Wydłużanie wędzidełka

Wędzidełko napletkowe jest pasmem łącznotkankowym. Łączy ono żołądź prącia z napletkiem.

Prawidłowa budowa wędzidełka (w tym jego odpowiednia długość) sprawia, że napletek bez problemu zsuwa się za rowek zażołędny, zarówno w czasie spoczynku, jak i w czasie wzwodu prącia. Zbyt krótkie wędzidełko utrudnia odprowadzenie napletka, co powoduje trudności w utrzymaniu higieny prącia i może powodować nawracające stany zapalne i infekcje. Ponadto najczęściej wada ta jest przyczyną bólu, a w skrajnych przypadkach uniemożliwia prawidłowe życie seksualne. Skrócone wędzidełko może zostać naderwane lub przerwana jego ciągłość.

Skrócone wędzidełko może być wadą wrodzoną lub wtórną. Wtórne skrócenie wędzidełka bardzo często jest skutkiem przebytych stanów zapalnych lub urazów prącia. Mężczyźni borykający się z ww. problemem powinni poddać się zbiegowi frenuloplastyki – czyli plastyki wędzidełka.

Metody leczenia

Metoda chirurgiczna

  • Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Lek znieczulający podaje się podskórnie w
  • postaci zastrzyku w miejsce operacyjne (napletek).
  • Zabieg polega na nacięciu przez lekarza operatora zbyt krótkich włókien wędzidełka a następnie zszyciu
  • ich w odpowiedni sposób, aby wędzidełko uległo wydłużeniu i wzmocnieniu. Po ww. czynności lekarz
  • operator zakłada szwy (szew ciągły lub szwy pojedyncze).
  • Końcowy efekt zabiegu uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta do gojenia jak i do
  • indywidulanego obrazu klinicznego.
  • Cały zabieg trwa około 20-30 minut.

Metoda z zastosowaniem plazmy medycznej

  • Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Lek znieczulający podaje się podskórnie w postaci zastrzyku w miejsce operacyjne (napletek).
  • Zabieg polega na nacięciu przez lekarza operatora zbyt krótkich włókien wędzidełka wiązką plazmy (sublimacja wędzidełka). Zabieg nie powoduje zwykle krwawienia i nie ma zwykle potrzeby zakładania szwów, co powoduje, że zabieg trwa krócej, gojenie powinno trwać szybciej, a spodziewany efekt zabiegu powinien być lepszy w porównaniu do klasycznej metody chirurgicznej.
  • Końcowy efekt zabiegu uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta do gojenia jak i do indywidulanego obrazu klinicznego.
  • Cały zabieg trwa około 10-20 minut.

Przygotowanie do zabiegu

  • Konsultacja kwalifikująca do zabiegu
  • Zadbanie o higienę miejsca poddawanego zabiegowi

Zalecenia po zabiegu

Rezultaty leczenia i przebieg rekonwalescencji pooperacyjnej zależą od indywidualnych cech osobniczych każdego pacjenta, ale także od przestrzegania przez pacjenta zaleceń pozabiegowych:

  • codzienne zsuwanie napletka i jego właściwa higiena – mycie żelami i kosmetykami hypoalergicznymi;
  • zakaz gorących kąpieli;
  • zakaz wysiłku fizycznego przez okres do 3 tygodni (wykluczone: trening siłowy, bieganie, trening siłowni, cięższe prace wymagające wysiłku);
  • niedotykanie rany rękami, niewycieranie ostrym ręcznikiem, a jeżeli jest potrzeba dotknięcia rany to tylko po umyciu i zdezynfekowaniu rąk;
  • w celu zminimalizowania ewentualnego obrzęku rany w linii szwów (metoda klasyczna) zaleca się elewację prącia oraz okłady chłodzące;
  • wstrzemięźliwość seksualna pacjentów przez okres 3 tygodni;
  • odbycie wizyty kontrolnej w wyznaczonym przez lekarza terminie;
  • antybiotykoterapia – według zaleceń lekarza operatora;

 

Ważne! W przypadku wystąpienia niepokojących objawów takich jak bolesne zaczerwienienie, obrzęk prącia, gorączka utrzymujące się sączenie lub krwawienie rany lub inne – niezwłoczny kontakt z lekarzem wykonującym zabieg w celu konsultacji lub podjęcia leczenia (w tym antybiotykoterapii), zdjęcia szwów, zmiany opatrunku, (przetrwały obrzęk rany w tym z ropną wydzieliną, stanem zapalnym skóry, gorączką).

W razie ewentualnej niedostępności lekarza konieczny jest kontakt z Ostrym Dyżurem Urologicznym.

