W CM BEST-MED zabiegi urologiczne wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych.

Możliwość wykonania zabiegów urologicznych w trybie ambulatoryjnym wynika z zastosowania małoinwazyjnych metod leczenia.

Dzięki temu możliwy jest stosunkowo krótki termin rekonwalescencji i powrót do codziennej aktywności bez konieczności pobytu w szpitalu.

Zabiegi urologiczne

Wazektomia

Wazektomia jest formą męskiej antykoncepcji, która polega na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodów. Jej skuteczność jest wyższa niż powszechnie stosowane formy antykoncepcji.  Po zabiegu mężczyzna może prowadzić normalne życie seksualne, tyle że w jego spermie nie ma już plemników. Dzięki temu nie trzeba się martwić, że partnerka zajdzie w ciążę.

Celem wazektomii jest czasowa (odwracalna) niepłodność mężczyzny. 

Wazektomia nie wpływa na jakość życia seksualnego (doznania seksualne, erekcję), ani na żadne cechy męskiego wyglądu. Nieznacznie może zmniejszyć się ilość ejakulatu w chwili ejakulacji. Wazektomia powoduje jedynie brak żywych plemników w nasieniu.

Opis zabiegu

  • Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym,
  • Skóra moszny jest rozwarstwiana przy użyciu kleszczyków. Przez otwór w skórze moszny lekarz wychwytuje nasieniowód, który podlega przecięciu. Obie końcówki nasieniowodu są poddane koagulacji. Jedna końcówka przeciętego nasieniowodu podlega zasklepieniu mikroskopijnym tytanowym klipsem lub za pomocą szwu chirurgicznego. Druga końcówka przeciętego nasieniowodu pozostaje otwarta. Z otwartej końcówki plemniki swobodnie wydostają się z jąder do wnętrza moszny, po czym są naturalnie wchłaniane przez organizm pacjenta.
  • Otwór w skórze moszny zostaje zszyty za pomocą szwu chirurgicznego. Szew zostaje zdjęty w czasie wizyty kontrolnej (około 7 dni od zabiegu).
  • Cały zabieg trwa około 60 minut.

Przygotowanie do zabiegu

  • Przed zabiegiem zaleca się usunięcie owłosienia z okolic intymnych, jak również staranną toaletę w szczególności operowanego miejsca.

Zalecenia po zabiegu

  • Przeprowadzenie dwukrotnego badania morfologii nasienia – tj. w 8 oraz 12 tygodniu od zabiegu. W przypadku wykrycia żywych plemników w pierwszym i drugim badaniu, zabieg wazektomii należy powtórzyć.
  • Po ponownym wykonaniu zabiegu konieczne jest przeprowadzenie ponownego dwukrotnego badania morfologii nasienia w 8 oraz 12 tygodniu od reoperacji, w innym laboratorium.
  • W okresie badania nasienia konieczne jest stosowanie alternatywnych metod antykoncepcji.

Zabieg wazektomii wykonuje lekarz urolog z wieloletnim doświadczeniem w zakresie diagnostyki i leczenia chorób urologicznych u mężczyzn - Pani Doktor Sylwia Bender.

Leczenie stulejki

Stulejka jest zwężeniem napletka, które uniemożliwia odciąganie go od żołędzi penisa. Towarzyszą jej dolegliwości takie jak: ucisk, ból, dyskomfort, problemy z zachowaniem higieny osobistej a nawet zmniejszenie satysfakcji z życia seksualnego.
Nieleczona stulejka, prowadzi do infekcji intymnych, którymi można zarazić również partnerkę. Nieleczona stulejka może mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Najgroźniejsze wynikają z zakażeń bakteryjnych rozwijających się pod napletkiem. Warto pamiętać, że gromadzą się pod nim resztki moczu i nasienia oraz złuszczony napletek – jest to więc idealne środowisko do rozwoju bakterii.

Konsekwencją zakażenia bakteryjnego może być zakażenie dróg moczowo-płciowych, a w skrajnych przypadkach nawet zakażenie nerek. Defekt anatomiczny stulejki, może prowadzić do utraty zainteresowania życiem seksualnym.

Nieleczona stulejka może prowadzić do bezpłodności wynikającej z infekcji nasienia i powracających stanów zapalnych. Najpoważniejszym powikłaniem stulejki jest nowotwór penisa.

Metody leczenia

Metoda chirurgiczna

  • Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Lek znieczulający podaje się podskórnie w postaci zastrzyku u podstawy prącia.
  • Zabieg polega na okrężnym wycięciu napletka. Po ww. czynności lekarz operator zakłada szwy(szew ciągły lub szwy pojedyncze). Po zabiegu powstaje trwałe skrócenie napletka.
  • Końcowy efekt zabiegu uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta do gojenia jak i do indywidulanego obrazu klinicznego.
  • Cały zabieg trwa około 60 minut.

 

Metoda staplerowa

  • Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Lek znieczulający podaje się podskórnie w postaci zastrzyku u podstawy prącia.
  • Zabieg jest analogiczny do zabiegu chirurgicznego z tą różnicą, że do zabiegu używa się specjalnego urządzenia – zwanego anastomatem, który w sposób automatyczny dokonuje jednoczasowo nacięcia i usunięcia namiaru skóry napletka i zaopatrzenia rany specjalnymi klipsami skórnymi co powoduje, że zabieg trwa krócej, gojenie powinno trwać szybciej, a spodziewany efekt kosmetyczny zabiegu powinien być lepszy w porównaniu do klasycznej metody chirurgicznej.
  • Po zabiegu powstaje trwałe skrócenie napletka.
  • Końcowy efekt zabiegu uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta do gojenia jak i do indywidulanego obrazu klinicznego.
  • Cały zabieg trwa około 30-40 minut. Alternatywnym do tej metody sposobu leczenia stulejki jest sposób usuwania stulejki metodą chirurgiczną.

