Jesteś tutaj:

USG Warszawa

Ultrasonografia to jedna z nowoczesnych technik w medycynie, podstawowa metoda diagnostyczna.

 

Na podstawie uzyskanych wyników podejmuje się decyzje o leczeniu, profilaktyce lub też odstępuje się od dotychczas stosowanej terapii.
USG pokazuje kształt i wielkość poszczególnych narządów. W ten sposób sprawdza się kondycję wątroby, trzustki, nerek, jajników, jąder, piersi, moszny. Można wykryć w nich nieprawidłowości, na przykład zgrubienia czy guzy. Ginekologiczne badanie przezpochwowe pozwala ocenić szyjkę i dno macicy, stan jajników oraz wykryć mięśniaki, torbiele i choroby nowotworowe narządu rodnego. U kobiety ciężarnej zagląda się do wnętrza macicy przez powłoki brzuszne, by stwierdzić, czy płód rozwija się prawidłowo.

Badanie pod kontrolą USG umożliwia również pobranie materiału do badań laboratoryjnych (np. biopsja tarczycy).

Cennik

Lp Nazwa zabiegu Cena
1 USG * (jamy brzusznej, układu moczowego, tarczycy, szyi, ślinianek, jąder, usg tkanek miękkich) 150 zł
* Podana cena dotyczy jednego wybranego badania USG podanego w nawiasie

Nasi specjaliści

USG jest jednym z podstawowych badań wykonywanych w celach diagnostycznych. W naszym Centrum Medycznym w Warszawie wykonujemy USG prywatnie. W przychodni zwykle trudno jest ustalić datę badania – zniechęcają odległe terminy i długie kolejki. U nas nie czekasz kilka miesięcy.
Po prostu umów się na wizytę telefonicznie i przyjdź w ustalonym dniu.
Nasi wykwalifikowani specjaliści wykonają USG, wykorzystując sprzęt najnowszej generacji.
Zanim opiszemy rodzaje USG, chcemy, abyś poznał, czym jest to badanie oraz kiedy się je wykonuje.

 

USG – co to za badanie?

USG to inaczej badanie ultrasonograficzne obrazowe. Pozwala zobaczyć wielkość oraz kształt narządów wewnętrznych. Jak już wspomnieliśmy, jest to jedno z bardziej podstawowych badań wykonywanych w celach diagnostycznych. Dzięki niemu można ocenić stan zdrowia pacjenta i podjąć decyzje dotyczące leczenia czy profilaktyki. Za pomocą USG można zobaczyć narządy wewnętrzne i wykryć wszelkie zmiany: nowotworowe, guzy mięśniaki. W przypadku kobiet w ciąży USG jest przydatne w ocenie płodu.

 

Jakie rodzaje USG wykonasz w naszym Centrum Medycznym?

W naszym Centrum Medycznym wykonasz USG następujących narządów

  • usg jamy brzusznej
  • usg układu moczowego
  • usg tarczycy
  • usg szyi
  • usg ślinianek
  • usg jąder
  • usg tkanek miękkich

Musisz wiedzieć, że badanie ultrasonograficzne pozwala zdiagnozować stany zapalne ścięgien i mięśni, uszkodzenia torebek stawowych, jak również wykryć nieprawidłowości w obrębie funkcjonowania układu moczowego, nerek, narządów wewnętrznych, jamy brzucha, serca, tarczycy, prostaty, żył oraz tętnic, a także wielu innych narządów. USG może być traktowane jako badanie autonomiczne lub jako badanie dodatkowe, uzupełniające. W naszym Centrum Medycznym w Warszawie wykonujemy USG z najwyższą dokładnością. Nasi specjaliści to doświadczenie lekarze. Stawiają trafne diagnozy, które kwalifikują pacjenta do dalszego leczenia.

 

USG ortopedyczne – kiedy warto je wykonać?

USG ortopedyczne to jedno z bardziej popularnych badań USG. Warto się na nie zdecydować, jeśli słyszysz trzaskanie w biodrze lub chrupanie w kolanie. Takie objawy mogą być zapowiedzią późniejszych poważnych problemów z narządem ruchu. Kiedy już ustalisz wizytę, wykonamy dla Ciebie USG ortopedyczne. Jest ono niezbędne, aby stwierdzić, w jakim stopniu masz problemy z biodrem, kolanem, łokciem lub stopą.

 

USG jamy brzusznej w Warszawie

Do wykonania USG brzucha w Warszawie powinny Cię skłonić ostre i przewlekłe bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia, biegunki, wyczuwalne guzy. Jeśli doznałeś urazu brzucha, także niezwłocznie powinieneś pomyśleć o USG. Jakie jeszcze objawy powinny Cię zaniepokoić? Przede wszystkim złe wyniki badania krwi i utrata masy ciała. Natomiast w ramach profilaktyki badanie USG powinieneś wykonywać przynajmniej co 2 lata.

