Wazektomia

Wazektomia jest formą męskiej antykoncepcji, która polega na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodów. Jej skuteczność jest wyższa niż powszechnie stosowane formy antykoncepcji.  Po zabiegu mężczyzna może prowadzić normalne życie seksualne, tyle że w jego spermie nie ma już plemników. Dzięki temu nie trzeba się martwić, że partnerka zajdzie w ciążę.

Celem wazektomii jest czasowa (odwracalna) niepłodność mężczyzny. 

Wazektomia nie wpływa na jakość życia seksualnego (doznania seksualne, erekcję), ani na żadne cechy męskiego wyglądu. Nieznacznie może zmniejszyć się ilość ejakulatu w chwili ejakulacji. Wazektomia powoduje jedynie brak żywych plemników w nasieniu.

Opis zabiegu

  • Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym,
  • Skóra moszny jest rozwarstwiana przy użyciu kleszczyków. Przez otwór w skórze moszny lekarz wychwytuje nasieniowód, który podlega przecięciu. Obie końcówki nasieniowodu są poddane koagulacji. Jedna końcówka przeciętego nasieniowodu podlega zasklepieniu mikroskopijnym tytanowym klipsem lub za pomocą szwu chirurgicznego. Druga końcówka przeciętego nasieniowodu pozostaje otwarta. Z otwartej końcówki plemniki swobodnie wydostają się z jąder do wnętrza moszny, po czym są naturalnie wchłaniane przez organizm pacjenta.
  • Otwór w skórze moszny zostaje zszyty za pomocą szwu chirurgicznego. Szew zostaje zdjęty w czasie wizyty kontrolnej (około 7 dni od zabiegu).
  • Cały zabieg trwa około 60 minut.

Przygotowanie do zabiegu

  • Przed zabiegiem zaleca się usunięcie owłosienia z okolic intymnych, jak również staranną toaletę w szczególności operowanego miejsca.

Zalecenia po zabiegu

  • Przeprowadzenie dwukrotnego badania morfologii nasienia – tj. w 8 oraz 12 tygodniu od zabiegu. W przypadku wykrycia żywych plemników w pierwszym i drugim badaniu, zabieg wazektomii należy powtórzyć.
  • Po ponownym wykonaniu zabiegu konieczne jest przeprowadzenie ponownego dwukrotnego badania morfologii nasienia w 8 oraz 12 tygodniu od reoperacji, w innym laboratorium.
  • W okresie badania nasienia konieczne jest stosowanie alternatywnych metod antykoncepcji.

Zabieg wazektomii wykonuje lekarz urolog z wieloletnim doświadczeniem w zakresie diagnostyki i leczenia chorób urologicznych u mężczyzn – Pani Doktor Sylwia Bender.

Pod specjalnie dedykowanym numerem telefonu Dr Wiśniewski odpowie na wszystkie pytania dotyczące zabiegu we wtorki, środy, czwartki w godzinach: 15:00 – 15:45.

Możesz skontaktować się również pod anonimowym adresem mailowym
formen@best-med.pl

Mediraty

Wiemy, że kryzys gospodarczy spowodowany pandemią dotknął wiele osób, dlatego od dziś w Naszym Centrum mogą Państwo skorzystać z płatności odroczonej lub korzystnych rat.

Jak to działa?

Za każdą usługę powyżej 100 zł możesz zapłacić:

  • przelewem odroczonym, w ciągu 30 dni o daty wykonania usługi lub
  • w korzystnych ratach.Z płatności odroczonej oraz rat skorzystać mogą osoby po 25 roku życia, które są obywatelami Polski. Przy płatnościach do 5 000 zł, nie wymagamy żadnych zaświadczeń, ani dokumentów.

Procedura tego typu płatności jest bardzo prosta i trwa kilka minut.

Jeśli masz jakieś pytania – skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 609-505-600 lub formularza.