Przygotowanie do zabiegu

  • Konsultacja kwalifikująca do zabiegu
  • Zadbanie o higienę miejsca poddawanego zabiegowi

Zalecenia po zabiegu

  • właściwa higiena prącia – żele i emolienty hypoalergiczne; zakaz gorących kąpieli;
  • zakaz wysiłku fizycznego przez okres do 6 tygodni (wykluczone: trening siłowy, bieganie, trening siłowni, cięższe prace wymagające wysiłku);
  • niedotykanie rany rękami, niewycieranie ostrym ręcznikiem, a jeżeli jest potrzeba dotknięcia rany to tylko po umyciu i zdezynfekowaniu rąk;
  • w celu zminimalizowania ewentualnego obrzęku rany w linii szwów zaleca się elewację prącia oraz okłady chłodzące;
  • wstrzemięźliwość seksualna i masturbacyjna pacjentów przez okres 6 tygodni;
  • odbycie wizyty kontrolnej w wyznaczonym przez lekarza terminie;

 

Ważne! W przypadku wystąpienia niepokojących objawów takich jak bolesne zaczerwienienie, obrzęk prącia, gorączka utrzymujące się sączenie lub krwawienie rany, inne wskazane w pkt. 4 powyżej – niezwłoczny kontakt z lekarzem wykonującym zabieg w celu konsultacji lub podjęcia leczenia (w tym antybiotykoterapii), zdjęcia szwów, zmiany opatrunku, (przetrwały obrzęk rany w tym z ropną wydzieliną, stanem zapalnym skóry, gorączką).

W razie ewentualnej niedostępności lekarza konieczny jest kontakt z Ostrym Dyżurem Urologicznym.

Za przebieg zabiegu odpowiada uznany urolog z wieloletnim doświadczeniem dr Tomasz Wiśniewski, certyfikowany specjalista w zakresie powiększania prącia i urologii estetycznej. Fellow of the European Board of Urology 2002.

Zabieg usuwania grudek perlistych wykonuje lekarz urolog z wieloletnim doświadczeniem w zakresie diagnostyki i leczenia chorób urologicznych u mężczyzn – Pani Doktor Sylwia Bender

Pod specjalnie dedykowanym numerem telefonu Dr Wiśniewski odpowie na wszystkie pytania dotyczące zabiegu we wtorki, środy, czwartki w godzinach: 15:00 – 15:45.

Poniżej przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania:

Co to jest stulejka?

Stulejka jest zwężeniem napletka, które uniemożliwia odciąganie go od żołędzi penisa. Powoduje to ból, dyskomfort, uniemożliwia higienę osobistą oraz prowadzi do tego, że życie seksualne jest mało satysfakcjonujące. W wielu przypadkach nieleczona stulejka prowadzi do infekcji intymnych, które mogą dotknąć nawet partnerkę. Podstawą leczenia stulejki jest dobre rozpoznanie – pierwszymi sygnałami są ból, pieczenie, trudności w oddawaniu moczu oraz silne zaczerwienienie prącia. Jeśli zaobserwowałeś u siebie którykolwiek z tych objawów, nie czekaj tylko czym prędzej zgłoś się do lekarza.

Stulejka - przyczyny

Stulejka może wystąpić w każdym momencie życia mężczyzny. Wyróżnić można stulejkę wrodzoną oraz stulejkę nabytą. Stulejka wrodzona nazywana jest inaczej stulejką fizjologiczną. Na jej powstanie mają wpływ geny, a raczej drugorzędne mutacje genowe. Jak wygląda stulejka? U noworodków i chłopców do 3 roku życia stulejka jest zjawiskiem normalnym. Napletek przyklejony jest do żołędzi za pomocą mastki czyli wydzieliny tłuszczowej. W miarę upływu czasu ulega ona wypłukiwaniu się, a do 3 roku życia powinna całkowicie zniknąć. Co za tym idzie – napletek musi samoistnie zsunąć się z żołędzi. Jeśli tak się nie dzieje, absolutnie nie powinno się samemu zsuwać napletka, gdyż spowoduje to ból, a w skrajnych przypadkach może dojść do uwięźnięcia napletka w rowku zażołędziowym. A to w konsekwencji może doprowadzić do martwicy członka. Stulejka u dziecka nie jest jednak niczym groźnym.

Stulejka nabyta czyli patologiczna występuje z następujących powodów:

  • nieodpowiedniej higieny,
  • stanów zapalnych napletka,
  • nieuregulowanej cukrzycy,
  • urazów prącia,
  • niektórych chorób dermatologicznych,
  • przewlekłego cewnikowania prącia.

już od małego należy uczyć chłopców odpowiedniej pielęgnacji penisa – mycia napletka oraz odsuwania go podczas oddawania moczu.

Jak rozpoznać stulejkę?

Jednym z głównych objawów stulejki jest niemożność odsunięcia napletka od żołędzi penisa. Mówi się wtedy o stulejce całkowitej. Stulejka częściowa ma miejsce wtedy, kiedy napletek można zsunąć do rowka zażołędziowego.

Stulejka ma wiele niemiłych objawów. Zalicza się do nich bolesne odsuwanie napletka, ból oraz nieprzyjemne doznania podczas współżycia seksualnego. Spora liczba mężczyzn dotkniętych stulejką unika higieny miejsc intymnych w obawie przed bólem. Niestety prowadzi to do pogłębiania się problemu – powstania infekcji bakteryjnych podczas których wydziela się ropa. W takich wypadkach stulejce towarzyszy nieprzyjemny zapach.

