Plasmage jest fakt, iż plazma pozwala na oddziaływanie na zmienione tkanki, co warunkuje bezpieczeństwo precyzję i bardzo dobry efekt estetyczny.
Przebieg zabiegu usuwania znamion urządzeniem PlasmAge:
- Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Lek znieczulający podaje się podskórnie w miejscu zabiegowym.
- Zabieg polega na wykonaniu drobnych punktów sublimacji za pomocą urządzenia medycznego Plasmage.
- Bazując na efekcie sublimacji, w trakcie zabiegu poprzez punktowe działanie plazmy medycznej dochodzi do zniszczenia zmiany skórnej poprzez jej odparowanie na skutek działania plazmy.
- Rezultaty uzyskane w wyniku usunięcia zmiany skórnej są uzależnione od rodzaju zmiany, jej wielkości, a także od osobniczych właściwości skóry. W przypadku takich zmian jak np. włókniaki, brodawki skórne, znamiona rezultatem jest trwałe usunięcie zmiany.
- Niektóre zmiany skórne w szczególności znamiona barwnikowe mogą stanowić dyskwalifikację do zabiegu metodą Plasmage, zwłaszcza wtedy, jeśli lekarz zaleci badanie histopatologiczne wycinka.
- Cały zabieg trwa około 30 minut.
- Zaczerwienienie skóry po zabiegu jest zjawiskiem normalnym, a dolegliwości bólowe z reguły są niewielkie. Punkty sublimacji utrzymują się na skórze średnio do 10 dni.
- Alternatywną metodą leczenia jest usunięcie zmiany skórnej metodą chirurgiczną, która polega na wycięciu zmiany.
Wskazania
- Brodawki
- Włókniaki
- Kępki żółte
- Niektóre znamiona skórne
- Grudki perliste
- Blefaroplastyka powiek
- Plastyka wędzidełka
Przeciwwskazania
- Ciąża
- Cukrzyca
- Epilepsja
- Zaburzenia krzepnięcia
- Rozrusznik serca
- Infekcje bakteryjne i wirusowe
Mezoterapia igłowa
Czym jest mezoterapia igłowa?
Mezoterapia to zabieg polegający na zaaplikowaniu substancji odżywczo- nawilżających lub liftingujących do głębszych warstw skóry poprzez liczne płytkie iniekcje.
Po zabiegu:
- Siniaki, zaczerwienienie, obrzęki, szczypanie, ból przy dotyku w okolicy zabiegu są normalnym zjawiskiem i ustępują samoistnie. Niezmiernie ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarskich.
- Efekt zabiegu jest uzależniony od doboru preparatu i stany skóry pacjenta, ale także od przestrzegania przez pacjenta zaleceń.
- Rezultaty uzyskane w wyniku podania preparatu nie mają charakteru trwałego. Efekty są przejściowe (średnio 3-6 miesięcy) a dla utrzymania zamierzonych efektów zabiegu będzie konieczne jego powtórzenie.
Jakie preparaty możemy zastosować w mezoterapii igłowej:
- Kwas hialuronowy
- Osocze bogatopłytkowe
- Preparaty stymulujące wzrost włosów
Przeciwwskazania:
- Alergie
- Stany zapalne skóry
- Zaburzenia krzepnięcia krwi
- Inne wypełniacze
- Ciąża i karmienie piersią
- Choroby autoimmunologicze
Osocze bogatopłytkowe
Czym jest osocze bogatopłytkowe?
Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z własnej krwi pacjenta, w której stężenie płytek krwi jest większe niż w osoczu fizjologicznym (naturalnym).
W osoczu występuje ogromna ilości czynników wzrostu i substancji biologicznie czynnych, które pobudzają regenerację skóry,
Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej:
- Podanie preparatu w wybraną okolicę następuje za pomocą iniekcji.
- Zabieg trwa od 20-60min
Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?