Za przebieg zabiegu odpowiada uznany urolog z wieloletnim doświadczeniem dr Tomasz Wiśniewski, certyfikowany specjalista w zakresie powiększania prącia i urologii estetycznej. Fellow of the European Board of Urology 2002.

Zabieg usuwania grudek perlistych wykonuje lekarz urolog z wieloletnim doświadczeniem w zakresie diagnostyki i leczenia chorób urologicznych u mężczyzn – Pani Doktor Sylwia Bender

Pod specjalnie dedykowanym numerem telefonu Dr Wiśniewski odpowie na wszystkie pytania dotyczące zabiegu we wtorki, środy, czwartki w godzinach: 15:00 – 15:45.

Możesz skontaktować się również pod anonimowym adresem mailowym
formen@best-med.pl

Wydłużanie wędzidełka Warszawa

W naszym Centrum Medycznym przeprowadzamy zabieg wydłużania wędzidełka. Zanim opiszemy, jak on wygląda, najpierw przybliżymy problem, jakim jest zbyt krótkie wędzidełko u mężczyzn.:

Czym jest wędzidełko napletkowe?

Wędzidełko napletkowe (łac. frenulum preputi) jest pasmem łącznotkankowym. Łączy ono żołądź prącia z napletkiem. Dzięki niemu napletek może zsuwać się poza rowek zażołędny, a do tego dochodzi między innymi podczas wzwodu prącia (przy stosunku). Zbyt krótkie wędzidełko utrudnia odprowadzenie napletka, co staje się przyczyną bólu w obrębie członka. W skrajnych przypadkach zbyt krótkie wędzidełko uniemożliwia współżycie.

Prawidłowa budowa wędzidełka (w tym jego odpowiednia długość) sprawia, że napletek bez problemu zsuwa się za rowek zażołędny, zarówno w czasie spoczynku, jak i w czasie wzwodu prącia.

Zbyt krótkie wędzidełko – przyczyny

Skrócone wędzidełko może być wadą wrodzoną lub wtórną. Wtórne skrócenie wędzidełka bardzo często jest skutkiem przebytych stanów zapalnych lub urazów prącia.

Jeśli chodzi o wrodzone skrócenie wędzidełka lub jego niewielką elastyczność, dochodzi do bolesnego pociągania żołędzi w czasie wzwodu i stosunku. Może to spowodować naderwanie wędzidełka lub nawet przerwanie jego ciągłości.

Zbyt krótkie wędzidełko powoduje także trudności w utrzymaniu higieny prącia i może powodować nawracające stany zapalne i infekcje.

Zerwane wędzidełko – co robić?

Zerwane wędzidełko wiąże się z silnym bólem. Jeśli już dojdzie do jego zerwania, należy powstrzymać się od zbliżeń z partnerką do czasu, aż rana się zagoi. Zaleca się utrzymywanie penisa w czystości i delikatne odsuwanie napletka podczas prysznica. Czynności te wykonywane systematycznie sprawią, że napletek stopniowo ulegnie rozciągnięciu. Nie rekomendujemy stosowania maści przyspieszających gojenie.
Do uszkodzenia wędzidełka często dochodzi w wyniku urazów. Aby uniknąć bólu i bliznowacenia, trzeba wykonać plastykę wędzidełka, która ma na celu jego wydłużenie.

Jakie są objawy zbyt krótkiego wędzidełka?

Pacjenci ze zbyt krótkim wędzidełkiem, zwykle odczuwają ból w obrębie członka. Jest on związany z pociąganiem napletka, który nie może być całkowicie odprowadzony. Bolesność zwykle pojawia się wtedy, kiedy dochodzi do wzwodu prącia. U wielu mężczyzn ból członka jest tak dotkliwy, że rezygnują ze współżycia. To z kolei może powodować to dyskomfort psychiczny związany z obawą, że partnerka nie zrozumie problemu.

Nawracające stany zapalne, infekcje oraz problemy z utrzymaniem higieny prącia mogą wynikać także ze zbyt krótkiego wędzidełka.

Jeśli wędzidełko jest zbliznowaciałe, istnieje duże ryzyko, że zostanie przerwane. Kiedy tak się dzieje, pacjent odczuwa bardzo silny ból oraz pieczenie. Często wyżej opisanym objawom towarzyszy mocne krwawienie (ustępuje najczęściej po uciśnięciu rany).
Wszystkie powyższe mogę doprowadzić do zaburzeń nastroju, spadku samooceny i innych zaburzeń o podłożu psychologicznym. Do najczęstszych objawów psychologicznych u pacjentów z krótkim wędzidełkiem należą:

  • zaburzenia snu
  • agresywne zachowanie
  • obniżony nastrój
  • depresja

Profilaktyka w przypadku krótkiego wędzidełka

Kiedy pacjent zauważy pierwsze objawy zbyt krótkiego wędzidełka, powinien jak najszybciej udać się do lekarza urologa. Nieleczona wada może spowodować jego pęknięcie, zerwanie, przez co dojdzie do bliznowacenia i nierzadko nieprawidłowego zrostu. Taki stan będzie skutkował jeszcze większym skróceniem wędzidełka i coraz dotkliwszym bólem.

