Powiększenie penisa

W naszym Centrum Medycznym wykonujemy zabieg powiększania penisa kwasem hialuronowym. Efektem zastosowania kwasu hialuronowego jest powiększenie penisa i jego pogrubienie, które jest widoczne od razu po zabiegu. Mechanizm działania kwasu hialuronowego polega na wiązaniu wody, przez co zwiększa swoją objętość parokrotnie i w sposób fizjologiczny powiększa rozmiary prącia, nie wpływając na jego kształt. Kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym w ludzkim organizmie. Efektem zastosowania kwasu hialuronowego jest powiększenie prącia, które jest widoczne od razu po zabiegu. Przeciętnie po podaniu kwasu hialuronowego obwód prącia wzrasta średnio do 3 cm.

 

Ostateczne wyniki są zależne od naturalnej wielkości penisa. Ostrzykiwanie prącia jest wykonywane za pomocą preparatu z wyboru DeneB Classic S, który zawiera usieciowany kwas hialuronowy. Ostrzykiwanie prącia kwasem hialuronowym nie ma charakteru trwałego, a efekty są jedynie przejściowe (średnio 1 rok), co powoduje, że w istnieje konieczność powtarzania go w celu utrzymywania się zamierzonych efektów estetycznych.

 

W niewielkim odsetku populacji kwas hialuronowy nie wywołuje zamierzonego efektu, co przed zabiegiem nie jest możliwe do sprawdzenia. Powiększanie penisa kwasem hialuronowym jest alternatywą dla zabiegów chirurgicznych, które są bardziej inwazyjne i mogą powodować wiele powikłań, między innymi bliznowacenie prącia.

 

Za przebieg zabiegu odpowiada uznany urolog z wieloletnim doświadczeniem dr Tomasz Wiśniewski, certyfikowany specjalista w zakresie powiększania prącia i urologii estetycznej.

Opis zabiegu

  • Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Lek znieczulający podaje się podskórnie w postaci zastrzyku u podstawy prącia.
  • Zabieg polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego za pomocą cienkiej igły podskórnie, wzdłuż całego prącia.
  • Po podaniu preparatu lekarz wykonujący zabieg, masuje prącie, w celu równomiernego rozprowadzenia kwasu hialuronowego.
  • Cały zabieg trwa około 40 minut.

Przygotowanie do zabiegu

  • ogolenie okolic intymnych,
  • unikanie przyjmowania niesterydowych leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, które powodują zaburzenia krzepliwości krwi(typu DICLOFENAC, IBUPROM, KETONAL).

Zalecenia po zabiegu

  • masowanie prącia 2-3 dziennie – dla równomiernego rozprowadzenia preparatu;
  • wstrzemięźliwość seksualna przez okres 2 tygodni;
  • odbycie wizyty kontrolnej w wyznaczonym przez lekarza terminie;
  • w przypadku wystąpienia niepokojących objawów takich jak bolesne zaczerwienienie, obrzęk prącia, gorączka powyżej 38 st., inne wskazane w pkt. 3 powyżej – niezwłoczny kontakt z lekarzem wykonującym zabieg.