Zabieg przebiega w dwóch fazach:
- pobranie krwi i pozyskanie osocza bogatopłytkowego poprzez odwirowanie krwi w specjalnej wirówce,
- pozyskany preparat lekarz aplikuje w postaci iniekcji na obszar poddany zabiegowi.
- Zabieg wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym, tzn., że po zabiegu pacjent udaje się do domu
- Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wykonujący zabieg nakłada na obszar zabiegowy środek znieczulający w postaci maści/kremu.
Po zabiegu:
- Siniaki, zaczerwienienie, obrzęki, ból przy dotyku w okolicy zabiegu są normalnym
zjawiskiem, a dolegliwości te z reguły ustępują po wykonaniu zaleceń po zabiegowych przekazanych przez lekarza
- Rezultaty uzyskane w wyniku podania osocza bogatopłytkowego nie mają charakteru trwałego, utrzymują się ok -6 miesięcy i są widoczne po ok. 2tyg. Zabieg należy powtarzać w serii zaleconej przez lekarza.
Wskazania:
- Poprawa kolorytu skóry
- Odżywienie i rewitalizacja
- Przyśpieszenie regeneracji blizn, rozstępów, ran
- Poprawa jędrności skóry
- Korekcja zmarszczek
Przeciwwskazania:
- Alergie
- Stany zapalne skóry
- Zaburzenia krzepnięcia krwi
- Inne wypełniacze
- Ciąża i karmienie piersią
- Choroby autoimmunologiczne
Leczenie bruksizmu
Czym jest bruksizm?
Bruksizm to nawykowe, nieświadome zaciskanie zębów i zgrzytanie zębami powstające w wyniku nadaktywności mięśni żwaczy, dlatego w leczeniu bruksizmu ważne jest wyeliminowanie niepotrzebnego nawyku zaciskania szczęki i ograniczenia niepotrzebnej pracy odpowiedzialnych za to mięśni.
Bruksizm najczęsciej występujący w nocy jako napadowe, bardzo nasilone zgrzytanie zębami. Konsekwencją nocnego zgrzytania mogą być zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych, bóle głowy, przygryzanie dziąseł zaniki przyzębia.
Bruksizm może ustąpić samoistnie lub dzięki zabiegowi z wykorzystaniem toksyny botulinowej.
Jak przebiega zabieg leczenia bruksizmu?
- Lekarz przeprowadza wywiad i wykonuje znieczulenie miejscowe kremem znieczulającym
- Następnie dobierana jest odpowiednia dawkę toksyny botulinowej i aplikacja preparatu do mięśni
- Po zabiegu nie wymagana jest rekonwalescencja, a jedynie ograniczenie aktywności fizycznej do 24h.
- Efekt utrzymuje się ok 4 – 6 miesięcy.
Przeciwskazania:
- zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
- schorzenia o podłożu nerwowo-mięśniowym wynikające z uwarunkowań genetycznych,
- ciąża oraz karmienie,
- alergie
- problemy z krzepliwością krwi,
- infekcje bakteryjne i wirusowe
- stosowanie bądź odstawienie w przeciągu tygodnia poprzedzającego zabieg leków takich, jak: D-penicylamina, cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna, aminochinolony, aminoglikozydy
Nadpotliwość
Czym jest nadpotliwość?
Nadpotliwość to reakcja organizmu, która powoduje nadmierne i nieprzewidywalne wydzielanie potu w obrębie dłoni, pach, stóp lub twarzy. Osoby cierpiące na nadpotliwość, posiadają nadaktywne gruczoły potowe. Gruczoły są pobudzane do wydzielania potu poprzez lęk, stres i inne bardziej intensywne stany emocjonalne. Nadmierna potliwość występuje najczęściej w rejonie pach i dłoni.
Leczenie nadpotliwości polega na zastosowaniu toksyny botulinowej, która czasowo blokuje nerwy zaopatrujące gruczoły potowe powodując ich wyłączenie co znaczne ogranicza potliwości.
Jak przebiega zabieg leczenia nadpotliwości?