Konsekwencje nieleczonej stulejki

Nieleczona stulejka może mieć wiele niebezpiecznych konsekwencji. Najgroźniejsze wynikają z zakażeń bakteryjnych rozwijających się pod napletkiem. Warto pamiętać, że gromadzą się pod nim resztki moczu i nasienia oraz złuszczony napletek. Jest to więc idealne środowisko do rozwoju bakterii, a co za tym idzie łatwo może powstać zakażenie bakteryjne. Jego konsekwencją może być natomiast zakażenie dróg moczowych, a w skrajnych przypadkach nawet zakażenie nerek. Nieleczona stulejka może prowadzić do bezpłodności wynikającej z infekcji nasienia i powracających stanów zapalnych. Najpoważniejszym powikłaniem stulejki jest także nowotwór penisa.

Mniej niebezpieczną, ale bardzo nieprzyjemna konsekwencją stulejki może być powstanie załupka czyli stanu, w którym po odprowadzeniu napletka z żołędzi nie można go ponownie na nią nasunąć. Powoduje to ból, obrzęk oraz niedokrwienie żołędzi.

Nie tylko mężczyźni mogą mieć powikłania związane z nieleczoną stulejką. Ich partnerki seksualne często cierpią na zakażenia dróg moczowych oraz stany zapalne szyjki macicy.

Jak wyleczyć stulejkę?

Zabieg leczenia stulejki jest uzależniony od jej stadium. Przy niewielkich zwężeniach napletka (małej lub średniej stulejce) przeprowadza się zabieg polegający na poszerzeniu ujścia napletka. Jeśli stulejka stanowi poważny problem należy wykonać zabieg całkowitego usunięcia napletka (w wielu kulturach jest on nazywany obrzezaniem). Warto wiedzieć, że zanim dojdzie do operacji, należy wyleczyć wszelkie stany zapalne prącia. Mogą one wpłynąć na przebieg zabiegu oraz na późniejsze tempo gojenia się ran.

Stulejka - zabieg

W naszej klinice zabieg leczenia stulejki wykonuje doświadczony lekarz urolog. Używamy jednorazowych anastomatów przy znieczuleniu miejscowym. Po interwencji chirurgicznej, pacjent może wrócić do domu. Proponujemy dwa rodzaje zabiegów usuwania stulejki. Pierwszy to metoda klasyczna, natomiast drugi polega na wykorzystaniu automatycznych staplerów, co umożliwia jednoczesne cięcie i szycie. Oczywiście przy tego rodzaju narzędziach, zabieg można wykonać bardzo precyzyjnie i zmniejszyć ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań. Penis po takiej interwencji chirurgicznej wygląda tak samo dobrze jak przed zabiegiem.

Korzyści leczenia stulejki

Lecząc chirurgicznie stulejkę można odnieść wiele korzyści. Należą do nich:

  • lepsza jakość współżycia,
  • brak występowania stanów zapalnych prącia,
  • ograniczenie rozwoju bakterii występujących pod napletkiem,
  • poprawa jakości nasienia,
  • zniesienie fizycznych ograniczeń,
  • zmniejszenie ryzyka przeniesienia infekcji bakteryjnej na partnerkę,
  • komfort codziennego życia bez dolegliwości bólowych

Zabieg usunięcia stulejki - przeciwwskazania

Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania chirurgicznego zabiegu leczenia lekkiej i średniej stulejki. Należy jedynie pamiętać, by przed przystąpieniem do operacji wyleczyć występujące stany zapalne prącia. Z kolei jeśli chodzi o całkowite usunięcie napletka, zabiegowi nie powinni poddawać się mężczyźni, których penis chowa się w głąb ciała w stanie spoczynku, występuje u nich spodziectwo lub amoniakalne zapalenie skóry.

Rekonwalescencja po zabiegu usunięcia stulejki

Po zabiegu operacyjnego usunięcia stulejki, pacjenci muszą przejść rekonwalescencję. Bardzo ważne jest tu ułożenie penisa po nałożeniu opatrunku. Przez pierwszy miesiąc powinien on być uniesiony do góry. W tym celu można wspomóc się specjalnym plastrem, który będzie podtrzymywał opatrunek. Drugi sposób to noszenie obcisłych slipów. W pierwszym miesiącu po zabiegu należy wstrzymać się z aktywnością seksualną. Blizny mogą się całkowicie zagoić dopiero po około roku od wykonania zabiegu.

Wydłużanie wędzidełka

Wędzidełko napletkowe jest pasmem łącznotkankowym. Łączy ono żołądź prącia z napletkiem.

Prawidłowa budowa wędzidełka (w tym jego odpowiednia długość) sprawia, że napletek bez problemu zsuwa się za rowek zażołędny, zarówno w czasie spoczynku, jak i w czasie wzwodu prącia. Zbyt krótkie wędzidełko utrudnia odprowadzenie napletka, co powoduje trudności w utrzymaniu higieny prącia i może powodować nawracające stany zapalne i infekcje. Ponadto najczęściej wada ta jest przyczyną bólu, a w skrajnych przypadkach uniemożliwia prawidłowe życie seksualne. Skrócone wędzidełko może zostać naderwane lub przerwana jego ciągłość.

Skrócone wędzidełko może być wadą wrodzoną lub wtórną. Wtórne skrócenie wędzidełka bardzo często jest skutkiem przebytych stanów zapalnych lub urazów prącia. Mężczyźni borykający się z ww. problemem powinni poddać się zbiegowi frenuloplastyki – czyli plastyki wędzidełka.

Metody leczenia

Metoda chirurgiczna

  • Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Lek znieczulający podaje się podskórnie w
  • postaci zastrzyku w miejsce operacyjne (napletek).
  • Zabieg polega na nacięciu przez lekarza operatora zbyt krótkich włókien wędzidełka a następnie zszyciu
  • ich w odpowiedni sposób, aby wędzidełko uległo wydłużeniu i wzmocnieniu. Po ww. czynności lekarz
  • operator zakłada szwy (szew ciągły lub szwy pojedyncze).
  • Końcowy efekt zabiegu uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta do gojenia jak i do
  • indywidulanego obrazu klinicznego.
  • Cały zabieg trwa około 20-30 minut.

