Tworzenie środowiska przyjaznego osobom niepełnosprawnym to główny cel Fundacji Kulawa Warszawa. Ta misja realizowana jest między innymi poprzez tworzenie licznych udogodnień, umożliwiających pokonywanie barier architektonicznych, a także działania mające na celu zmianę postrzegania ludzi z niepełnosprawnościami w sposób stereotypowy oraz ułatwienia ich integracji społecznej. W przedsięwzięciach tych ma pomóc wystawa fotografii „Wspólny cel – WYGRAĆ!”.

Autorem zdjęć jest Jakub Sagan, pasjonat fotografii, który w 2016 roku pokazał swoją pierwszą wystawę fotografii, poświęconą niepełnosprawnym sportowcom.

Wybrane zdjęcia pokazują, że największe przeszkody to te w naszych głowach. Członkowie Fundacji realizują swoje pasje poprzez uprawianie różnych dyscyplin sportu, zarówno indywidualnych jak i drużynowych.

Rywalizacja z przeciwnikiem, a przede wszystkim walka z własnymi słabościami towarzyszą każdemu sportowcowi. Nie inaczej jest w przypadku osób niepełnosprawnych, choć rzadko myślimy na przykład o paraolimpiadzie, rozmawiając o Igrzyskach. Fundacja Kulawa Warszawa stara się wyprowadzić z medialnego cienia niepełnosprawnych sportowców. Nierzadko zdarza się, że pula medali przywiezionych do Polski przez naszych reprezentantów to w większości nagrody zawodników z niepełnosprawnościami.

Wernisaż „Wspólny cel – WYGRAĆ!” odbędzie się dnia 17 maja 2018 roku o godzinie 18:00 w Sali Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wystawę będzie można oglądać przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki od strony ulicy Marszałkowskiej do 31 maja 2018 roku.

Do akcji przyłączyło się wielu partnerów wspierających Fundację Kulawa Warszawa. Partnerem Strategicznym wystawy jest Centrum Medyczne BEST-MED, którego Zarząd mocno angażuje się we wspieranie działań Fundacji, a także we własnych przedsięwzięciach stara się wspomagać osoby niepełnosprawne. Prezes Zarządu pośród swoich licznych obowiązków znajduje również czas na wspomaganie innej organizacji, której misją jest realizacja działań mających poprawić komfort życia osób z niepełnosprawnościami.

Jednym z pracowników Centrum Medycznego jest masażysta Pan Robert Zarzecki.

Pan Robert jest osobą niewidomą, co nie wyklucza Go ze spełniania swoich marzeń, również tych sportowych. Dzięki swojej woli walki z samym sobą udało mu się ukończyć kurs na patent żeglarski. Startuje również w całodobowych regatach, co jest dla niego zawsze ogromną przygodą. Poza żeglarstwem, Pan Robert pokochał również piesze wycieczki w górach. Towarzyszy mu w nich jego syn Gabryś, będący oczami taty. Pan Robert jest osobą bardzo ciepłą, otwarcie mówiącą o sobie i swojej niepełnosprawności. Można go spotkać również na Niewidzialnej Wystawie, gdzie, jako przewodnik, pomaga ludziom doświadczyć, jak żyją na co dzień osoby niedowidzące i niewidome.

Do grona pracowników Centrum Medycznego BEST-MED należy również Prezes Stowarzyszenia Blind Tennis Polska Pani Agata Barycka. Choć w Polsce jest to dyscyplina młoda, Pani Agata mocno wierzy w słuszność misji Stowarzyszenia i często towarzyszy swoim podopiecznym w rozrywkach, często na poziomie międzynarodowym.

Rehabilitacja ruchowa osób niepełnosprawnych jest bardzo ważną częścią terapii. Wszelkie aktywności fizyczne, dostosowane do możliwości organizmu, są korzystne nie tylko pod względem ruchowym, ale również psychicznym. Wykonywanie ćwiczeń i walka z własnymi słabościami wpływa pozytywnie na sposób myślenia i motywuje do dalszego działania.

Dzięki licznym udogodnieniom dla niepełnosprawnych, a przede wszystkim dzięki współpracy rehabilitantów z lekarzami, Centrum Medyczne BEST-MED jest placówką przyjazną dla osób z niepełnosprawnościami. Specjaliści starają się zawsze jak najlepiej dostosować plan leczenia do indywidualnych potrzeb Pacjentów, zważając na wszelkie występujące ograniczenia. Mając na względzie zdrowie Pacjentów, często rozszerzają wywiad lekarski o badania laboratoryjne i konsultacje z pozostałymi lekarzami i specjalistami.