Grudki perliste

Grudki perliste prącia to niewielkie, okrągłe bądź wydłużone grudki przypominające perełki o białocielistym zabarwieniu, które znajdują się na koronie żołędzi prącia lub w rowku zażołędnym. Mogą występować w liczbie pojedynczej lub mnogiej tworząc kilkurzędowy wieniec wokół korony żołędzi. Pojawiają się najczęściej u mężczyzn między 20 a 30 rokiem życia, jednak zdarza się występowanie grudek u mężczyzn młodszych jak również mężczyzn dojrzałych. Grudki są często przyczyną trudności w utrzymaniu higieny prącia i mogą powodować nawracające stany zapalne i infekcje. Ponadto mogą powodować dyskomfort w życiu seksualnym, także spowodowany niską samooceną. Mężczyźni borykający się z ww. problemem mogą poddać się leczeniu metodą z wykorzystaniem plazmy medycznej.

 • w celu zdiagnozowania lub potwierdzenia występowania grudek perlistych zalecana jest konsultacja z urologiem

Przygotowanie do zabiegu

 • Konsultacja kwalifikująca do zabiegu
 • Zadbanie o higienę miejsca poddawanego zabiegowi

Opis zabiegu

Zabieg usuwania grudek perlistych prącia wykonywany jest przy zastosowaniu plazmy medycznej.

 • Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym Z ZASTOSOWANIEM PLAZMY MEDYCZNEJ. Lek znieczulający podaje się podskórnie w postaci zastrzyku w miejsce operacyjne (napletek lub poniżej rowka zażołędnego).
 • Po znieczuleniu za pomocą cienkiej wiązki plazmy medycznej lekarz operator usuwa grudki.
 • Końcowy efekt zabiegu uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta do gojenia jak i od indywidulanego obrazu klinicznego. Niewielkie drobne strupki są naturalnym efektem zabiegu.
 • Cały zabieg trwa około 10-15 minut.

 

Alternatywnym do tej metody sposobu leczenia grudek perlistych prącia jest chirurgiczne wycięcie zmian, jednak taki zabieg wiąże się z większą ingerencją w ciągłość tkanki, zszywaniem ran i dłuższym dochodzeniem do zdrowia i normalnego funkcjonowania. Inną metodą usuwania grudek perlistych jest krioterapia, polegająca na wymrażaniu zmian skórnych za pomocą ciekłego azotu oraz złuszczenia naskórka. Grudki perliste można również wypalić ze skóry za pomocą prądu elektrycznego (elektrodesykacja).

Zalecenia po zabiegu

Rezultaty leczenia i przebieg rekonwalescencji pooperacyjnej zależą od indywidualnych cech osobniczych każdego pacjenta, ale także od przestrzegania przez pacjenta zaleceń pozabiegowych:

 • codzienne zsuwanie napletka i jego właściwa higiena – mycie żelami i kosmetykami hypoalergicznymi;
 • zakaz gorących kąpieli;
 • zakaz wysiłku fizycznego przez okres 7 dni (wykluczone: trening siłowy, bieganie, trening siłowni, cięższe prace wymagające wysiłku);
 • niedotykanie miejsca leczonego rękami, niewycieranie ostrym ręcznikiem, a jeżeli jest potrzeba dotknięcia, to tylko po umyciu i zdezynfekowaniu rąk;
 • w celu zminimalizowania ewentualnego obrzęku zaleca się elewację prącia;
 • wstrzemięźliwość seksualna pacjentów przez okres 5 tygodni;
 • odbycie wizyty kontrolnej w wyznaczonym przez lekarza terminie;
 • antybiotykoterapia – według zaleceń lekarza operatora;

 

Ważne! W przypadku wystąpienia niepokojących objawów takich jak bolesne zaczerwienienie, obrzęk prącia, gorączka utrzymujące się sączenie lub krwawienie z leczonego miejsca lub inne – niezwłoczny kontakt z Lekarzem wykonującym zabieg w celu konsultacji lub podjęcia leczenia (w tym antybiotykoterapii).

W razie ewentualnej niedostępności lekarza konieczny jest kontakt z Ostrym Dyżurem Urologicznym.

Zabieg usuwania grudek perlistych wykonuje lekarz urolog z wieloletnim doświadczeniem w zakresie diagnostyki i leczenia chorób urologicznych u mężczyzn – Pani Doktor Sylwia Bender

Pod specjalnie dedykowanym numerem telefonu Dr Wiśniewski odpowie na wszystkie pytania dotyczące zabiegu we wtorki, środy, czwartki w godzinach: 15:00 – 15:45.

Możesz skontaktować się również pod anonimowym adresem mailowym
formen@best-med.pl

Mediraty

Wiemy, że kryzys gospodarczy spowodowany pandemią dotknął wiele osób, dlatego od dziś w Naszym Centrum mogą Państwo skorzystać z płatności odroczonej lub korzystnych rat.

Jak to działa?

Za każdą usługę powyżej 100 zł możesz zapłacić:

 • przelewem odroczonym, w ciągu 30 dni o daty wykonania usługi lub
 • w korzystnych ratach.Z płatności odroczonej oraz rat skorzystać mogą osoby po 25 roku życia, które są obywatelami Polski. Przy płatnościach do 5 000 zł, nie wymagamy żadnych zaświadczeń, ani dokumentów.

Procedura tego typu płatności jest bardzo prosta i trwa kilka minut.

Jeśli masz jakieś pytania – skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 609-505-600 lub formularza.