Odwiedź nasz na Facebooku Odwiedź nasz na Instagramie

Urologia

strona główna / usługi / Urologia

Urolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu moczowego oraz męskiego układu rozrodczego.

Mężczyźni po 50. roku życia przynajmniej raz na 1-2 lata powinni poddać się kontroli urologicznej. Jeśli w rodzinie pacjenta występował rak prostaty, wizyta u urologa powinna rozpocząć się od 45. roku życia. Typowa wizyta w poradni urologicznej polega na zebraniu szczegółowego wywiadu urologicznego. Następnie urolog bada palpacyjnie jamę brzuszną, genitalia oraz gruczoł krokowy. Kolejnym krokiem jest zlecenie, a następnie ocena, badań: krwi, moczu, USG układu moczowego. W wyniku przeprowadzonych badań urolog zleca dalszą obserwację, leczenie farmakologiczne lub zabiegowe (operacje endoskopowe, otwarte lub laparoskopowe).

..

Jednym z zabiegów wykonywanych przez urologa jest leczenie stulejki.

Stulejka i nadmiar napletka pozostają nadal wstydliwym tematem dla wielu mężczyzn bez względu na wiek. Niejednokrotnie opóźnia to podjęcie decyzji o wizycie u urologa. Szacuje się, że ok. 10% mężczyzn ma stulejkę i bezwzględnie powinni poddać się zabiegowi jej usunięcia (obrzezania).

Stulejka to nie tylko problem natury estetycznej, szczególnie u młodych mężczyzn podejmujących współżycie seksualne. Jej obecność uniemożliwia częściowe lub całkowite odprowadzenie napletka, co może być przyczyną różnych stanów chorobowych. Ze względu na utrudnioną higienę, pod napletkiem gromadzi się mastka (mazista, biała lub żółta serowata wydzielina) i mocz. Prowadzi to do nawracających stanów zapalnych napletka, żołędzi i cewki moczowej, a czasem pęcherza moczowego. W efekcie końcowym zwężenie napletka staje się coraz większe, co prowadzi do bolesnych pęknięć w obrębie stulejki i może być przyczyną załupka (niemożność sprowadzenia napletka z powrotem na żołądź). W skrajnych sytuacjach może to doprowadzić do martwicy żołędzi.

Najprostszym sposobem leczenia jest usunięcie stulejki (obrzezanie). Korzyści płynące z usunięcia stulejki są niezwykle istotne dla zdrowia fizycznego i psychicznego:

 • wykluczenie nawracających infekcji układu moczowego i płciowego, takich jak zapalenie żołędzi i cewki moczowej,
 • znaczne zmniejszenie ryzyka rozwoju raka prącia – jednego z najbardziej agresywnych nowotworów układu płciowego, wymagający częściowego lub całkowitego usunięcia  prącia,
 • wydłużenie czasu trwania stosunku płciowego, szczególnie zauważalny u mężczyzn z przedwczesnym wytryskiem,
 • zmniejszone ryzyko zakażeń przenoszonych drogą płciową.

W Centrum Medycznym BEST-MED możliwe jest wykonanie zabiegu metodą tradycyjną bądź z wykorzystaniem nowoczesnych anastomatów.

,

Kobiety również są leczone przez urologa zarówno w zakresie zakażeń układu moczowego, kamicy układu moczowego, chorób nowotworowych nerek i pęcherza moczowego, mięska cewkowego oraz szeroko pojętych zaburzeń mikcji (nietrzymanie moczu, parcia naglące, częstomocz, zatrzymanie moczu).

,

Każdy osoba, która zaobserwuje u siebie krwiomocz lub zmianę guzowatą w zakresie moszny, powinna pilnie zgłosić się do urologa!

 • Cennik

  1. Konsultacja lekarza urologa

  120-140 zł

  2. Wydłużenie wędzidełka

  500-700 zł

  3. Leczenie stulejki

  zabieg wykonywany automatycznym anastomatem

  1800 zł

  4. Leczenie stulejki

  zabieg wykonywany metodą klasyczną

  1200 zł

Urologia

Nasi specjaliści

 • Tomasz Wiśniewski - img

  dr Tomasz Wiśniewski

  Urolog, Chirurg

  Terminarz
  środa
  17:00 - 18:00
  Więcej
 • Sylwia Bender - img

  dr Sylwia Bender

  Urolog

  Terminarz
  czwartek
  14:40 - 16:40
  Więcej
© Copyright 2018 BEST-MED | Realizacja MediaHealth
close form phone
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez BEST-MED Aleje Jerozolimskie 87, 02-001 Warszawa, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".