Jesteś tutaj:

Kardiolog Warszawa

W naszym Centrum Medycznym pracują wykwalifikowani specjaliści między innymi pracownicy Kliniki Kardiologii WUM, którzy pomogą Ci w postawieniu prawidłowej diagnozy i rozpoczęciu odpowiedniego leczenia. Konsultacja u naszych specjalistów i wykonane badania pozwolą rozpoznać początki choroby wieńcowej, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu sterca, a także inne choroby układu krążenia oraz problemy z sercem. Z tego tekstu dowiesz się jakie badania kardiologiczne są u nas wykonywane i jak się do nich przygotować. Jeśli szukasz prywatnej kliniki kardiologicznej – dobrze trafiłeś.

 

Nasi specjaliści

Cennik

Lp Nazwa usługi Cena
1 KONSULTACJA KARDIOLOGA 180 zł
2 HOLTER CIŚNIENIOWY 130 zł

Jak wygląda podstawowa diagnostyka kardiologiczna i czym zajmuje się kardiolog?

Diagnostyka chorób serca jest jedną z najważniejszych diagnostyk dotyczącą ludzkiego organizmu. Ocenia ona pracę i stan mięśnia sercowego oraz naczyń wieńcowych. Prawidłowe funkcjonowanie tych ostatnich jest niezbędne do życia. Warto wiedzieć, że diagnostyka kardiologiczna rozpoczyna się już u lekarza pierwszego kontaktu. To on przeprowadza wywiad, a następnie badanie podczas którego osłuchuje i “opukuje” pacjenta. Osłuchiwanie ma szczególne znaczenie, ponieważ jest to podstawowe badanie mogące wykryć nieprawidłowości w funkcjonowaniu serca. Jeśli się one pojawią, lekarz wypisze skierowanie do kardiologa. Poradnia zaburzeń rytmu serca w Warszawie może okazać się tu dobrym wyjściem z sytuacji. Dzięki nam nie musisz obawiać się o pogłębianie się schorzeń kardiologicznych.

Jak wygląda wizyta lekarska u kardiologa w Warszawie Śródmieściu?

Do wizyty u lekarza kardiologa nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać, wystarczy luźny strój, który pomoże odsłonić kostki nóg, nadgarstki oraz przedramiona. Pozwoli to sprawnie przeprowadzić badanie EKG. Dobrze jest zabrać ze sobą posiadane badania takie jak EKG, wyniki morfologii, kartę informacyjną z leczenia szpitalnego oraz wykaz zażywanych leków (obecnie i wcześniej). Dla lekarza informacja o zażywanych lekach jest bardzo istotna, ponieważ może on zmienić dotychczasowe leczenie lub na podstawie wywiadu z pacjentem dowiedzieć się, które leki mogą wchodzić ze sobą w interakcje.

Kardiologia w Warszawie – podstawowe badania kardiologiczne

W diagnostyce chorób układu krążenia istnieje cały wachlarz badań, które można zlecić pacjentowi. Mamy tu na myśli badania nieinwazyjne oraz badania inwazyjne. W naszej klinice przeprowadzamy badania nieinwazyjne takie jak echo serca (USG serca), oraz holter ciśnieniowy.

Podstawowe badania kardiologiczne to głównie badania czynnościowe takie jak:

 • pomiar ciśnienia tętniczego (pomaga stwierdzić z jaką siłą krew pompowana przez serce uderza w ściany naczyń tętniczych). Prawidłowa wartość ciśnienia u osoby dorosłej wynosi 120/80 mmHg, gdzie wartość 120 odpowiada ciśnieniu skurczowemu, a wartość 80 – rozkurczowemu.
 • EKG czyli elektrokardiografia jest bezbolesnym badaniem przy użyciu aparatu zwanego elektrokardiogramem. Aparat ten rejestruje i utrwala impulsy elektryczne z 12 odprowadzeń. Chodzi tu o 6 odprowadzeń kończynowych jedno-i dwubiegunowych oraz o 6 odprowadzeń przedsercowych. Wskazują one na charakter pracy serca, który pojawia się na krzywej EKG widocznej na monitorze lub wydrukowanej na specjalnym papierze. Dzięki EKG zyskuje się wiedzę na temat pracy serca oraz uszkodzeń tego narządu. Szczególnie przydatne jest w rozpoznawaniu zaburzeń rytmu serca i choroby niedokrwiennej serca.
 • Holter ciśnieniowy jest zwany także ABPM. Służy on do całodobowego monitorowania ciśnienia tętniczego krwi. składa się z mankietu zakładanego na ramię oraz sprzężonego z nim rejestratora.
 • próby wysiłkowe –  polegają na badaniu zmian zachodzących w mięśniu sercowym podczas wysiłku fizycznego.
 • Echo serca (USG serca) – to badanie przy pomocy aparatu USG ze specjalną głowicą pozwalającą na ocenę pracy serca w czasie rzeczywistym. To bardzo przydatne i pomocne narzędzie w diagnostyce chorób serca. Możliwe jest dokonania pomiarów wielu parametrów serca w czasie rzeczywistym – czyli w trakcie faktycznej jego pracy. Dzięki temu możemy ocenić grubość i stan ścian komór i przedsionków, ocenić zastawki serca, a także całość pracy serca. Badanie jest nieinwazyjne i niebolesne.

