Stulejka dotyka tylko i wyłącznie mężczyzn, a ci, którzy jej doświadczyli wiedzą z jak nieprzyjemnymi dolegliwościami jest ona związana. W naszej klinice można poddać się leczeniu stulejki najnowocześniejszymi metodami. Zanim jednak przedstawimy jak się przygotować do zabiegu i co warto o nim wiedzieć, chcemy, abyś zapoznał się z tym przykrym defektem prącia.

W Best-Med dysponujemy eksperckim zespołem medycznym lekarzy urologów, w którego skład wchodzą:

Doktor Tomasz Wiśniewski, certyfikowany specjalista w zakresie powiększania prącia i urologii estetycznej. Fellow of the European Board of Urology 2002.

DrWisniewski-web1

Doktor Sylwia Bender jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, uczestniczy w licznych kongresach międzynarodowych i krajowych z zakresu urologii.

SylwiaBender_web.

Umów się na zabieg w naszym centrum medycznym

Co to jest stulejka?

Stulejka jest zwężeniem napletka, które uniemożliwia odciąganie go od żołędzi penisa. Powoduje to ból, dyskomfort, uniemożliwia higienę osobistą oraz prowadzi do tego, że życie seksualne jest mało satysfakcjonujące. W wielu przypadkach nieleczona stulejka prowadzi do infekcji intymnych, które mogą dotknąć nawet partnerkę. Podstawą leczenia stulejki jest dobre rozpoznanie – pierwszymi sygnałami są ból, pieczenie, trudności w oddawaniu moczu oraz silne zaczerwienienie prącia. Jeśli zaobserwowałeś u siebie którykolwiek z tych objawów, nie czekaj tylko czym prędzej zgłoś się do lekarza.

Stulejka - przyczyny

Stulejka może wystąpić w każdym momencie życia mężczyzny. Wyróżnić można stulejkę wrodzoną oraz stulejkę nabytą. Stulejka wrodzona nazywana jest inaczej stulejką fizjologiczną. Na jej powstanie mają wpływ geny, a raczej drugorzędne mutacje genowe. Jak wygląda stulejka? U noworodków i chłopców do 3 roku życia stulejka jest zjawiskiem normalnym. Napletek przyklejony jest do żołędzi za pomocą mastki czyli wydzieliny tłuszczowej. W miarę upływu czasu ulega ona wypłukiwaniu się, a do 3 roku życia powinna całkowicie zniknąć. Co za tym idzie – napletek musi samoistnie zsunąć się z żołędzi. Jeśli tak się nie dzieje, absolutnie nie powinno się samemu zsuwać napletka, gdyż spowoduje to ból, a w skrajnych przypadkach może dojść do uwięźnięcia napletka w rowku zażołędziowym. A to w konsekwencji może doprowadzić do martwicy członka. Stulejka u dziecka nie jest jednak niczym groźnym.

Stulejka nabyta czyli patologiczna występuje z następujących powodów:

 • nieodpowiedniej higieny,
 • stanów zapalnych napletka,
 • nieuregulowanej cukrzycy,
 • urazów prącia,
 • niektórych chorób dermatologicznych,
 • przewlekłego cewnikowania prącia.

już od małego należy uczyć chłopców odpowiedniej pielęgnacji penisa – mycia napletka oraz odsuwania go podczas oddawania moczu.

Jak rozpoznać stulejkę?

Jednym z głównych objawów stulejki jest niemożność odsunięcia napletka od żołędzi penisa. Mówi się wtedy o stulejce całkowitej. Stulejka częściowa ma miejsce wtedy, kiedy napletek można zsunąć do rowka zażołędziowego.

Stulejka ma wiele niemiłych objawów. Zalicza się do nich bolesne odsuwanie napletka, ból oraz nieprzyjemne doznania podczas współżycia seksualnego. Spora liczba mężczyzn dotkniętych stulejką unika higieny miejsc intymnych w obawie przed bólem. Niestety prowadzi to do pogłębiania się problemu – powstania infekcji bakteryjnych podczas których wydziela się ropa. W takich wypadkach stulejce towarzyszy nieprzyjemny zapach.

