Jesteś tutaj:

Michał Łuniewski

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, lekarz specjalizujący się w endokrynologii (diagnostyce i leczeniu zaburzeń hormonalnych), w tym w tyreologii (diagnostyce i leczeniu chorób tarczycy) oraz w obesitologii (leczeniu otyłości).

 

Początkiem ścieżki zawodowej lek. Michała Łuniewskiego było objęcie stanowiska lekarza stażysty w Samodzielnym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie. Następnie pracował jako lekarz rezydent w Klinice Chorób Wewnętrznych i Endokrynologii, Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego w Centrum Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.

 

W roku 2020 uzyskał certyfikację PTBO (Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością), a do chwili obecnej współprowadzi program leczenia otyłości w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie, gdzie – jako doktorant – prowadzi badania naukowe nad zagadnieniami związanymi z nadwagą i otyłością.

 

Systematycznie podnosi swoją wiedzę medyczną w zakresie wyżej wymienionej problematyki, biorąc aktywny udział w konferencjach branżowych m.in. Forum Ekspertów Diabetologii w Łodzi, w Jubileuszowej XXV Jesiennej Szkole Endokrynologii w Zakopanem oraz w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Nauka Okiem Młodego Naukowca” w Łodzi, gdzie uzyskał dyplom za najlepszą prezentację w panelu Nauki Medyczne i Nauki o Zdrowiu.

 

Nabytą wiedzę chętnie przenosi na publikacje naukowe w czasopismach naukowych (m.in. World Scientific News).

 

W Centrum Medycznym BEST-MED. lek. Michał Łuniewski zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem:

  • chorób tarczycy:
    • niedoczynności tarczycy (ze szczególnym uwzględnieniem choroby Hashimoto),
    • nadczynności tarczycy (choroby Gravesa-Basedowa, wola guzowatego nadczynnego),
    • choroby guzkowej tarczycy (guzków tarczycy),
  • otyłości i nadwagi.

 

Prywatnie lek. Michał Łuniewski to człowiek renesansu o niezliczonych zainteresowaniach. Szkicuje i maluje akwarelami, gra na pianinie i komponuje muzykę. Jak sam się określa – jest melomanem i uwielbia wszystkie gatunki muzyczne, a w szczególności Electronic Dance Music.

 

Ponadto fascynuje się szeroko pojętą kulturą Włoch i Japonii oraz jest pasjonatem mangi (komiksu japońskiego).