Podolog Warszawa

 

Podologia to stosunkowo młoda dziedzina nauki. Podolog to specjalista, który pomaga zadbać o zdrowie stóp poprzez ich odpowiednią pielęgnację. Zajmuje się również diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp.

Specjalista podolog zajmuje się leczeniem i pielęgnacją licznych uszkodzeń skóry (odciski, modzele, brodawki owrzodzenia), grzybicą stóp i paznokci, wrastającymi paznokciami, zrogowaciałym naskórkiem, popękanymi piętami.

Występowanie wrodzonych wad czy zniekształceń stóp (np. haluksy) może być wskazaniem do odwiedzenia gabinetu podologicznego.

Zwykle zabiegi podologiczne zaleca się osobom z ograniczeniami ruchowymi, dla których zadbanie o odpowiednią higienę kończyn dolnych stanowi problem. Wskazaniem do wizyty u podologa jest również reumatoidalne zapalenie stawów, nadpotliwość stóp czy cukrzyca.

Odpowiednia pielęgnacja stopy cukrzycowej jest bardzo ważna. Zespół stopy cukrzycowej charakteryzuje się niedostatecznym ukrwieniem stóp, czego efektem jest mniejsza wrażliwość na ból, utrudnione gojenie się ran i owrzodzeń powstałych jako następstwo postępującego procesu martwiczego. Zaniedbanie problemu może skutkować koniecznością amputacji zakażonych kończyn.

Konsultacje podologiczne zalecane są również sportowcom, osobom aktywnym fizycznie, a także kobietom na co dzień chodzącym w butach na wysokim obcasie..

Cennik

Lp Nazwa usługi Cena Opłać online
1 KONSULTACJA PODOLOGICZNA 60 zł Opłać online
2 USUNIĘCIE MODZELA 80 zł Opłać online
3 USUNIĘCIE ODCISKU 80 zł Opłać online
4 USUNIĘCIE BRODAWKI WIRUSOWEJ (KURZAJKA) 80 zł Opłać online
5 ODCIĄŻENIE 40 zł Opłać online
6 ZAŁOŻENIE KLAMRY ORTONYKSYJNEJ 170 zł Opłać online
7 PRZESUNIĘCIE KLAMRY 70 zł Opłać online
8 OPRACOWANIE PAZNOKCI (OBCIĘCIE I OSZLIFOWANIE) 70 zł Opłać online
9 OPRACOWANIE WROŚNIĘTEGO PAZNOKCIA/ZMIENIONEGO CHOROBOWO 80 zł Opłać online
10 TAMPONADA 35 zł Opłać online
11 PEDICURE PODOLOGICZNY 180 zł Opłać online
12 USUNIĘCIE ZROGOWACEŃ NA STOPACH 100 zł Opłać online

Podologia Warszawa Śródmieście

W naszym Centrum Medycznym kompleksowo zadbamy o Twoje stopy. Gabinet podologiczny to miejsce, gdzie wyleczysz się z problemów ze stopami, niezależnie od tego, czy cierpisz na zwykłe nagniotki, czy masz głębszy problem natury medycznej. Zanim przedstawimy Ci nasze zabiegi, chcemy, abyś poznał zagadnienie, jakim jest podologia.

Co to jest podologia?

Jest ona pojęciem, które obejmuje wszelkiego rodzaju zabiegi wykonywane w obrębie stóp. W Europie Zachodniej jest ona nauką łączącą elementy dermatologii, ortopedii, chirurgii, diabetologii, a nawet kosmetologii. W Polsce ta dziedzina dopiero się rozwija, nie jest też z punktu widzenia prawnego zaliczana do medycyny.

Czym zajmują się nasi podolodzy z Warszawy?

Podolog jest słowem pochodzącym z języka greckiego – “podos” to stopa, natomiast “logos” – nauka. Dobry podolog ma wiedzę nie tylko z dziedziny kosmetologii, ale także z medycyny. Jak już wspomnieliśmy, podolog nie jest lekarzem, jednak jego profesja 1 stycznia 2015 roku została oficjalnie wpisana na listę zawodów wykonywanych w Polsce.

Podolog z Warszawy, z naszego Centrum Medycznego zajmuje się kompleksową pielęgnacją stóp, ale także profilaktyką, leczeniem i diagnozowaniem chorób stóp. Przeciwdziała również powstawaniu zmian chorobowych na stopach, a w przypadku ich pojawienia się, wykonuje zabiegi lub terapie mające na celu poprawę ich stanu oraz niwelowanie niepożądanych efektów. Specjalista ten doradza pacjentom w kwestii pielęgnacji stóp i nóg oraz w zakresie stosowanie właściwych preparatów, w tym środków farmaceutycznych. Podolodzy mają wiedzę z zakresu protetyki i ortopedii, w tym protetycznego odciążania miejsc zagrożonych przeciążeniami. W tym celu stosują specjalne wkładki, opatrunki, ortezy, klamry zabezpieczające (wrastający paznokieć). Osoby zajmujące się podologią konsultują zabiegi w przypadku chorób takich jak cukrzyca, hemofilia, reumatyzm.

