Jesteś tutaj:

Zapraszamy do skorzystanie z badań diagnostycznych MR. Przypominamy, że w celu realizacji badań należy posiadać ważne skierowanie. Jeżeli nie posiadacie Państwo skierowania, może być ono wystawione przez lekarza prowadzącego dotychczasowe leczenie lub może ono zostać wystawione podczas konsultacji u lekarza specjalisty w Centrum Medycznym Best-Med.
Specjaliści: BEST-MED, wystawiający skierowania:

– Neurolog
– Neurochirurg
– Kardiolog
– Internista
– Ortopeda
– Laryngolog
– Okulista
– Endokrynolog

W celu umówienia wizyty zadzwoń pod numer 22 628 62 82 lub 609 505 600

Cennik

Rezonans magnetyczny Warszawa

Rezonans magnetyczny (MRI) magnetyczny rezonans jądrowy, jest nowoczesnym i bardzo dokładnym badaniem z zakresu nieinwazyjnej diagnostyki obrazowej, które przedstawia przekroje narządów wewnętrznych człowieka i tkanek miękkich we wszystkich płaszczyznach. W naszym Centrum Medycznym wykonasz rezonans magnetyczny prywatnie.

 

Czym jest rezonans magnetyczny?

Rezonans magnetyczny (inaczej MRI – z ang. magnetic resonance imaging) wykorzystuje magnetyczne właściwości atomów, z których składa się wszystko wokół, także ludzkie ciało. Ściśle mówiąc protonów w jądrach wodoru wchodzącego w skład wody w organizmie. Dlatego tak dobrze nadaje się do obrazowania tkanek miękkich i narządów, które są dobrze uwodnione. Do badania stosuje pole magnetyczne generowane przez wiele rodzajów magnesów różniących się natężeniem wytwarzanego pola. Im większa moc magnesu, tym dokładniejsze wyniki.

Warto wspomnieć, że aby uzyskać dobry odbiór sygnału z ludzkiego ciała, system MRI musi być odizolowany od wszystkich innych fal elektromagnetycznych. Dlatego umieszcza się go w klatce Faradaya.

Są dwa typy aparatów MRI – otware i zamknięte. Te pierwsze umożliwiają dostęp do pacjenta z 3 stron, natomiast drugie wymagają tego, aby pacjent był umieszczony w specjalnym tunelu – te drugie są najbardziej popularne.

Rezonans magnetyczny – diagnostyka

Rezonans magnetyczny pozwala zdiagnozować wiele schorzeń. Dzięki niemu można uzyskać bardzo klarowny obraz tkanek miękkich, narządów miąższowych, układu ruchu w szczególności mięśni, ścięgien, więzadeł, zwłaszcza przestrzeni okołokregosłupowych i tkanek, które go otaczają. Doskonale sprawdza się w diagnostyce nowotworów i stanów zapalnych, diagnostyce dyskopatii, chorób układu nerwowego i nerwów obwodowych okolicy kręgosłupa, diagnostyki patologii mózgu, przysadki, a także trzustki, wątroby i nerek. Badanie może uwidocznić elementy niewidoczne w innych badaniach (na przykład RTG) takie jak szpik kostny. Rezonans magnetyczny wykonuje się, jeśli pacjent cierpi na wiele schorzeń, zarówno ze strony układu nerwowego, tkanek miękkich, klatki piersiowej, śródpiersia, jak i miednicy.

Ze strony układu nerwowego wskazaniem do wykonania badania są:

 • choroby demineralizacyjne
 • choroby otępienne (na przykład choroba Alzheimera)
 • nowotwory mózgu (trudno je wykryć w innych badaniach)
 • ocena struktur przysadki mózgowej, oczodołu, tylnej części jamu czaszki (w tym diagnostyka udarów mózgu)
 • guzy rdzenia kręgowego
 • ocena anatomiczna struktur rdzenia kręgowego.
 • zmiany popromienne w ośrodkowym układzie nerwowym
 • zaburzenia neurologiczne o niewyjaśnionym pochodzeniu

Ze strony tkanek miękkich są to:

 • guzy tkanek miękkich (zapalne, nowotworowe)
 • urazy tkanek miękkich (stawów, mięśni, więzadeł)

Ze strony klatki piersiowej, śródpiersia i miednicy są to:

 • guzy serca
 • choroby dużych naczyń
 • guzy płuc naciekające ścianę klatki piersiowej
 • nowotwory narządów rodnych u kobiet
 • nowotwory gruczołu krokowego u mężczyzn

W naszym Centrum Medycznym wykonujemy między innymi badania rezonansu magnetycznego jamy brzusznej i stawu kolanowego. Ponadto robimy rezonans magnetyczny kręgosłupa i głowy.

Badanie rezonansem magnetycznym w Warszawie – jakie wykonuje się najczęściej?