- Po określeniu obszaru, na którym występuje nadpotliwość, lekarz nakłada krem miejscowo znieczulający
- następnie wstrzykuje ściśle określoną dawkę toksyny botulinowej, która powoduje zablokowanie działania przewodnictwa nerwowego i zmniejszenie wydzielania potu.
- Zabieg wykonuje się co 6 - 8 miesięcy, a efekty widoczne są już po kilku dniach od zabiegu.
Jakie partie można poddać zabiegowi?
- Pachy
- Dłonie
- Stopy
- Twarz
Przeciwwskazania:
- ciąża i okres karmienia piersią
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- infekcje w miejscu planowanego podania preparatu
- choroby z zaburzeniami przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
- stosowanie leków wywołujących relaksację mięśni
- zaburzenia krzepnięcia krwi
Dr Cyj Hair Filler
Czym jest terapia Dr Cyj Hair Filler?
Jest to peptydowa terapia włosów, która polega na wprowadzeniu do skóry głowy za pomocą iniekcji skoncentrowanego preparatu zawierającego 7 rewolucyjnych peptydów oraz kwas hialuronowy. Innowacja zabiegu polega na tym, że dostarczony do skóry głowy skoncentrowany preparat peptydowy uwalnia substancje aktywne jeszcze 14 dni po wykonanym zabiegu. Terapia hamuje nadmierne wypadanie włosów oraz pobudza włosy do wzrostu. Przeznaczona jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.
Przebieg zabiegu:
- Po konsultacji lekarskiej preparat zostaje zaaplikowany na zdezynfekowaną skórę głowy w postaci iniekcji
- Opatentowana przez laboratorium Caregen technologiaprzedłużonego uwalniania substancji aktywnychumożliwia penetrację składników aktywnych jeszcze przez 2 tygodnie po wykonanym zabiegu.
- W celu uzyskania rezultatu należy wykonać jedynie 4 zabiegi z częstotliwością co 2 tygodnie.
Jakie składniki aktywne zawiera preparat Dr Cyj Hair Filler?
- Kwas hialuronowy (0,7%), Dekapeptyd-10; Oktapeptyd-11; Oktapeptyd-2- odpowiadają za pobudzenie angiogenezy w obrębie mieszków włosowych, zahamowanie apoptozy i stymulację wzrostu włosa
- Dekapeptyd-18; Dekapeptyd-28- aktywuje wzrostu włosa poprzez białka Wnt, pobudza komórki macierzyste i namnażanie keratynocytów
- Oligopeptyd-54 - blokuje wpływ DHT powodującego łysienie i zatrzymuje wypadanie włosów
- Oligopeptyd-71- wpływa na przywrócenie pigmentacji włosów i formowanie nowych
Wskazania:
- wypadanie włosów,
- łysienie hormonalne,
- łysienie androgenowe,
- profilaktyka łysienia, słabe/zniszczone/wymagające odżywienia włosy,
- łojotok, sucha skóra głowy
Przeciwwskazania:
- ciąża i laktacja,
- zażywanie antybiotyków
- zażywanie antykoagulantów
- zażywanie kortykosteroidów
- zażywanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych
- nieleczona cukrzyca
- egzema
- łuszczyca
- przebyta/ aktywna choroba nowotworowa
Zabiegi z zakresu urologii estetycznej
Powiększenie Penisa
W naszym Centrum Medycznym wykonujemy zabieg powiększania penisa kwasem hialuronowym. Efektem zastosowania kwasu hialuronowego jest powiększenie penisa i jego pogrubienie, które jest widoczne od razu po zabiegu. Mechanizm działania kwasu hialuronowego polega na wiązaniu wody, przez co zwiększa swoją objętość parokrotnie i w sposób fizjologiczny powiększa rozmiary prącia, nie wpływając na jego kształt. Kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym w ludzkim organizmie. Efektem zastosowania kwasu hialuronowego jest powiększenie prącia, które jest widoczne od razu po zabiegu. Przeciętnie po podaniu kwasu hialuronowego obwód prącia wzrasta średnio do 3 cm.