Bardzo ważna jest także profilaktyka. Polega ona na zapobieganiu stanom zapalnym w obrębie członka, gdyż to one najczęściej są przyczyną zbliznowacenia i skracania się wędzidełka. Codzienna dbałość o higienę okolic intymnych ma tu ogromne znaczenie.

Jeśli wędzidełko jest bardzo krótkie i zniszczone, konieczny będzie zabieg chirurgiczny polegający na jego wydłużeniu lub całkowitym usunięciu. Na to ostatnie lekarz urolog decyduje się tylko w skrajnych przypadkach. Dość popularna jest plastyka wędzidełka, którą wykonuje się także, kiedy jest ono naderwane.

W naszym Centrum Medycznym wykonujemy zabieg wydłużania wędzidełka. Przeprowadza go dr Sylwia Bender oraz dr Tomasz Wiśniewski, wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Zabieg wykonujemy przy wykorzystaniu najnowszych metod. Między innymi przy użyciu plazmy medycznej Plasmage, która gwarantuje minimalny uraz okołozabiegowy i szybkie gojenie.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu wydłużania wędzidełka?

Wskazaniem do wykonania zabiegu wydłużania wędzidełka jest wędzidełko zbyt krótkie, naderwane lub zerwane. Nie ma przeciwwskazań do jego przeprowadzenia – można zlecić go pacjentom w każdym wieku.

Zabieg przedłużenia wędzidełka – jak się przygotować?

Do zabiegu wydłużania wędzidełka prącia nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Niektórym pacjentom zaleca się, aby nie spożywali pokarmów na 5-8 godzin przed planowanym zabiegiem.

Plastyka krótkiego wędzidełka

Plastyka krótkiego wędzidełka nazywana jest także fenuloplastyką. Zabieg mający na celu wydłużenie wędzidełka prącia polega na nacięciu jego zbyt krótkich włókien, a następnie na odpowiednim ich zaszyciu. Dzięki temu naderwane wędzidełko wydłuża się oraz wzmacnia. Zazwyczaj ta „mała operacja” przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, ale czasami stosuje się też znieczulenie ogólne. Sam zabieg trwa od 15 do 20 minut. Najczęściej wykonuje się go w trybie ambulatoryjnym, więc nie wymaga pobytu w szpitalu.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu wydłużania wędzidełka?

Rekonwalescencja po zabiegu wydłużania wędzidełka nie trwa długo. Zazwyczaj wszystko goi się w ciągu tygodnia. Zaleca się jednak, aby:

  • przestrzegać zasad higieny miejsc intymnych,
  • codzienne delikatnie odprowadzać napletek,
  • powstrzymywać się od kontaktów płciowych przez 4-5 tygodni,
  • stosować zlecone przez urologa leki (czasem są to antybiotyki, które pacjent zażywa przez kilka dni).

W naszym Centrum Medycznym wykonujemy wyżej opisany zabieg w sposób bezstresowy dla pacjenta. Wiemy, że często wada, jaką jest zbyt krótkie wędzidełko, powoduje nie tylko ból, ale też dyskomfort psychiczny. Dbamy o dobre samopoczucie  naszych klientów, stosujemy znieczulenie miejscowe, ale także ogólne. Dzięki naszym zaleceniom pacjent może w spokoju odbyć rekonwalescencję. Po wspomnianym zabiegu nie występują powikłania.

Mediraty

Wiemy, że kryzys gospodarczy spowodowany pandemią dotknął wiele osób, dlatego od dziś w Naszym Centrum mogą Państwo skorzystać z płatności odroczonej lub korzystnych rat.

Jak to działa?

Za każdą usługę powyżej 100 zł możesz zapłacić:

  • przelewem odroczonym, w ciągu 30 dni o daty wykonania usługi lub
  • w korzystnych ratach.Z płatności odroczonej oraz rat skorzystać mogą osoby po 25 roku życia, które są obywatelami Polski. Przy płatnościach do 5 000 zł, nie wymagamy żadnych zaświadczeń, ani dokumentów.

Procedura tego typu płatności jest bardzo prosta i trwa kilka minut.

Jeśli masz jakieś pytania – skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 609-505-600 lub formularza.