Do popularnych rodzajów badania należy rezonans magnetyczny głowy w Warszawie. Stosuje się go w diagnostyce: bólów i zawrotów głowy, zaburzeń widzenia, udarów mózgu oraz w badaniu naczyniowym. MRI pomaga w obrazowaniu mózgowia.
Rezonans magnetyczny kręgosłupa w Warszawie zleca się w diagnostyce: bólów kręgosłupa, ocenie mięśni, więzadeł, stanów zapalnych, guzów, przerzutów, zmian zwyrodnieniowych.

MRI pozwala ocenić stawy kolanowe, ramienne, łokciowe, biodrowe, stawy stopy i ręki, ale także stan narządów jamy brzucha takich jak: wątroba, śledziona. MRI bada także nerki, drogi żółciowe, naczynia krwionośne.

Badanie rezonansem magnetycznym – jak się przygotować?

Wykonujemy badania rezonansu magnetycznego, dlatego wiemy, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie. Na pewno warto, abyś zapytał lekarza kierującego na badanie, czy masz zażyć leki (te, które zwykle przyjmujesz).
Na samo badanie ubierz się lekko i przewiewnie. Pamiętaj, aby nie wkładać żadnych metalowych przedmiotów – biżuterii, spinek do włosów, metalowych guzików, zegarka, ponieważ mogą one wpłynąć na wynik badania.
Zaleca się, aby kobiety nie stosowały makijażu. Jeśli nie wykonujemy rezonansu magnetycznego z kontrastem lub nie stosujemy środka znieczulającego, nie musisz być na czczo.

Rezonans magnetyczny z kontrastem

Bywa, że uzyskiwany w diagnostyce obraz ciała pacjenta jest mało wyraźny. Wtedy podaje mu się kontrast. Pozwala on ocenić nie tylko strukturę, ale także funkcje tkanek i narządów. Kiedy stosuje się kontrast? Do badania wydzielania nerkowego, do oceny ognisk zapalnych oraz do obrazowania ukrwień tkanek i narządów. Wiedz, że kontrast podawany przy rezonansie magnetycznym jest całkowicie bezpieczny, nie musisz się obawiać, nawet jeśli miałeś alergie na kontrasty stosowane w badaniach rentgenowskich.
Przy rezonansie magnetycznym z kontrastem oznaczamy poziom kreatyniny i wskaźnik GFR.

Jak wygląda badanie rezonansu magnetycznego?

Podczas badania będziesz leżeć w tunelu. Ów tunel działa bardzo podobnie jak skaner. Jest w nim światło i wentylacja. Połóż się w nim wygodnie, ponieważ podczas badania pozostaniesz w bezruchu. Nie obawiaj się, cały czas będziesz miał kontakt z personelem medycznym za pośrednictwem kamery i mikrofonu.

Jeśli cierpisz na klaustrofobię, poinformuj o tym przed rezerwacją badania, być może będziesz potrzebował specjalnego przygotowania lub znieczulenia w trakcie badania.
Po badaniu wracasz do swoich codziennych zajęć.

Kiedy nie wykonuje się rezonansu magnetycznego?

Istnieją przeciwwskazania do wykonania rezonansu magnetycznego. Przede wszystkim badaniu nie mogą zostać poddane osoby z rozrusznikiem serca. Pole magnetyczne zakłóciłoby jego pracę, a to zagrażałoby życiu pacjenta. Przeciwwskazaniem do wykonania rezonansu magnetycznego są także metaliczne ciała obce w organizmie, na przykład opiłki żelaza w oczodole. Pole magnetyczne spowodowałoby ich przemieszczenie i w efekcie uszkodzenie oka. Inne przeciwwskazania do wykonania zabiegu to:

 • sztuczna zastawka serca
 • protezy i klipsy naczyniowe
 • metaliczne implanty ortopedyczne
 • antykoncepcyjna wkładka wewnątrzmaciczna (wykonana z metalu)

Ile kosztuje rezonans magnetyczny?

Cena rezonansu magnetycznego jest uzależniona od badanego obszaru ciała. Proponujemy, abyś zapoznał się z naszym cennikiem.

Jak widzisz, rezonans magnetyczny w Warszawie możesz wykonać w naszym Centrum Medycznym. Pracujemy tylko z najlepszymi specjalistami, więc masz gwarancję, że trafiłeś w dobre ręce.

Zapraszamy pacjentów z dzielnic :

Mokotów, Praga-Południe, Ursynów, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Praga-Północ, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów

oraz miast Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Milanówek i Podkowa Leśna, Jabłonna, Legionowo, Nieporęt i Wieliszew, Halinów i Sulejówek, Czosnów i Nowy Dwór Mazowiecki, Józefów, Karczew, Otwock i Wiązowna, Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola i Piaseczno, Błonie, Izabelin, Leszno, Łomianki, Ożarów Mazowiecki i Stare Babice, Kobyłka, Marki, Radzymin, Wołomin, Ząbki i Zielonka, Żyrardów.

BEST-MED Centrum Medyczne Warszawa – rezonans warszawa, rezonans tanio, rezonans warszawa centrum, rezonans magnetyczny głowy, rezonans kręgosłupa