Ostateczne wyniki są zależne od naturalnej wielkości penisa. Ostrzykiwanie prącia jest wykonywane za pomocą preparatu z wyboru DeneB Classic S, który zawiera usieciowany kwas hialuronowy. Ostrzykiwanie prącia kwasem hialuronowym nie ma charakteru trwałego, a efekty są jedynie przejściowe (średnio 1 rok), co powoduje, że w istnieje konieczność powtarzania go w celu utrzymywania się zamierzonych efektów estetycznych.
W niewielkim odsetku populacji kwas hialuronowy nie wywołuje zamierzonego efektu, co przed zabiegiem nie jest możliwe do sprawdzenia. Powiększanie penisa kwasem hialuronowym jest alternatywą dla zabiegów chirurgicznych, które są bardziej inwazyjne i mogą powodować wiele powikłań, między innymi bliznowacenie prącia.
Za przebieg zabiegu odpowiada uznany urolog z wieloletnim doświadczeniem dr Tomasz Wiśniewski, certyfikowany specjalista w zakresie powiększania prącia i urologii estetycznej.
Opis zabiegu
- Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Lek znieczulający podaje się podskórnie w postaci zastrzyku u podstawy prącia.
- Zabieg polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego za pomocą cienkiej igły podskórnie, wzdłuż całego prącia.
- Po podaniu preparatu lekarz wykonujący zabieg, masuje prącie, w celu równomiernego rozprowadzenia kwasu hialuronowego.
- Cały zabieg trwa około 40 minut.
Przygotowanie do zabiegu
- ogolenie okolic intymnych,
- unikanie przyjmowania niesterydowych leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, które powodują zaburzenia krzepliwości krwi(typu DICLOFENAC, IBUPROM, KETONAL).
Zalecenia po zabiegu
- masowanie prącia 2-3 dziennie – dla równomiernego rozprowadzenia preparatu;
- wstrzemięźliwość seksualna przez okres 2 tygodni;
- odbycie wizyty kontrolnej w wyznaczonym przez lekarza terminie;
- w przypadku wystąpienia niepokojących objawów takich jak bolesne zaczerwienienie, obrzęk prącia, gorączka powyżej 38 st., inne wskazane w pkt. 3 powyżej – niezwłoczny kontakt z lekarzem wykonującym zabieg.
Za przebieg zabiegu odpowiada uznany urolog z wieloletnim doświadczeniem dr Tomasz Wiśniewski, certyfikowany specjalista w zakresie powiększania prącia i urologii estetycznej. Fellow of the European Board of Urology 2002.
Pod specjalnie dedykowanym numerem telefonu Dr Wiśniewski odpowie na wszystkie pytania dotyczące zabiegu we wtorki, środy, czwartki w godzinach: 15:00 – 15:45.
Cena zabiegu
Rozmiar | ml | cena |
---|---|---|
L | - do 10 ml | 5000,00 zł |
XL | - powyżej 10 ml do 20 ml | 6000,00 zł |
XXL | - powyżej 20 ml | 7000,00 zł |
Konsultacja lekarska | 180 zł |
Do zabiegu stosujemy preparaty wyłącznie wysokiej jakości.
Poniżej przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania:
Chciałbym powiększyć penisa, jakiego efektu mogę się spodziewać?
Zabieg powiększania penisa przeznaczony jest dla mężczyzn, chcących powiększyć rozmiary prącia w zakresie grubości i długości. Przeciętnie po podaniu kwasu hialuronowego obwód prącia wzrasta do 3 cm, a długość do 2 cm.
Ostateczne wyniki są zależne od naturalnej wielkości penisa.
Jak w klinice Best-Med wygląda zabieg powiększenia penisa?