 

USG Doppler

Jeśli dokuczają Ci żylaki, masz problemy z krążeniem lub podejrzewasz u siebie niewydolność żył i tętnic, pora zdecydować się na badanie USG dopplerowskie. Wykonamy dla Ciebie USG żył i tętnic. Na podstawie badania zdiagnozujemy patologie w obrębie naczyń krwionośnych. Wiedz, że Twój organizm w 75% składa się z limfy i w 25% z krwi. Krew krąży po Twoim ciele, zaopatrując komórki w tlen i substancje odżywcze. Jeśli jej przepływ jest upośledzony, mogą pojawić się problemy zdrowotne. Do mniej groźnych zaliczymy na przykład żylaki, natomiast niewydolność żylna lub tętnicza to już poważne schorzenia.

 

USG tkanek miękkich

Badanie USG tkanek miękkich pozwoli wykryć wszelkiego rodzaju zmiany pojawiające się w obrębie mięśni, więzadeł, powięzi oraz ścięgien. Jak już wspomnieliśmy nasz aparat ultrasonograficzny, jest sprzętem najwyższej klasy, dlatego ropnie, guzy, torbiele i krwiaki są świetnie widoczne podczas badania. Dzięki temu lekarz może szybko postawić trafną diagnozę.

 

USG urologiczne

Problemy z prostatą, jądrami lub układem moczowym już nie muszą spędzać Ci snu z powiek. USG urologiczne to jedno z pierwszych badań, które powinieneś wykonać w ramach diagnostyki urologicznej. Badanie USG pomoże wykryć takie schorzenia jak: rak jądra, wodniak jądra, zapalenie najądrzy, rak pęcherza moczowego, rak prostaty czy przerost gruczołu krokowego. Jeśli zostaną one wcześnie wykryte, jest szansa na całkowite wyleczenie. Zatem nie zwlekaj – umów się na wizytę już dziś!

USG nerek w Warszawie to niezwykle ważne badanie pozwalające postawić diagnozę zarówno w urologii, jak i nefrologii. Umożliwia wykrycie torbieli, kamieni nerkowych czy guzów nerek.

 

USG piersi

Szkoda, że tak niewiele kobiet wykonuje regularnie USG piersi. Stosuje się je w celach diagnostycznych, jako uzupełnienie mammografii lub w celach kontrolnych. Tym, co odróżnia badanie USG od mammografii, jest to, że mammografia wykrywa wiele zwapnień. Natomiast za pomocą USG możemy zdiagnozować wszelkiego rodzaju zmiany takie jak torbiele i guzy. USG określa także ich wielkość, czego nie da się ustalić podczas mammografii.

 

Jak przygotować się do badania USG?

Przygotowanie do badań USG jest uzależnione od konkretnej dolegliwości, narządu lub układu, który ma zostać poddany diagnostyce. Specjalne przygotowanie do badania USG jest konieczne tylko w przypadku jamy brzusznej. Pacjent powinien być na czczo, a przed badaniem zrezygnować z palenia papierosów. Ważne jest też to, aby pozostawał na diecie lekkostrawnej.

Jeśli chodzi o badania USG nerek, na 8 godzin przed badaniem nie wolno spożywać pokarmów ani pić napojów gazowanych. Przed USG układu moczowego jest wymagane, aby pacjent na godzinę przed badaniem wypił litr wody niegazowanej. Jest to konieczne, ponieważ pęcherz podczas badania musi być pełen. Co do pozostałych badań USG to nie wymagają one szczególnych przygotowań.

 

Jak przebiega badanie USG?

Ultrasonografia wykorzystuje fale akustyczne o wysokiej częstotliwości. Nie usłyszysz ich, ale mają one zdolność przenikania do komórek organizmu. Musisz wiedzieć, że wśród badań USG jest jednym z najbezpieczniejszych. Nie działa tak niekorzystnie, jak na przykład promienie rentgenowskie. Obraz badanego narządu wyświetla się na monitorze. Specjalista posmaruje żelem te obszary ciała pacjenta, które mają zostać poddane diagnostyce.
Nasze Centrum Medyczne zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin. Po badaniu diagnostycznym (lub kontrolnym), chętnie przyjmie Cię chirurg lub ortopeda. W trakcie badania panuje miła i bezstresowa atmosfera.

Niestety, przychodnia z Narodowego Funduszu Zdrowia może znacznie rozczarować poziomem obsługi. U nas jest zawsze wszystko na czas. Nasz sprzęt znacznie różni się od tego używanego w przychodni. Mamy dostęp do aparatu najwyższej klasy, który jest niezbędny do prawidłowej oceny narządu lub narządów. Dobra diagnoza to podstawa, aby lekarz mógł podjąć decyzję o dalszym postępowaniu.

Nasze usługi mają duży zakres i cieszą się powodzeniem wśród pacjentów, dlatego warto o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia wizyty.

Zapraszamy pacjentów z dzielnic :

Mokotów, Praga-Południe, Ursynów, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Praga-Północ, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów

oraz miast Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Milanówek i Podkowa Leśna, Jabłonna, Legionowo, Nieporęt i Wieliszew, Halinów i Sulejówek, Czosnów i Nowy Dwór Mazowiecki, Józefów, Karczew, Otwock i Wiązowna, Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola i Piaseczno, Błonie, Izabelin, Leszno, Łomianki, Ożarów Mazowiecki i Stare Babice, Kobyłka, Marki, Radzymin, Wołomin, Ząbki i Zielonka, Żyrardów.