Konsultacje seksuolog

 

W Centrum Medycznym Best-Med w Warszawie oferujemy konsultacje w zakresie seksuologii.

 

Seksuologia to wielopłaszczyznowa dziedzina zajmująca się szeroko rozumiana seksualnością zarówno w wymiarze osobistym, społecznym oraz formalnym i prawnym.

Seksuologia łączy między innymi wiedzę i działania z zakresu medycyny, biologii, socjologii, psychologii, pedagogiki i prawa, sięga po metody zarówno z zakresu farmakoterapii, rehabilitacji jak też szeroko rozumianej edukacji i psychoterapii.

Dzięki temu daje możliwości podejmowania efektywnych oddziaływań i pozytywnych zmian w obszarach związanych z życiem seksualnym, seksualnością, pozyskiwaniem satysfakcji seksualnej.

 

Na spotkanie z seksuologiem warto się udać szczególnie, wtedy gdy:

  • Mam poczucie, że moje życie seksualne nie rozwija się, w kierunku jakiego oczekuję i chciałbym, chciałabym „więcej, inaczej, lepiej”.
  • „Nie mam ochoty na seks” i to mnie niepokoi, przeszkadza mi w życiu, staje się źródłem frustracji.
  • Nie rozumiem swoich potrzeb, działań, fantazji związanych z życiem seksualnym.
  • Moja seksualność staje się dla mnie źródłem niepokoju, wstydu lub problemów towarzyskich, prawnych czy społecznych.
  • Chcę rozwijać swoją seksualność i potrzebuję wsparcia w tym kierunku.
  • Pojawiają się realne, fizyczne trudności i przeszkody w realizacji seksualności, związane z zaburzeniami erekcji, przedwczesnym lub opóźnionym wytryskiem, nadmiernym napięciem seksualnym, bólem towarzyszącym współżyciu seksualnemu, trudnościami z uzyskaniem orgazmu, dopasowaniem seksualnym w relacji lub określeniem preferencji i upodobań w sferze seksualności.

 

”Uważam, że nie ma jednego uniwersalnego modelu dobrego życia, szczęścia, seksualności dlatego każdy ma prawo do własnych poszukiwań, rozwoju i  satysfakcji w każdym obszarze życia zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami, preferencjami i pragnieniami. Korzystanie z pomocy, wsparcia, edukacji i terapii jest naturalny elementem i etapem w rozwoju osobistym i dążeniu do poprawy jakości życia we wszystkich jego wymiarach.”

mgr Beata Rożek