W naszej klinice wykonujemy zabieg powiększania penisa kwasem hialuronowym. Warto podkreślić, że jest on wykonywany tylko w kilku klinikach w całej Polsce. Powiększanie penisa jest alternatywą dla zabiegów chirurgicznych, które są bardziej inwazyjne i mogą powodować wiele powikłań, między innymi bliznowacenie prącia. Efektem zastosowania kwasu hialuronowego jest wydłużenie penisa i jego pogrubienie, które jest widoczne od razu po zabiegu. Warto dodać, że wstrzyknięcie kwasu hialuronowego nie powoduje skutków ubocznych, a rekonwalescencja pacjenta jest stosunkowo krótka.
Jak odbywa się zabieg powiększania penisa?
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, co zapewnia komfort pacjentowi w trakcie jego wykonywania.
Lek znieczulający podaje się podskórnie w postaci zastrzyku u podstawy prącia.
Preparat podawany jest podskórnie, wzdłuż całego prącia. Po podaniu lekarz wykonujący zabieg, masuje prącie, w celu równomiernego rozprowadzenia kwasu hialuronowego. Tę czynność będzie musiał wykonywać również sam pacjent 2-3 razy dziennie jeszcze przez parę dni po podaniu preparatu.
Czy partnerka odczuje poprawę?
Efektem zabiegu jest nie tylko poprawa wizualna, ale również poprawa jakości współżycia odczuwalna także przez partnerkę.
Jak działa kwas hialuronowy?
Mechanizm działania kwasu hialuronowego polega na wiązaniu wody, przez co zwiększa swoją objętość parokrotnie i w sposób fizjologiczny powiększa rozmiary prącia, nie wpływając na jego kształt.
Kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym w ludzkim organizmie, dzięki czemu jego podanie nie wywołuje reakcji alergicznej.
Zabieg jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych (nie wymaga pobytu w szpitalu) i nie wymaga szczególnego przygotowania. Wymagane jest tylko ogolenie (depilacja) okolic intymnych oraz ok. 7 dni przed zabiegiem odstawienie preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy, unikanie przyjmowania tzw. niesterydowych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Wszystkie te preparaty obniżają krzepliwość krwi.
Po zakończenie zabiegu pacjent może swobodnie powrócić do swojej codziennej aktywności, poza odbywaniem stosunków seksualnych przez okres 2 tygodni.
Jak długo utrzymuje się efekt?
Efekt powiększenia prącia utrzymuje się 1-2 lat. Część pacjentów może wymagać po pewnym czasie podania dawki uzupełniającej kwasu hialuronowego. Jest to całkowicie bezpieczne.
Jeszcze trochę się waham...
Zawsze, możesz wcześniej, skorzystać z wizyty online z naszym specjalistą wykonującym ten zabieg, w której w trakcie uzyskasz odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania i wątpliwości.
Trochę się krępuje pielęgniarek i pań w rejestracji...
Przy zabiegu nie jest obecna pielęgniarka!
Możesz całkowicie ominąć rejestracje - jeżeli podejmiesz decyzję o zabiegu, dokonaj płatności przelewem za wizytę, weź ze sobą potwierdzenie przelewu, które przekażesz doktorowi.
Doktor, do którego się zgłosisz, wykonuje szereg zabiegów typowo "męskich", więc nikt poza Tobą i Doktorem nie będzie wiedział, jaki jest cel Twojej wizyty.
Jaki jest koszt powiększenia penisa?
Cena zabiegu zaczyna się od 4000 zł i rośnie w zależności od uzyskania zamierzonego efektu
Jakie są przeciwskazania?
- stulejka,
- krótkie wędzidełko,
- wrodzone wady prącia,
- stan po urazie prącia,
- Choroba Peyroniego,
- w przeszłości wystąpienie priapizmu (wzwodu przewlekłego),
- choroby nowotworowe, w tym rak prącia,
- przewlekłe przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- stany zapalne i choroby infekcyjne prącia i/lub układu moczowego,
- cukrzyca,
Czy się kwalifikuję do zabiegu?
Ostateczna kwalifikacja do zabiegu następuje w trakcie wizyty poprzedzającej zabieg powiększenia prącia.