Metoda z zastosowaniem plazmy medycznej

  • Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Lek znieczulający podaje się podskórnie w postaci zastrzyku w miejsce operacyjne (napletek).
  • Zabieg polega na nacięciu przez lekarza operatora zbyt krótkich włókien wędzidełka wiązką plazmy (sublimacja wędzidełka). Zabieg nie powoduje zwykle krwawienia i nie ma zwykle potrzeby zakładania szwów, co powoduje, że zabieg trwa krócej, gojenie powinno trwać szybciej, a spodziewany efekt zabiegu powinien być lepszy w porównaniu do klasycznej metody chirurgicznej.
  • Końcowy efekt zabiegu uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta do gojenia jak i do indywidulanego obrazu klinicznego.
  • Cały zabieg trwa około 10-20 minut.

Przygotowanie do zabiegu

  • Konsultacja kwalifikująca do zabiegu
  • Zadbanie o higienę miejsca poddawanego zabiegowi

Zalecenia po zabiegu

Rezultaty leczenia i przebieg rekonwalescencji pooperacyjnej zależą od indywidualnych cech osobniczych każdego pacjenta, ale także od przestrzegania przez pacjenta zaleceń pozabiegowych:

  • codzienne zsuwanie napletka i jego właściwa higiena – mycie żelami i kosmetykami hypoalergicznymi;
  • zakaz gorących kąpieli;
  • zakaz wysiłku fizycznego przez okres do 3 tygodni (wykluczone: trening siłowy, bieganie, trening siłowni, cięższe prace wymagające wysiłku);
  • niedotykanie rany rękami, niewycieranie ostrym ręcznikiem, a jeżeli jest potrzeba dotknięcia rany to tylko po umyciu i zdezynfekowaniu rąk;
  • w celu zminimalizowania ewentualnego obrzęku rany w linii szwów (metoda klasyczna) zaleca się elewację prącia oraz okłady chłodzące;
  • wstrzemięźliwość seksualna pacjentów przez okres 3 tygodni;
  • odbycie wizyty kontrolnej w wyznaczonym przez lekarza terminie;
  • antybiotykoterapia – według zaleceń lekarza operatora;

 

Ważne! W przypadku wystąpienia niepokojących objawów takich jak bolesne zaczerwienienie, obrzęk prącia, gorączka utrzymujące się sączenie lub krwawienie rany lub inne – niezwłoczny kontakt z lekarzem wykonującym zabieg w celu konsultacji lub podjęcia leczenia (w tym antybiotykoterapii), zdjęcia szwów, zmiany opatrunku, (przetrwały obrzęk rany w tym z ropną wydzieliną, stanem zapalnym skóry, gorączką).

W razie ewentualnej niedostępności lekarza konieczny jest kontakt z Ostrym Dyżurem Urologicznym.

Za przebieg zabiegu odpowiada uznany urolog z wieloletnim doświadczeniem dr Tomasz Wiśniewski, certyfikowany specjalista w zakresie powiększania prącia i urologii estetycznej. Fellow of the European Board of Urology 2002.

Zabieg usuwania grudek perlistych wykonuje lekarz urolog z wieloletnim doświadczeniem w zakresie diagnostyki i leczenia chorób urologicznych u mężczyzn – Pani Doktor Sylwia Bender

Pod specjalnie dedykowanym numerem telefonu Dr Wiśniewski odpowie na wszystkie pytania dotyczące zabiegu we wtorki, środy, czwartki w godzinach: 15:00 – 15:45.

Wydłużanie wędzidełka Warszawa

W naszym Centrum Medycznym przeprowadzamy zabieg wydłużania wędzidełka. Zanim opiszemy, jak on wygląda, najpierw przybliżymy problem, jakim jest zbyt krótkie wędzidełko u mężczyzn.:

Czym jest wędzidełko napletkowe?

Wędzidełko napletkowe (łac. frenulum preputi) jest pasmem łącznotkankowym. Łączy ono żołądź prącia z napletkiem. Dzięki niemu napletek może zsuwać się poza rowek zażołędny, a do tego dochodzi między innymi podczas wzwodu prącia (przy stosunku). Zbyt krótkie wędzidełko utrudnia odprowadzenie napletka, co staje się przyczyną bólu w obrębie członka. W skrajnych przypadkach zbyt krótkie wędzidełko uniemożliwia współżycie.

Prawidłowa budowa wędzidełka (w tym jego odpowiednia długość) sprawia, że napletek bez problemu zsuwa się za rowek zażołędny, zarówno w czasie spoczynku, jak i w czasie wzwodu prącia.

Zbyt krótkie wędzidełko – przyczyny

Skrócone wędzidełko może być wadą wrodzoną lub wtórną. Wtórne skrócenie wędzidełka bardzo często jest skutkiem przebytych stanów zapalnych lub urazów prącia.

Jeśli chodzi o wrodzone skrócenie wędzidełka lub jego niewielką elastyczność, dochodzi do bolesnego pociągania żołędzi w czasie wzwodu i stosunku. Może to spowodować naderwanie wędzidełka lub nawet przerwanie jego ciągłości.

Zbyt krótkie wędzidełko powoduje także trudności w utrzymaniu higieny prącia i może powodować nawracające stany zapalne i infekcje.

Zerwane wędzidełko – co robić?

Zerwane wędzidełko wiąże się z silnym bólem. Jeśli już dojdzie do jego zerwania, należy powstrzymać się od zbliżeń z partnerką do czasu, aż rana się zagoi. Zaleca się utrzymywanie penisa w czystości i delikatne odsuwanie napletka podczas prysznica. Czynności te wykonywane systematycznie sprawią, że napletek stopniowo ulegnie rozciągnięciu. Nie rekomendujemy stosowania maści przyspieszających gojenie.
Do uszkodzenia wędzidełka często dochodzi w wyniku urazów. Aby uniknąć bólu i bliznowacenia, trzeba wykonać plastykę wędzidełka, która ma na celu jego wydłużenie.

