Jesteś tutaj:

Botoks, mimo że znany jest głównie jako wypełniacz, wykorzystywany jest nie tylko jako preparat redukujący zmarszczki, ale także stosuje się go w leczeniu nadpotliwości czy bruksizmu.

REDUKCJA ZMARSZCZEK

Żeby skutecznie pozbyć się zmarszczek wywołanych przez nadmierne kurczenie się mięśni mimicznych, należy wykonać bezpieczny zabieg z użyciem toksyny botulinowej. Zmarszczki mimiczne mogą pojawić się już w bardzo młodym wieku, w szczególności u osób z wyraźną mimiką twarzy. Podanie toksyny botulinowej powoduje rozluźnienie ostrzykniętego mięśnia, a także znajdującej się nad nim skóry. Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej jest w pełni bezpieczny, jeśli jest wykonany przez wykwalifikowanego lekarza. Efekt zabiegu zaczyna być widoczny po 2-3 dniach, u niektórych osób dopiero po tygodniu, a utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy. Po tym czasie, żeby utrzymać efekt „odświeżonej” skóry, należy zabieg powtórzyć. Najbardziej spektakularne efekty osiąga się przy likwidowaniu bruzd: między brwiami (tzw. „lwie zmarszczki”), poprzecznych czoła oraz wokół oczu (tzw. „kurze łapki”). Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej stanowi bardzo dobrą bazę do dalszych zabiegów medycyny estetycznej, np. wypełnień z kwasem hialuronowym.

 

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

Problem nadpotliwości jest powszechnie występującą dolegliwością, mająca znaczny wpływ na jakość życia. Najczęściej dotyka okolic dłoni, stóp, pach, twarzy. Powodem nadmiernego pocenia jest nadaktywność gruczołów potowych. Zastosowanie botoksu blokuje przewodnictwo nerwowe, co skutkuje zmniejszeniem ilości impulsów docierających do gruczołów. Efektem działania jest redukcja ilości wydzielanego potu. Zwykle jeden zabieg wystarcza do osiągnięcia pożądanego efektu. Czasem zdarza się, że należy powtórzyć iniekcję i nie powinno to być powodem obaw. U osób, które poddały się zabiegowi leczenia nadpotliwości, znacząco poprawia się komfort życia.  Podanie botoksu jest bezbolesne i odbywa się po uprzednim znieczuleniu miejscowym, aby wyeliminować uczucie dyskomfortu. Zaraz po zakończeniu zabiegu można powrócić do codziennych czynności.

Cennik

LpNazwa zabieguCena
1KONSULTACJA LEKARSKA bezpłatna w dniu zabiegu150 zł
2ZMARSZCZKI PIONOWE CZOŁA (LWIA ZMARSZCZKA)450 zł
3ZMARSZCZKI POZIOME CZOŁA450 zł
4ZMARSZCZKI WOKÓŁ OCZU (KURZE ŁAPKI)450 zł
5DWIE OKOLICE700 zł
6TRZY OKOLICE900 zł
7ZMARSZCZKI PALACZA350 zł
8KAMIENISTA BRODA350 zł
9BRUKSIZM1.000 zł
10LECZENIE NADPOTLIWOŚCI1.000 zł
11LECZENIE NADPOTLIWOŚCI dostrzyknięcie botoksu w ciągu miesiąca od zabieguw cenie konsultacji
12INNE ZABIEGI Z WYKORZYSTANIEM TOKSYNY BOTULINOWEJcena ustalana indywidualnie

Nasi specjaliści

Zapraszamy pacjentów z dzielnic: Mokotów, Praga-Południe, Ursynów, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Praga-Północ, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów

oraz miast Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Milanówek i Podkowa Leśna, Jabłonna, Legionowo, Nieporęt i Wieliszew, Halinów i Sulejówek, Czosnów i Nowy Dwór Mazowiecki, Józefów, Karczew, Otwock i Wiązowna, Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola i Piaseczno, Błonie, Izabelin, Leszno, Łomianki, Ożarów Mazowiecki i Stare Babice, Kobyłka, Marki, Radzymin, Wołomin, Ząbki i Zielonka, Żyrardów.