Czy są możliwe jakieś działania niepożądane?
- zaczerwienienie,
- obrzęk prącia,
- krwiak,
- nierówności na powierzchni skóry (nie mylić ze zniekształceniem prącia),
- dyskomfort, uczucie kłucia w miejscu podania preparatu,
- załupek.
Czy są jakieś zalecenia przed zabiegiem ?
- ogolenie okolic intymnych,
- odstawienie leków typu ACARD, POLOPIRYNA, ASPIRYNA, POLOCARD 7 dni przed zabiegiem,
- unikanie przyjmowania niesterydowych leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych ( typu DICLOFENAC, IBUPROM, KETONAL)-zaburzają krzepliwość krwi
Czy są zalecenia po zabiegu?
- masowanie prącia 2-3 dziennie (bardzo ważne dla równomiernego rozprowadzenia kwasu hialuronowego)
- zaprzestania stosunków seksualnych przez okres 2 tygodni,
- odbycie wizyty kontrolnej w wyznaczonym przez lekarza terminie.
W przypadku wystąpienie jakichkolwiek niepokojących objawów (bolesne zaczerwienie i obrzęk prącia, gorączka powyżej 38 st.) skontaktować się z lekarzem wykonującym zabieg.
Kłykciny kończyste
Kłykciny kończyste to jedna z chorób, wywoływana przez brodawczaka ludzkiego (HPV) i jest przenoszona bardzo często drogą płciową. W okolicach dróg rodnych u kobiet, w okolicy odbytu u kobiet jak i mężczyzn pojawiają się drobne grudki lub brodawki, które nie leczone zaczynają się rozrastać i rozsiewać na całą błonę śluzową okolicy którą zajmują.
Zaniedbanie i brak leczenia może doprowadzić do rozsiewu choroby i powstania na całej błonie śluzowej kalafiorowatych narośli, których leczenie jest możliwe tylko operacyjnie w warunkach szpitalnych. Dlatego tak ważna jest wczesna diagnostyka i podjęcie leczenia we wczesnym stadium infekcji.
Kłykciny kończyste u mężczyzn mogą występować na prąciu w okolicach moszny bądź odbytu.
Wcześnie zdiagnozowane kłykciny można wyleczyć szybko i skutecznie metodami małoinwazyjnymi jak plazma medyczna.
Przygotowanie do zabiegu
- Konsultacja kwalifikująca do zabiegu
- Zadbanie o higienę miejsca poddawanego zabiegowi
Za przebieg zabiegu odpowiada uznany urolog z wieloletnim doświadczeniem dr Tomasz Wiśniewski, certyfikowany specjalista w zakresie powiększania prącia i urologii estetycznej. Fellow of the European Board of Urology 2002.
Zabieg usuwania grudek perlistych wykonuje lekarz urolog z wieloletnim doświadczeniem w zakresie diagnostyki i leczenia chorób urologicznych u mężczyzn – Pani Doktor Sylwia Bender
Pod specjalnie dedykowanym numerem telefonu Dr Wiśniewski odpowie na wszystkie pytania dotyczące zabiegu we wtorki, środy, czwartki w godzinach: 15:00 – 15:45.
Grudki perliste
Grudki perliste prącia to niewielkie, okrągłe bądź wydłużone grudki przypominające perełki o białocielistym zabarwieniu, które znajdują się na koronie żołędzi prącia lub w rowku zażołędnym. Mogą występować w liczbie pojedynczej lub mnogiej tworząc kilkurzędowy wieniec wokół korony żołędzi. Pojawiają się najczęściej u mężczyzn między 20 a 30 rokiem życia, jednak zdarza się występowanie grudek u mężczyzn młodszych jak również mężczyzn dojrzałych. Grudki są często przyczyną trudności w utrzymaniu higieny prącia i mogą powodować nawracające stany zapalne i infekcje. Ponadto mogą powodować dyskomfort w życiu seksualnym, także spowodowany niską samooceną. Mężczyźni borykający się z ww. problemem mogą poddać się leczeniu metodą z wykorzystaniem plazmy medycznej.
