Osocze bogatopłytkowe we współczesnej medycynie wykorzystywane jest w bardzo szerokim zakresie. Mimo zróżnicowanego zastosowania, wszystko opiera się na jednej metodzie pozyskania materiału.

Pierwszym etapem jest pobranie od Pacjenta krwi obwodowej, która następnie zostaje poddana wirowaniu celem rozdzielenia mieszaniny na frakcje. Pipetą zbierana jest górna frakcja, którą ponownie umieszcza się w wirówce. Metoda ta zwana jest double spin method. Po drugim wirowaniu mieszanina została wyraźnie podzielona na dwie warstwy. Górna zawiera osocze ubogopłytkowe, dlatego nie jest wykorzystywana do dalszych działań. Cała procedura pozyskiwania osocza bogatopłytkowego przeprowadzona jest w dniu zabiegu i po jej zakończeniu, osocze jest podawane pacjentowi. Zabieg wykonuje się przy wykorzystaniu znieczulenia miejscowego, co umożliwia Pacjentowi opuszczenie gabinetu w kilka minut po jego zakończeniu.

Zabiegi powinny być powtarzane przez okres 1 roku, w odstępach 4-6 miesięcy, a następnie, jako terapia podtrzymująca raz do roku.

Zapraszamy pacjentów z dzielnic: Mokotów, Praga-Południe, Ursynów, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Praga-Północ, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów

oraz miast Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Milanówek i Podkowa Leśna, Jabłonna, Legionowo, Nieporęt i Wieliszew, Halinów i Sulejówek, Czosnów i Nowy Dwór Mazowiecki, Józefów, Karczew, Otwock i Wiązowna, Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola i Piaseczno, Błonie, Izabelin, Leszno, Łomianki, Ożarów Mazowiecki i Stare Babice, Kobyłka, Marki, Radzymin, Wołomin, Ząbki i Zielonka, Żyrardów.