Lekarz Marcin Olechowski – ortopeda, specjalista medycyny sportowej.

Absolwent Akademii Medycznej w Białymstoku. Wszechstronny, interdyscyplinarny lekarz, koncentrujący swoje zainteresowania medyczne wokół szeroko rozumianej aktywności ruchowej człowieka i specjalizujący się w leczeniu schorzeń narządu ruchu, urazów i kontuzji. Wyżej wymienione zainteresowania zaowocowały szeregiem uzyskanych specjalizacji. I tak w 2010 r. uzyskał specjalizację z ortopedii i traumatologii narządu ruchu, następnie specjalizację medycyny ratunkowej, oraz specjalizację medycyny sportowej.

Obecnie doktor Marcin Olechowski pełni funkcję koordynatora Oddziału Ortopedii w Szpitalu Ogólnym im. dr Witolda Ginela w Grajewie. Stale podnosi swoje kwalifikacje i wiedzę medyczną uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach i stażach z zakresu ortopedii zarówno na obszarze Europy jak i USA.

Lekarz Marcin Olechowski specjalizuje się w leczeniu operacyjnym i zachowawczym chorób układu ruchu oraz schorzeniami kręgosłupa. W zakresie jego specjalizacji w szczególności wykonuje endoprotezoplastykę stawów kolanowych, artroskopię stawów kolanowych i operacje rekonstrukcyjne łąkotek, więzadeł krzyżowych przednich (ACL) oraz więzadeł pobocznych piszczelowych (MCL), będące następstwem najczęściej z urazów sportowych.

W Centrum Medycznym Best Med. zajmuje się: kwalifikacją do operacyjnego leczenia chorób układu ruchu, jak również leczeniem Zespołu Cieśni Nadgarstka (ZCN), leczeniem choroby de Quervainea (przeciążeniowa bolesność mięśni kciuka), zespołu “trzaskających palców”, “kciuka trzaskającego”, “łokcia tenisisty”, oraz bezoperacyjnym leczeniem przepukliny kręgosłupa i rwy kulszowej z wykorzystaniem blokady sterydowej kręgosłupa (iniekcji).

W Poradni Medycyny Sportowej Centrum Medycznego Best-Med lekarz Marcin Olechowski zajmuje się orzecznictwem sportowym w pełnym zakresie: tj. kwalifikuje do uprawiania sportu oraz przeprowadza okresowe badania kontrolne u osób uprawiających sport, pod kątem wykrycia zmian zachodzących w organizmie pod wpływem uprawiania określonej dyscypliny sportu, zajmuje się próbami wysiłkowymi dla osób uprawiających sport, przeprowadza ocenę układu ruchu, układu oddechowego, układu sercowo-naczyniowego, w celu kwalifikacji do uprawiania poszczególnych dyscyplin sportowych zarówno dorosłych jak i dzieci.

Sport zajmuje istotne miejsce nie tylko w życiu zawodowym pana doktora. Prywatnie jest on aktywnym sportowcem wielu dyscyplin sportowych. Zimą uprawia snowboard, w ciepłych miesiącach uwielbia jeździć na rowerze, a na przestrzeni całego roku jest entuzjastą sportów walki: brazylijskiego jiu-jitsu i krav – magi. Niekwestionowany nadmiar energii stara się okiełznać trenując strzelectwo taktyczne.