- w celu zdiagnozowania lub potwierdzenia występowania grudek perlistych zalecana jest konsultacja z urologiem
Przygotowanie do zabiegu
- Konsultacja kwalifikująca do zabiegu
- Zadbanie o higienę miejsca poddawanego zabiegowi
Opis zabiegu
Zabieg usuwania grudek perlistych prącia wykonywany jest przy zastosowaniu plazmy medycznej.
- Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym Z ZASTOSOWANIEM PLAZMY MEDYCZNEJ. Lek znieczulający podaje się podskórnie w postaci zastrzyku w miejsce operacyjne (napletek lub poniżej rowka zażołędnego).
- Po znieczuleniu za pomocą cienkiej wiązki plazmy medycznej lekarz operator usuwa grudki.
- Końcowy efekt zabiegu uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta do gojenia jak i od indywidulanego obrazu klinicznego. Niewielkie drobne strupki są naturalnym efektem zabiegu.
- Cały zabieg trwa około 10-15 minut.
Alternatywnym do tej metody sposobu leczenia grudek perlistych prącia jest chirurgiczne wycięcie zmian, jednak taki zabieg wiąże się z większą ingerencją w ciągłość tkanki, zszywaniem ran i dłuższym dochodzeniem do zdrowia i normalnego funkcjonowania. Inną metodą usuwania grudek perlistych jest krioterapia, polegająca na wymrażaniu zmian skórnych za pomocą ciekłego azotu oraz złuszczenia naskórka. Grudki perliste można również wypalić ze skóry za pomocą prądu elektrycznego (elektrodesykacja).
Zalecenia po zabiegu
Rezultaty leczenia i przebieg rekonwalescencji pooperacyjnej zależą od indywidualnych cech osobniczych każdego pacjenta, ale także od przestrzegania przez pacjenta zaleceń pozabiegowych:
- codzienne zsuwanie napletka i jego właściwa higiena – mycie żelami i kosmetykami hypoalergicznymi;
- zakaz gorących kąpieli;
- zakaz wysiłku fizycznego przez okres 7 dni (wykluczone: trening siłowy, bieganie, trening siłowni, cięższe prace wymagające wysiłku);
- niedotykanie miejsca leczonego rękami, niewycieranie ostrym ręcznikiem, a jeżeli jest potrzeba dotknięcia, to tylko po umyciu i zdezynfekowaniu rąk;
- w celu zminimalizowania ewentualnego obrzęku zaleca się elewację prącia;
- wstrzemięźliwość seksualna pacjentów przez okres 5 tygodni;
- odbycie wizyty kontrolnej w wyznaczonym przez lekarza terminie;
- antybiotykoterapia – według zaleceń lekarza operatora;
Ważne! W przypadku wystąpienia niepokojących objawów takich jak bolesne zaczerwienienie, obrzęk prącia, gorączka utrzymujące się sączenie lub krwawienie z leczonego miejsca lub inne – niezwłoczny kontakt z Lekarzem wykonującym zabieg w celu konsultacji lub podjęcia leczenia (w tym antybiotykoterapii).
W razie ewentualnej niedostępności lekarza konieczny jest kontakt z Ostrym Dyżurem Urologicznym.
Za przebieg zabiegu odpowiada uznany urolog z wieloletnim doświadczeniem dr Tomasz Wiśniewski, certyfikowany specjalista w zakresie powiększania prącia i urologii estetycznej. Fellow of the European Board of Urology 2002.
Zabieg usuwania grudek perlistych wykonuje lekarz urolog z wieloletnim doświadczeniem w zakresie diagnostyki i leczenia chorób urologicznych u mężczyzn – Pani Doktor Sylwia Bender
Pod specjalnie dedykowanym numerem telefonu Dr Wiśniewski odpowie na wszystkie pytania dotyczące zabiegu we wtorki, środy, czwartki w godzinach: 15:00 – 15:45.