Jesteś tutaj:

Nowoczesne metody leczenia w ortopedii.

Ortopeda Warszawa

 

Zadzwoń i umów się na wizytę: +48 22 628 62 81

Nasze stawy są wyjątkowo narażone na różnego rodzaju urazy, a ich kontuzje mogą spotkać nie tylko osoby intensywnie uprawiające sport. Na kondycję stawów duży wpływ mają też substancje obecne w naszych organizmach.

Jedną z nich jest kolagen, którego ilość maleje z wiekiem, zwiększając tym samym ryzyko urazów. Temu procesowi można przeciwdziałać, stosując odpowiednią dietę, ewentualnie poszerzoną o preparaty uzupełniające niedobory i wspomagające organizm w produkcji kolagenu, a tym samym ułatwiające regenerację

Inną bardzo ważną dla zdrowia naszych stawów substancją jest kwas hialuronowy. To naturalny związek występujący w naszych organizmach, który jest wykorzystywany przy każdym ruchu, wpływa na płynność pracy stawów i powoduje regenerację chrząstki stawowej. Podobnie jak w przypadku kolagenu, jego ilość w naszym organizmie maleje wraz z wiekiem, czego efektem mogą być na przykład stany zapalne stawów.
U osób zmagających się z tym problemem powszechnie stosuje się zastrzyki zawierające kwas hialuronowy. Pacjentom przy istniejących wskazaniach proponuje się podawanie preparatów kwasu hialuronowego bezpośrednio do chorego stawu, dzięki czemu leczenie jest skuteczne, a rezultaty uzyskujemy znacznie szybciej.

Osobom, które zmagają się ze stanami zapalnymi występującymi w stawach oraz z zachodzącymi w nich procesami degeneracyjnymi, czasową ulgę może przynieść także zastosowanie przez lekarza ortopedę blokady okołostawowej.

W ramach takiego zabiegu struktury okołostawowe, a więc więzadła, ścięgna, mięśnie czy torebkę stawową ostrzykuje się specjalnym środkiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. W ten sposób można uśmierzyć ból, a także zmniejszyć lub wyeliminować stan zapalny.
Jedną z najnowszych metod leczenia urazów w ortopedii jest terapia czynnikami wzrostu (PRP), mająca na celu pobudzenie procesów naprawczych w organizmie i doprowadzenie do odbudowy uszkodzonych tkanek dzięki wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego.

Nasi specjaliści

Cennik

LpNazwa usługiCena
1WIZYTA LEKARSKA150 zł
2BADANIA USG150 zł
3WIZYTA + USG250 zł
4PUNKCJA POD KONTROLĄ USG200 zł
5ZAŁOŻENIE / ZDJĘCIE GIPSU (BEZ CENY GIPSU)80 zł
6USUNIĘCIE SZWÓW50 - 100 zł
7INIEKCJA DOSTAWOWA (BEZ CENY LEKU)100 zł
8INIEKCJA KWASU HIALURONOWEGO OST180 zł
9INIEKCJA KWASU HIALURONOWEGO OST PLUS300 zł
10OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE cena za podanie do jednego stawu800 zł

Zapraszamy pacjentów z dzielnic :

Mokotów, Praga-Południe, Ursynów, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Praga-Północ, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów

oraz miast Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Milanówek i Podkowa Leśna, Jabłonna, Legionowo, Nieporęt i Wieliszew, Halinów i Sulejówek, Czosnów i Nowy Dwór Mazowiecki, Józefów, Karczew, Otwock i Wiązowna, Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola i Piaseczno, Błonie, Izabelin, Leszno, Łomianki, Ożarów Mazowiecki i Stare Babice, Kobyłka, Marki, Radzymin, Wołomin, Ząbki i Zielonka, Żyrardów.

BEST-MED Centrum Medyczne Warszawa – ortopeda warszawa, dr Bartosz Weiss, dr Arkadiusz Madej, dr Sławomir Kwapisz, usg ortopedyczne, usg stawu, usg kolana, usg kostki, osocze bogatopłytkowe, prp, osocze, zerwane więzadła leczenie