Jakie są objawy zbyt krótkiego wędzidełka?

Pacjenci ze zbyt krótkim wędzidełkiem, zwykle odczuwają ból w obrębie członka. Jest on związany z pociąganiem napletka, który nie może być całkowicie odprowadzony. Bolesność zwykle pojawia się wtedy, kiedy dochodzi do wzwodu prącia. U wielu mężczyzn ból członka jest tak dotkliwy, że rezygnują ze współżycia. To z kolei może powodować to dyskomfort psychiczny związany z obawą, że partnerka nie zrozumie problemu.

Nawracające stany zapalne, infekcje oraz problemy z utrzymaniem higieny prącia mogą wynikać także ze zbyt krótkiego wędzidełka.

Jeśli wędzidełko jest zbliznowaciałe, istnieje duże ryzyko, że zostanie przerwane. Kiedy tak się dzieje, pacjent odczuwa bardzo silny ból oraz pieczenie. Często wyżej opisanym objawom towarzyszy mocne krwawienie (ustępuje najczęściej po uciśnięciu rany).
Wszystkie powyższe mogę doprowadzić do zaburzeń nastroju, spadku samooceny i innych zaburzeń o podłożu psychologicznym. Do najczęstszych objawów psychologicznych u pacjentów z krótkim wędzidełkiem należą:

  • zaburzenia snu
  • agresywne zachowanie
  • obniżony nastrój
  • depresja

Profilaktyka w przypadku krótkiego wędzidełka

Kiedy pacjent zauważy pierwsze objawy zbyt krótkiego wędzidełka, powinien jak najszybciej udać się do lekarza urologa. Nieleczona wada może spowodować jego pęknięcie, zerwanie, przez co dojdzie do bliznowacenia i nierzadko nieprawidłowego zrostu. Taki stan będzie skutkował jeszcze większym skróceniem wędzidełka i coraz dotkliwszym bólem.

Bardzo ważna jest także profilaktyka. Polega ona na zapobieganiu stanom zapalnym w obrębie członka, gdyż to one najczęściej są przyczyną zbliznowacenia i skracania się wędzidełka. Codzienna dbałość o higienę okolic intymnych ma tu ogromne znaczenie.

Jeśli wędzidełko jest bardzo krótkie i zniszczone, konieczny będzie zabieg chirurgiczny polegający na jego wydłużeniu lub całkowitym usunięciu. Na to ostatnie lekarz urolog decyduje się tylko w skrajnych przypadkach. Dość popularna jest plastyka wędzidełka, którą wykonuje się także, kiedy jest ono naderwane.

W naszym Centrum Medycznym wykonujemy zabieg wydłużania wędzidełka. Przeprowadza go dr Sylwia Bender oraz dr Tomasz Wiśniewski, wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Zabieg wykonujemy przy wykorzystaniu najnowszych metod. Między innymi przy użyciu plazmy medycznej Plasmage, która gwarantuje minimalny uraz okołozabiegowy i szybkie gojenie.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu wydłużania wędzidełka?

Wskazaniem do wykonania zabiegu wydłużania wędzidełka jest wędzidełko zbyt krótkie, naderwane lub zerwane. Nie ma przeciwwskazań do jego przeprowadzenia – można zlecić go pacjentom w każdym wieku.

Zabieg przedłużenia wędzidełka – jak się przygotować?

Do zabiegu wydłużania wędzidełka prącia nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Niektórym pacjentom zaleca się, aby nie spożywali pokarmów na 5-8 godzin przed planowanym zabiegiem.

Plastyka krótkiego wędzidełka

Plastyka krótkiego wędzidełka nazywana jest także fenuloplastyką. Zabieg mający na celu wydłużenie wędzidełka prącia polega na nacięciu jego zbyt krótkich włókien, a następnie na odpowiednim ich zaszyciu. Dzięki temu naderwane wędzidełko wydłuża się oraz wzmacnia. Zazwyczaj ta „mała operacja” przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, ale czasami stosuje się też znieczulenie ogólne. Sam zabieg trwa od 15 do 20 minut. Najczęściej wykonuje się go w trybie ambulatoryjnym, więc nie wymaga pobytu w szpitalu.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu wydłużania wędzidełka?

Rekonwalescencja po zabiegu wydłużania wędzidełka nie trwa długo. Zazwyczaj wszystko goi się w ciągu tygodnia. Zaleca się jednak, aby:

  • przestrzegać zasad higieny miejsc intymnych,
  • codzienne delikatnie odprowadzać napletek,
  • powstrzymywać się od kontaktów płciowych przez 4-5 tygodni,
  • stosować zlecone przez urologa leki (czasem są to antybiotyki, które pacjent zażywa przez kilka dni).

W naszym Centrum Medycznym wykonujemy wyżej opisany zabieg w sposób bezstresowy dla pacjenta. Wiemy, że często wada, jaką jest zbyt krótkie wędzidełko, powoduje nie tylko ból, ale też dyskomfort psychiczny. Dbamy o dobre samopoczucie  naszych klientów, stosujemy znieczulenie miejscowe, ale także ogólne. Dzięki naszym zaleceniom pacjent może w spokoju odbyć rekonwalescencję. Po wspomnianym zabiegu nie występują powikłania.

Punkcja wodniaka jądra

Wodniak jądra to schorzenie polegające na gromadzeniu się surowiczego płynu w kolorze bursztynowym między jądrem a jego osłonką. Ilości zgromadzonego płynu mogą wahać się od kilku do kilkuset ml. Jak widać nie jest to dosłowne powiększenie samego jądra, jedynie powiększenie objętości moszny, najczęściej po stronie prawej. Przyczyną powstania wodniaka jądra jest nadmierna produkcja płynu surowiczego i upośledzone ( zbyt wolne) jego zwrotne wchłanianie.

