Utytułowany chirurg, z ogromnym doświadczeniem w szczególności w leczeniu laparoskopowym pacjentów bariatrycznych oraz z refluksem żołądkowo-przełykowym i przepuklinami rozworu przełykowego przepony.

Profesor Nadzwyczajny Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, oraz Profesor Nadzwyczajny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Od 2021 r. pełni funkcję Kierownika Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Kolorektalnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego Nr 2 w Bydgoszczy CM UMK w Toruniu.

Twórca i Kierownik Warsztatów Laparoskopowych dla chirurgów gromadzących 1200 uczestników z Polski, Niemiec, Irlandii, Litwy, Łotwy, Estonii.

Pan Profesor Maciej Michalik jest autorem licznych pierwszych wykonanych w Polsce operacji laparoskopowych z operacjami Single Port Surgery włącznie.

Pan Profesor Maciej Michalik pełni wiele zaszczytnych funkcji w organizacjach i stowarzyszeniach branżowych.

Centrum Medycznym Best Med Pan Profesor Maciej Michalik stoi na czele interdyscyplinarnego zespołu, dedykowanego kwalifikacji do operacji pacjentów bariatrycznych oraz pacjentów z refluksem żołądkowo-przełykowym i przepuklinami rozworu przełykowego przepony do zabiegu Fundoplikacji Nissena.

Pan Profesor w Centrum Medycznym Best-Med przeprowadza konsultacje kwalifikujące do ww. operacji, które wykonuje w kierowanej przez siebie Klinice oraz prowadzi kontrolę pooperacyjną pacjentów.

Poza „Himalajami sukcesów” w życiu zawodowym, prywatnie Pan Profesor także fascynuje się zdobywaniem wysokogórskich szczytów, będąc fanem Alpinizmu. W 1999 r. wziął udział w wyprawie “Shisha-Pangma Himalaya Expedition 1999” jako lekarz tej wyprawy. Fascynują go także dalekie poznawcze podróże. Interesuje się historią Żydów Polskich oraz historią Kaszubów.

Od stycznia 2022 roku Centrum Medyczne BEST-MED dołączyło do sieci przychodni lekarskich należących do Grupy Neuca S.A.

Od dziś rezerwacja wizyt możliwa jest na stronie Przychodni Lekarskich Świat Zdrowia.