Konsekwencje nieleczonej stulejki

Nieleczona stulejka może mieć wiele niebezpiecznych konsekwencji. Najgroźniejsze wynikają z zakażeń bakteryjnych rozwijających się pod napletkiem. Warto pamiętać, że gromadzą się pod nim resztki moczu i nasienia oraz złuszczony napletek. Jest to więc idealne środowisko do rozwoju bakterii, a co za tym idzie łatwo może powstać zakażenie bakteryjne. Jego konsekwencją może być natomiast zakażenie dróg moczowych, a w skrajnych przypadkach nawet zakażenie nerek. Nieleczona stulejka może prowadzić do bezpłodności wynikającej z infekcji nasienia i powracających stanów zapalnych. Najpoważniejszym powikłaniem stulejki jest także nowotwór penisa.

Mniej niebezpieczną, ale bardzo nieprzyjemna konsekwencją stulejki może być powstanie załupka czyli stanu, w którym po odprowadzeniu napletka z żołędzi nie można go ponownie na nią nasunąć. Powoduje to ból, obrzęk oraz niedokrwienie żołędzi.

Nie tylko mężczyźni mogą mieć powikłania związane z nieleczoną stulejką. Ich partnerki seksualne często cierpią na zakażenia dróg moczowych oraz stany zapalne szyjki macicy.

Jak wyleczyć stulejkę?

Zabieg leczenia stulejki jest uzależniony od jej stadium. Przy niewielkich zwężeniach napletka (małej lub średniej stulejce) przeprowadza się zabieg polegający na poszerzeniu ujścia napletka. Jeśli stulejka stanowi poważny problem należy wykonać zabieg całkowitego usunięcia napletka (w wielu kulturach jest on nazywany obrzezaniem). Warto wiedzieć, że zanim dojdzie do operacji, należy wyleczyć wszelkie stany zapalne prącia. Mogą one wpłynąć na przebieg zabiegu oraz na późniejsze tempo gojenia się ran.

Stulejka - zabieg

W naszej klinice zabieg leczenia stulejki wykonuje doświadczony lekarz urolog. Używamy jednorazowych anastomatów przy znieczuleniu miejscowym. Po interwencji chirurgicznej, pacjent może wrócić do domu. Proponujemy dwa rodzaje zabiegów usuwania stulejki. Pierwszy to metoda klasyczna, natomiast drugi polega na wykorzystaniu automatycznych staplerów, co umożliwia jednoczesne cięcie i szycie. Oczywiście przy tego rodzaju narzędziach, zabieg można wykonać bardzo precyzyjnie i zmniejszyć ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań. Penis po takiej interwencji chirurgicznej wygląda tak samo dobrze jak przed zabiegiem.

Korzyści leczenia stulejki

Lecząc chirurgicznie stulejkę można odnieść wiele korzyści. Należą do nich:

 • lepsza jakość współżycia,
 • brak występowania stanów zapalnych prącia,
 • ograniczenie rozwoju bakterii występujących pod napletkiem,
 • poprawa jakości nasienia,
 • zniesienie fizycznych ograniczeń,
 • zmniejszenie ryzyka przeniesienia infekcji bakteryjnej na partnerkę,
 • komfort codziennego życia bez dolegliwości bólowych

Zabieg usunięcia stulejki - przeciwwskazania

Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania chirurgicznego zabiegu leczenia lekkiej i średniej stulejki. Należy jedynie pamiętać, by przed przystąpieniem do operacji wyleczyć występujące stany zapalne prącia. Z kolei jeśli chodzi o całkowite usunięcie napletka, zabiegowi nie powinni poddawać się mężczyźni, których penis chowa się w głąb ciała w stanie spoczynku, występuje u nich spodziectwo lub amoniakalne zapalenie skóry.