Wodniaka jądra leczy się za pomocą zabiegu chirurgicznego. Warto wiedzieć, że u małych chłopców operację wykonuje się nie wcześniej jak po ukończeniu drugiego roku życia. Bardzo często do tego czasu wodniak wrodzony sam zanika – przez wchłonięcie się płynu otaczającego jądra lub zamknięcie wyrostka pochwowego.

Przygotowanie do zabiegu

  • Konsultacja kwalifikująca do zabiegu
  • Zadbanie o higienę miejsca poddawanego zabiegowi

Opis zabiegu

  • Zabieg polega na odsączeniu nagromadzonego w mosznie płynu w znieczuleniu miejscowym pod kontrolą usg.

Zalecenia po zabiegu

  • W ciągu kilku tygodni po zabiegu pacjentom zaleca się oszczędny tryb życia. Może bowiem wystąpić opuchlizna i bolesność moszny.
  • Należy unikać wysiłku fizycznego i nie nosić zbyt opiętej bielizny.  Dzięki temu obrzęk może się szybciej wchłonąć.
  • Wizyta kontrolna powinna odbyć się po 7 dniach od momentu operacji. Lekarz stwierdzi wtedy jak goi się rana i wyznaczy termin wizyty.

Za przebieg zabiegu odpowiada uznany urolog z wieloletnim doświadczeniem dr Tomasz Wiśniewski, certyfikowany specjalista w zakresie powiększania prącia i urologii estetycznej. Fellow of the European Board of Urology 2002.

Zabieg usuwania grudek perlistych wykonuje lekarz urolog z wieloletnim doświadczeniem w zakresie diagnostyki i leczenia chorób urologicznych u mężczyzn – Pani Doktor Sylwia Bender

Pod specjalnie dedykowanym numerem telefonu Dr Wiśniewski odpowie na wszystkie pytania dotyczące zabiegu we wtorki, środy, czwartki w godzinach: 15:00 – 15:45.

Wydłużanie wędzidełka Warszawa

W naszym Centrum Medycznym przeprowadzamy zabieg wydłużania wędzidełka. Zanim opiszemy, jak on wygląda, najpierw przybliżymy problem, jakim jest zbyt krótkie wędzidełko u mężczyzn.:

Czym jest wędzidełko napletkowe?

Wędzidełko napletkowe (łac. frenulum preputi) jest pasmem łącznotkankowym. Łączy ono żołądź prącia z napletkiem. Dzięki niemu napletek może zsuwać się poza rowek zażołędny, a do tego dochodzi między innymi podczas wzwodu prącia (przy stosunku). Zbyt krótkie wędzidełko utrudnia odprowadzenie napletka, co staje się przyczyną bólu w obrębie członka. W skrajnych przypadkach zbyt krótkie wędzidełko uniemożliwia współżycie.

Prawidłowa budowa wędzidełka (w tym jego odpowiednia długość) sprawia, że napletek bez problemu zsuwa się za rowek zażołędny, zarówno w czasie spoczynku, jak i w czasie wzwodu prącia.

Zbyt krótkie wędzidełko – przyczyny

Skrócone wędzidełko może być wadą wrodzoną lub wtórną. Wtórne skrócenie wędzidełka bardzo często jest skutkiem przebytych stanów zapalnych lub urazów prącia.

Jeśli chodzi o wrodzone skrócenie wędzidełka lub jego niewielką elastyczność, dochodzi do bolesnego pociągania żołędzi w czasie wzwodu i stosunku. Może to spowodować naderwanie wędzidełka lub nawet przerwanie jego ciągłości.

Zbyt krótkie wędzidełko powoduje także trudności w utrzymaniu higieny prącia i może powodować nawracające stany zapalne i infekcje.

Zerwane wędzidełko – co robić?

Zerwane wędzidełko wiąże się z silnym bólem. Jeśli już dojdzie do jego zerwania, należy powstrzymać się od zbliżeń z partnerką do czasu, aż rana się zagoi. Zaleca się utrzymywanie penisa w czystości i delikatne odsuwanie napletka podczas prysznica. Czynności te wykonywane systematycznie sprawią, że napletek stopniowo ulegnie rozciągnięciu. Nie rekomendujemy stosowania maści przyspieszających gojenie.
Do uszkodzenia wędzidełka często dochodzi w wyniku urazów. Aby uniknąć bólu i bliznowacenia, trzeba wykonać plastykę wędzidełka, która ma na celu jego wydłużenie.

Jakie są objawy zbyt krótkiego wędzidełka?

Pacjenci ze zbyt krótkim wędzidełkiem, zwykle odczuwają ból w obrębie członka. Jest on związany z pociąganiem napletka, który nie może być całkowicie odprowadzony. Bolesność zwykle pojawia się wtedy, kiedy dochodzi do wzwodu prącia. U wielu mężczyzn ból członka jest tak dotkliwy, że rezygnują ze współżycia. To z kolei może powodować to dyskomfort psychiczny związany z obawą, że partnerka nie zrozumie problemu.

Nawracające stany zapalne, infekcje oraz problemy z utrzymaniem higieny prącia mogą wynikać także ze zbyt krótkiego wędzidełka.