Nasi podolodzy mają bogate doświadczenie zawodowe i ukończone liczne kursy potwierdzające ich kwalifikacje. Wiemy z doświadczenia, że gabinety podologiczne są coraz liczniej odwiedzane. Świadczy to o wielu problemach ze stopami, jakie mają pacjenci. Staramy się im sprostać, a nasi pracownicy wciąż poszerzają swoją wiedzę z tej dziedziny. Do najczęstszych schorzeń stóp i paznokci można zaliczyć:

 • brodawki wirusowe
 • odciski
 • modzele
 • nagniotki
 • pękające pięty
 • infekcje bakteryjne
 • infekcje grzybicze
 • nadmierna potliwość
 • wrastające paznokcie
 • odklejanie się płytki paznokciowej
 • zgrubiałe paznokcie
 • rurkowate paznokcie
 • grzybica paznokci

Dlaczego stopy chorują?

Chore stopy mogą być przyczyna wielu problemów zdrowotnych, nierzadko jednak są wynikiem zaniedbań pielęgnacyjnych. Wiele osób lekceważy objawy i niepokojące zmiany w wyglądzie stóp.

Co przyczynia się do chorób stóp? Na pewno są to:

 • niewłaściwie dobrane obuwie
 • wysokie obcasy
 • zbytnie skracanie długości paznokcia
 • brak odpowiedniej pielegnacji
 • zbyt częste wycinanie skórek
 • treningi nadwyrężające stopy

Oczywiście dolegliwości ze strony stóp mogą być także uwarunkowane genetycznie.

Stopa cukrzycowa – jak pomaga podolog?

Zacznijmy najpierw od wyjaśnienia, czym jest stopa cukrzycowa i kto jest narażony na tę dolegliwość. Stopa cukrzycowa występuje u osób, które chorują na cukrzycę. Jest to jednostka chorobowa, która jest wynikiem zaburzeń w przepływie krwi na skutek powstających mikro- oraz makroangiopatii (terminy używane do określania zmian zachodzących w przebiegu cukrzycy w naczyniach krwionośnych). Może ona prowadzić do poważnych zmian owrzodzeniowych, które, w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do amputacji stopy.

Nasi podolodzy poprzez zlecanie odpowiednich zabiegów i wdrożenie leczenia zapobiegają rozwojowi zmian, które mogą prowadzić do odjęcia palców czy nawet stopy. Przede wszystkim pacjenci ze stopą cukrzycową muszą nosić dobrane wkładki lub obuwie ortopedyczne. Kwalifikują się także do przeprowadzania specjalistycznych zabiegów usuwania modzeli i nagniotków. W niektórych przypadkach leczenie podologiczne przeprowadza się równolegle z leczeniem naczyń krwionośnych.
Jakie zabiegi podologiczne oferujemy?

W naszym Centrum Medycznym wykonujemy zabiegi podologiczne, więc jeśli szukasz takich usług jak:

 • konsultacja podologiczna Warszawa
 • usuwanie odcisków W Warszawie
 • pedicure leczniczy Warszawa
 • usuwanie brodawki wirusowej w Warszawie
 • odciążanie stopy w Warszawie
 • założenie klamry ortonyksyjnej w Warszawie
 • zabiegi na wrośnięte paznokcie w Warszawie
 • tamponada paznokcia w Warszawie
 • usunięcie zrogowacenia na stopach w Warszawie

Jak wygląda wizyta u naszego podologa?

Badanie zawsze rozpoczynamy od przeprowadzenia wywiadu. to on dostarcza naszym podologom informacji na temat stylu życia, aktywności, przebytych kontuzji, chorób. Po przeprowadzeniu rozmowy nierzadko można postawić wstępną diagnozę.
Badanie dynamiczne sprawdza wzorzec chodu, tor przetoczenia stopy, odchylenia w stronę pronacji (naturalnego ruchu stopy do wewnątrz wykonywanego podczas biegu) lub supinacji (ruchu stopy na zewnątrz). Dzięki temu badaniu dowiadujemy się czy pacjent stawia kroki równej długości z zachowaniem wszystkich faz chodu.

Ostatnim badaniem jest badanie manualne, czyli ortopedyczno-fizjoterapeutyczne. Sprawdzamy tu, jak poruszają się poszczególne stawy stopy przy danym ułożeniu miednicy. Dzięki temu możemy stwierdzić czy występują przykurcze, osłabienie lub zaniki mięśniowe.

Na podstawie przeprowadzonego wywiadu, obserwacji i badań jesteśmy dobrać odpowiednią korektę oraz określić jakiego typu wkładka ortopedyczna będzie najlepsza dla danego pacjenta.