Rekonwalescencja po zabiegu usunięcia stulejki

Po zabiegu operacyjnego usunięcia stulejki, pacjenci muszą przejść rekonwalescencję. Bardzo ważne jest tu ułożenie penisa po nałożeniu opatrunku. Przez pierwszy miesiąc powinien on być uniesiony do góry. W tym celu można wspomóc się specjalnym plastrem, który będzie podtrzymywał opatrunek. Drugi sposób to noszenie obcisłych slipów. W pierwszym miesiącu po zabiegu należy wstrzymać się z aktywnością seksualną. Blizny mogą się całkowicie zagoić dopiero po około roku od wykonania zabiegu.

leczenie stulejki warszawa cena porady opinie czy działaDefekty anatomiczne organów płciowych wciąż są tematem tabu, a decyzji o wizycie u lekarza często  towarzyszy uczucie dyskomfortu, skrępowania, a nawet wstyd. Jedną z dość powszechnie występujących dolegliwości męskiego układu moczowego jest stulejka. Szacuje się, że z powodu zwężenia napletka cierpi około 10% dorosłych mężczyzn.

Stulejka nie jest jedynie mankamentem estetycznym męskich narządów rozrodczych, choć nierzadko staje się przyczyną kompleksów u nastolatków. Jej obecność skutkuje niemożnością odsłonięcia żołędzi napletka, co utrudnia oddawanie moczu i erekcję, współżycie, a także jest źródłem silnego bólu. Problem przy zwężonym napletku stanowi również zachowanie odpowiedniej higieny, gdyż pod napletkiem łatwo gromadzi się mastka wytwarzana w rowku zażołędnym oraz mocz. Konsekwencjami nieleczonej stulejki mogą być nawracające zakażenia skóry i stany zapalne okolic prącia oraz dróg moczowych, zwężenie zewnętrznego ujścia cewki moczowej czy zanik śluzówki znajdującej się na napletku.

Gojenie poprzez bliznowacenie ran powstałych wskutek przewlekłego stanu zapalnego powoduje dodatkowe problemy z napletkiem, które nieleczone mogą prowadzić nawet do zainicjowania zmian nowotworowych.

Najbardziej skuteczne i paradoksalnie najłatwiejsze leczenie stulejki to zabieg chirurgiczny, polegający na poszerzeniu ujścia napletka bądź jego całkowitym usunięciu. Poza zdecydowaną poprawą samooceny mężczyzn, zabieg niesie wiele zdrowotnych korzyści:

 • zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia zapalenia prącia
 • ograniczenie rozwoju mikroorganizmów
 • poprawa jakości nasienia
 • redukcja fizycznych ograniczeń
 • wydłużenie czasu trwania oraz podniesienie jakości stosunku płciowego
 • zmniejszenie ryzyka przeniesienia zakażenia na partnerkę/partnera płciowego

Zanim jednak zostanie podjęta decyzja o interwencji chirurgicznej, należy wyleczyć ewentualny stan zapalny narządów płciowych, gdyż może on wpłynąć na przebieg zabiegu oraz na tempo gojenia.

W Centrum Medycznym BEST-MED leczeniem stulejki zajmuje się lekarz urolog. Dzięki zastosowaniu jednorazowych anastomatów, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a Pacjent po jego zakończeniu może wrócić do domu.

Wykorzystanie automatycznych staplerów przy leczeniu stulejki umożliwia jednoczesne cięcie i zszywanie, co znacząco skraca czas zabiegu, a także zapewnia większą precyzję. Użycie nowoczesnych staplerów zapewnia mniejsze ryzyko powikłań okołozabiegowych, a także zapewnia szybsze gojenie i lepszy efekt kosmetyczny.

 

Cena zabiegu:

1 500 zł – zabieg wykonywany metodą klasyczną

2 000 zł – zabieg wykonywany z wykorzystaniem automatycznego staplera

Umów się na zabieg w naszym centrum medycznym

Zapraszamy pacjentów z dzielnic: Mokotów, Praga-Południe, Ursynów, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Praga-Północ, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów

oraz miast Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Milanówek i Podkowa Leśna, Jabłonna, Legionowo, Nieporęt i Wieliszew, Halinów i Sulejówek, Czosnów i Nowy Dwór Mazowiecki, Józefów, Karczew, Otwock i Wiązowna, Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola i Piaseczno, Błonie, Izabelin, Leszno, Łomianki, Ożarów Mazowiecki i Stare Babice, Kobyłka, Marki, Radzymin, Wołomin, Ząbki i Zielonka, Żyrardów.

BEST-MED Centrum Medyczne Warszawa – obrzezanie, leczenie stulejki, zabieg stulejka, stulejka leczenie, stulejka, stulejka Warszawa, stulejka mazowieckie