Jeśli wędzidełko jest zbliznowaciałe, istnieje duże ryzyko, że zostanie przerwane. Kiedy tak się dzieje, pacjent odczuwa bardzo silny ból oraz pieczenie. Często wyżej opisanym objawom towarzyszy mocne krwawienie (ustępuje najczęściej po uciśnięciu rany).
Wszystkie powyższe mogę doprowadzić do zaburzeń nastroju, spadku samooceny i innych zaburzeń o podłożu psychologicznym. Do najczęstszych objawów psychologicznych u pacjentów z krótkim wędzidełkiem należą:

  • zaburzenia snu
  • agresywne zachowanie
  • obniżony nastrój
  • depresja

Profilaktyka w przypadku krótkiego wędzidełka

Kiedy pacjent zauważy pierwsze objawy zbyt krótkiego wędzidełka, powinien jak najszybciej udać się do lekarza urologa. Nieleczona wada może spowodować jego pęknięcie, zerwanie, przez co dojdzie do bliznowacenia i nierzadko nieprawidłowego zrostu. Taki stan będzie skutkował jeszcze większym skróceniem wędzidełka i coraz dotkliwszym bólem.

Bardzo ważna jest także profilaktyka. Polega ona na zapobieganiu stanom zapalnym w obrębie członka, gdyż to one najczęściej są przyczyną zbliznowacenia i skracania się wędzidełka. Codzienna dbałość o higienę okolic intymnych ma tu ogromne znaczenie.

Jeśli wędzidełko jest bardzo krótkie i zniszczone, konieczny będzie zabieg chirurgiczny polegający na jego wydłużeniu lub całkowitym usunięciu. Na to ostatnie lekarz urolog decyduje się tylko w skrajnych przypadkach. Dość popularna jest plastyka wędzidełka, którą wykonuje się także, kiedy jest ono naderwane.

W naszym Centrum Medycznym wykonujemy zabieg wydłużania wędzidełka. Przeprowadza go dr Sylwia Bender oraz dr Tomasz Wiśniewski, wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Zabieg wykonujemy przy wykorzystaniu najnowszych metod. Między innymi przy użyciu plazmy medycznej Plasmage, która gwarantuje minimalny uraz okołozabiegowy i szybkie gojenie.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu wydłużania wędzidełka?

Wskazaniem do wykonania zabiegu wydłużania wędzidełka jest wędzidełko zbyt krótkie, naderwane lub zerwane. Nie ma przeciwwskazań do jego przeprowadzenia – można zlecić go pacjentom w każdym wieku.

Zabieg przedłużenia wędzidełka – jak się przygotować?

Do zabiegu wydłużania wędzidełka prącia nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Niektórym pacjentom zaleca się, aby nie spożywali pokarmów na 5-8 godzin przed planowanym zabiegiem.

Plastyka krótkiego wędzidełka

Plastyka krótkiego wędzidełka nazywana jest także fenuloplastyką. Zabieg mający na celu wydłużenie wędzidełka prącia polega na nacięciu jego zbyt krótkich włókien, a następnie na odpowiednim ich zaszyciu. Dzięki temu naderwane wędzidełko wydłuża się oraz wzmacnia. Zazwyczaj ta „mała operacja” przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, ale czasami stosuje się też znieczulenie ogólne. Sam zabieg trwa od 15 do 20 minut. Najczęściej wykonuje się go w trybie ambulatoryjnym, więc nie wymaga pobytu w szpitalu.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu wydłużania wędzidełka?

Rekonwalescencja po zabiegu wydłużania wędzidełka nie trwa długo. Zazwyczaj wszystko goi się w ciągu tygodnia. Zaleca się jednak, aby:

  • przestrzegać zasad higieny miejsc intymnych,
  • codzienne delikatnie odprowadzać napletek,
  • powstrzymywać się od kontaktów płciowych przez 4-5 tygodni,
  • stosować zlecone przez urologa leki (czasem są to antybiotyki, które pacjent zażywa przez kilka dni).

W naszym Centrum Medycznym wykonujemy wyżej opisany zabieg w sposób bezstresowy dla pacjenta. Wiemy, że często wada, jaką jest zbyt krótkie wędzidełko, powoduje nie tylko ból, ale też dyskomfort psychiczny. Dbamy o dobre samopoczucie  naszych klientów, stosujemy znieczulenie miejscowe, ale także ogólne. Dzięki naszym zaleceniom pacjent może w spokoju odbyć rekonwalescencję. Po wspomnianym zabiegu nie występują powikłania.

Zabiegi z zakresu urologii estetycznej

Kłykciny kończyste

Kłykciny kończyste to jedna z chorób, wywoływana przez brodawczaka ludzkiego (HPV) i jest przenoszona bardzo często drogą płciową. W okolicach dróg rodnych u kobiet, w okolicy odbytu u kobiet jak i mężczyzn pojawiają się drobne grudki lub brodawki, które nie leczone zaczynają się rozrastać i rozsiewać na całą błonę śluzową okolicy którą zajmują.

Zaniedbanie i brak leczenia może doprowadzić do rozsiewu choroby i powstania na całej błonie śluzowej kalafiorowatych narośli, których leczenie jest możliwe tylko operacyjnie w warunkach szpitalnych. Dlatego tak ważna jest wczesna diagnostyka i podjęcie leczenia we wczesnym stadium infekcji.

Kłykciny kończyste u mężczyzn mogą występować na prąciu w okolicach moszny bądź odbytu.

Wcześnie zdiagnozowane kłykciny można wyleczyć szybko i skutecznie metodami małoinwazyjnymi jak plazma medyczna.

Przygotowanie do zabiegu

  • Konsultacja kwalifikująca do zabiegu
  • Zadbanie o higienę miejsca poddawanego zabiegowi

Za przebieg zabiegu odpowiada uznany urolog z wieloletnim doświadczeniem dr Tomasz Wiśniewski, certyfikowany specjalista w zakresie powiększania prącia i urologii estetycznej. Fellow of the European Board of Urology 2002.

Zabieg usuwania grudek perlistych wykonuje lekarz urolog z wieloletnim doświadczeniem w zakresie diagnostyki i leczenia chorób urologicznych u mężczyzn – Pani Doktor Sylwia Bender

Pod specjalnie dedykowanym numerem telefonu Dr Wiśniewski odpowie na wszystkie pytania dotyczące zabiegu we wtorki, środy, czwartki w godzinach: 15:00 – 15:45.

