Jesteś tutaj:

Mimo że najczęstszymi metodami odmładzającymi są zabiegi medycyny estetycznej twarzy, nie jest ona jedynym obszarem, po którym widać upływający czas. Podobnie jak mężczyźni, kobiety również zwracają uwagę na wygląd swoich okolic intymnych. Niezadowalający wygląd zewnętrznych narządów płciowych jest coraz częściej przyczyną kompleksów oraz ograniczenia życia seksualnego i braku satysfakcji ze stosunków z partnerem.

Jedną z przyczyn widocznych zmian wyglądu warg sromowych większych u kobiet jest starzenie się skóry. Następuje utrata gęstości i jędrności skóry. Podobnie dzieje się u Pań, nawet młodych, po porodzie. Niekiedy wygląd warg sromowych większych nie jest wynikiem starzenia, ale jest zwyczajnie dziedziczony. Brak akceptacji własnego ciała skutkuje obniżoną samooceną i pogorszeniem zdrowia psychicznego.

Skorzystaj z zabiegu w naszym centrum medycznym!

 

Efekt estetyczny wiotkości warg sromowych nie jest jedyną przyczyną, dla której warto wybrać się na wizytę do ginekologa. Zmniejszenie objętości warg sromowych może skutkować częstymi infekcjami okolic intymnych, a także podrażnieniami i nadmierną suchością pochwy, gdyż wargi sromowe otaczają szparę sromową oraz przedsionek pochwy, ochraniając je.

Zabieg ginekologii estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pozwoli przywrócić odpowiednią funkcję warg sromowych większych, a także poprawi ich wygląd. Zabieg jest mało inwazyjny i bezbolesny, dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Preparat wprowadza w taki sposób, aby maksymalnie zredukować poziom odczuwanego dyskomfortu.

Ogromną zaletą powiększania warg sromowych kwasem hialuronowym jest właśnie preparat. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie, dzięki czemu ryzyko nietolerancji preparatu oraz wystąpienie reakcji alergicznej jest niewielkie. Działanie kwasu polega na pobudzeniu fibroblastów do syntezy kolagenu. Efektem jest poprawa elastyczności i jędrności skóry. Po zabiegu wargi sromowe powracają do dawnej objętości. Skutkiem rewitalizacji jest również zwiększenie odczuwania bodźców, dzięki czemu powraca satysfakcja z życia seksualnego.

Efektem zabiegu można cieszyć się przez około 2 lata od podania kwasu hialuronowego. Pierwsze zmiany widoczne są bezpośrednio po zakończeniu procedury i narastają przez około 14 dni po zabiegu.

Komu rekomenduje się zabieg powiększania warg sromowych kwasem hialuronowym?

– młodym kobietom niezadowolonym z wyglądu okolic intymnych,

– kobietom z hipotrofią lub atrofią warg sromowych (zanikiem),

– kobietom, u których skóra warg sromowych jest wiotka i sucha,

– kobietom z dużym wzgórkiem łonowym,

– kobietom po porodach,

– kobietom, które utraciły objętość tkanki okolic intymnych po znacznym zredukowaniu masy ciała,

– kobietom, u których zmiany wyglądu warg sromowych spowodowane są procesem starzenia.

Kiedy zabieg powiększania warg sromowych kwasem hialuronowym nie może zostać przeprowadzony?

– u kobiet w ciąży,

– w trakcie stanu zapalnego bądź infekcji okolic intymnych,

– u osób z aktywnymi chorobami skórnymi narządów płciowych,

– u osób z chorobą nowotworową,

– gdy występuje uczulenie na kwas hialuronowy.

Poddanie się zabiegowi nie wymaga od Pacjentek szczególnego przygotowania. Przed wizytą w gabinecie ginekologii estetycznej powinno się ogolić lub wydepilować okolice intymne. Czas trwania zabiegu to zwykle około 30-45 minut. Zaleca się wstrzemięźliwość seksualną przez kilka dni po podaniu kwasu do warg sromowych.

Cena zabiegu: od 1 200 zł

 

Sprawdź również zabieg powiększania punktu g