Na czym polega założenie holtera ciśnieniowego?

W przypadku zakładania holtera ciśnieniowego należy unikać wysiłku fizycznego i uważać na to, by nie uszkodzić aparatu.

Na czym polega całodobowe badanie ciśnienia?

Badanie ABPM polega na założeniu pacjentowi zestawu do całodobowej rejestracji ciśnienia tętniczego. Dzięki niemu można uzyskać informacje przydatne podczas leczenia nadciśnienia. Rejestrator steruje pompowaniem mankietu i rejestruje wyniki pomiarów. Czas rejestracji wynosi tu 24 godziny. W tym czasie urządzenie może dokonać około 70 pomiarów ciśnienia – wykonywane są co 15 minut w ciągu dnia i co 30 minut w ciągu nocy. Kiedy pojawią się dolegliwości, pacjent za pomocą specjalnego przycisku może dokonać pomiaru na żądanie. Po 24 godzinach rejestrator jest zdejmowany i podłączany do komputera. Wyniki analizuje odpowiednie oprogramowanie, a potem ocenia je lekarz.

Przygotowanie do badania wymaga od pacjenta założenia koszulki z krótkim lub z szerokim rękawem. Przed założeniem rejestratora należy odpocząć 15-30 minut. Przed badaniem pacjent powinien przyjąć wszystkie leki, które standardowo zażywa. Bardzo ważne jest także, by na 24 godziny przed badaniem nie spożywać alkoholu. Podczas badania rejestratorem pacjent może wykonywać czynności dnia codziennego takie jak praca, jednak musi pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim:

 • należy prowadzić normalny tryb życia
 • zażyć standardowo przyjmowane lekarstwa
 • w momencie pomiaru ciśnienia ramię powinno być swobodnie i nieruchomo opuszczone wzdłuż ciała (pacjent na pewno wyczuje moment pomiaru)
 • w momencie pomiaru nie należy rozmawiać
 • nie należy kłaść się na ręce, na której znajduje się mankiet
 • nie należy przekładać mankietu z jednego ramienia na drugie
 • należy chronić urządzenie przed wilgocią i promieniowaniem słonecznym
 • należy prowadzić dzienniczek, w którym zapisywane będą wykonywane czynności i czas ich trwania (w tym występujące dolegliwości, dawki i godziny przyjmowanych leków, godziny snu i przebudzenia, a także spożywane posiłki)
 • rejestracje należy przerwać, kiedy pojawi się ból lub obrzęk ramienia.

W naszym Centrum Medycznym wykonasz wyżej opisane badania wraz z konsultacją kardiologiczną, którą przeprowadzi jeden z naszych wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie kardiologii.

Ile kosztuje wizyta u kardiologa?

W naszym Centrum Medycznym konsultacja kardiologiczna kosztuje od 120-300 zł. Pacjenci często pytają jaka jest cena założenia holtera w Warszawie? U nas jest to koszt 130 zł, co jest standardową ceną jak za tego typu usługę.

Zapraszamy pacjentów z dzielnic :

Mokotów, Praga-Południe, Ursynów, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Praga-Północ, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów

oraz miast Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Milanówek i Podkowa Leśna, Jabłonna, Legionowo, Nieporęt i Wieliszew, Halinów i Sulejówek, Czosnów i Nowy Dwór Mazowiecki, Józefów, Karczew, Otwock i Wiązowna, Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola i Piaseczno, Błonie, Izabelin, Leszno, Łomianki, Ożarów Mazowiecki i Stare Babice, Kobyłka, Marki, Radzymin, Wołomin, Ząbki i Zielonka, Żyrardów.

BEST-MED Centrum Medyczne Warszawa – badania kardiologiczne, dr. Peller Michał, kardiolog warszawa, holter ekg, nadciśnienie, ekg, kardiolog prywatnie, leczenie nadciśnienia.