Grudki perliste

Grudki perliste prącia to niewielkie, okrągłe bądź wydłużone grudki przypominające perełki o białocielistym zabarwieniu, które znajdują się na koronie żołędzi prącia lub w rowku zażołędnym. Mogą występować w liczbie pojedynczej lub mnogiej tworząc kilkurzędowy wieniec wokół korony żołędzi. Pojawiają się najczęściej u mężczyzn między 20 a 30 rokiem życia, jednak zdarza się występowanie grudek u mężczyzn młodszych jak również mężczyzn dojrzałych. Grudki są często przyczyną trudności w utrzymaniu higieny prącia i mogą powodować nawracające stany zapalne i infekcje. Ponadto mogą powodować dyskomfort w życiu seksualnym, także spowodowany niską samooceną. Mężczyźni borykający się z ww. problemem mogą poddać się leczeniu metodą z wykorzystaniem plazmy medycznej.

  • w celu zdiagnozowania lub potwierdzenia występowania grudek perlistych zalecana jest konsultacja z urologiem

Przygotowanie do zabiegu

  • Konsultacja kwalifikująca do zabiegu
  • Zadbanie o higienę miejsca poddawanego zabiegowi

Opis zabiegu

Zabieg usuwania grudek perlistych prącia wykonywany jest przy zastosowaniu plazmy medycznej.

  • Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym Z ZASTOSOWANIEM PLAZMY MEDYCZNEJ. Lek znieczulający podaje się podskórnie w postaci zastrzyku w miejsce operacyjne (napletek lub poniżej rowka zażołędnego).
  • Po znieczuleniu za pomocą cienkiej wiązki plazmy medycznej lekarz operator usuwa grudki.
  • Końcowy efekt zabiegu uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta do gojenia jak i od indywidulanego obrazu klinicznego. Niewielkie drobne strupki są naturalnym efektem zabiegu.
  • Cały zabieg trwa około 10-15 minut.

 

Alternatywnym do tej metody sposobu leczenia grudek perlistych prącia jest chirurgiczne wycięcie zmian, jednak taki zabieg wiąże się z większą ingerencją w ciągłość tkanki, zszywaniem ran i dłuższym dochodzeniem do zdrowia i normalnego funkcjonowania. Inną metodą usuwania grudek perlistych jest krioterapia, polegająca na wymrażaniu zmian skórnych za pomocą ciekłego azotu oraz złuszczenia naskórka. Grudki perliste można również wypalić ze skóry za pomocą prądu elektrycznego (elektrodesykacja).

Zalecenia po zabiegu

Rezultaty leczenia i przebieg rekonwalescencji pooperacyjnej zależą od indywidualnych cech osobniczych każdego pacjenta, ale także od przestrzegania przez pacjenta zaleceń pozabiegowych:

  • codzienne zsuwanie napletka i jego właściwa higiena – mycie żelami i kosmetykami hypoalergicznymi;
  • zakaz gorących kąpieli;
  • zakaz wysiłku fizycznego przez okres 7 dni (wykluczone: trening siłowy, bieganie, trening siłowni, cięższe prace wymagające wysiłku);
  • niedotykanie miejsca leczonego rękami, niewycieranie ostrym ręcznikiem, a jeżeli jest potrzeba dotknięcia, to tylko po umyciu i zdezynfekowaniu rąk;
  • w celu zminimalizowania ewentualnego obrzęku zaleca się elewację prącia;
  • wstrzemięźliwość seksualna pacjentów przez okres 5 tygodni;
  • odbycie wizyty kontrolnej w wyznaczonym przez lekarza terminie;
  • antybiotykoterapia – według zaleceń lekarza operatora;

 

Ważne! W przypadku wystąpienia niepokojących objawów takich jak bolesne zaczerwienienie, obrzęk prącia, gorączka utrzymujące się sączenie lub krwawienie z leczonego miejsca lub inne – niezwłoczny kontakt z Lekarzem wykonującym zabieg w celu konsultacji lub podjęcia leczenia (w tym antybiotykoterapii).

W razie ewentualnej niedostępności lekarza konieczny jest kontakt z Ostrym Dyżurem Urologicznym.

Za przebieg zabiegu odpowiada uznany urolog z wieloletnim doświadczeniem dr Tomasz Wiśniewski, certyfikowany specjalista w zakresie powiększania prącia i urologii estetycznej. Fellow of the European Board of Urology 2002.

Zabieg usuwania grudek perlistych wykonuje lekarz urolog z wieloletnim doświadczeniem w zakresie diagnostyki i leczenia chorób urologicznych u mężczyzn – Pani Doktor Sylwia Bender

Pod specjalnie dedykowanym numerem telefonu Dr Wiśniewski odpowie na wszystkie pytania dotyczące zabiegu we wtorki, środy, czwartki w godzinach: 15:00 – 15:45.

Mediraty

Wiemy, że kryzys gospodarczy spowodowany pandemią dotknął wiele osób, dlatego od dziś w Naszym Centrum mogą Państwo skorzystać z płatności odroczonej lub korzystnych rat.

Jak to działa?

Za każdą usługę powyżej 100 zł możesz zapłacić:

  • przelewem odroczonym, w ciągu 30 dni o daty wykonania usługi lub
  • w korzystnych ratach.Z płatności odroczonej oraz rat skorzystać mogą osoby po 25 roku życia, które są obywatelami Polski. Przy płatnościach do 5 000 zł, nie wymagamy żadnych zaświadczeń, ani dokumentów.

Procedura tego typu płatności jest bardzo prosta i trwa kilka minut.

Jeśli masz jakieś pytania – skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 609-505-600 lub formularza.