Jesteś tutaj:

Z nami pozbędziesz się bólu i wrócisz do formy

Fizjoterapeuta Warszawa

Nasz zespół to grupa fizjoterapeutów – pasjonatów zdrowego i aktywnego stylu życia. Specjalizują się w pracy ze sportowcami oraz pracownikami biurowymi. Choć te grupy wydają się być biegunowo odmienne, obciążenia układu ruchu w obu są bardzo duże. Fizjoterapeuci leczą powstałe przeciążenia oraz kontuzje. Starają się również, poprzez zabiegi profilaktyczne, zwiększyć sprawność i zmniejszyć ryzyko urazów Pacjentów.

Z usług fizjoterapeutów warto skorzystać nie tylko w przypadku profilaktyki. Gdy występują bóle kręgosłupa czy karku, zabiegi umożliwią powrót do pełnej sprawności.
Wizyta u fizjoterapeuty wskazana jest również po złamaniach, skręceniach i licznych urazach.
Podczas konsultacji fizjoterapeuta w oparciu badanie i dokładny wywiad, stworzy spersonalizowany plan zabiegów.
Na pierwszą wizytę, proszę zabrać ze sobą strój sportowy – istnieje szansa, że przed badaniem/terapią trzeba będzie się przebrać.

Nasi specjaliści

1G9A1014_nires (2)

Trener przygotowania motorycznego

Cennik

Lp Nazwa usługi Cena
1 KONSULTACJA FIZJOTERAPEUTY 100 zł
2 MASAŻ PNEUMATYCZNY 80 zł
3 TERAPIA MANUALNA cena za jeden zabieg / cena za pakiet pięciu zabiegów 160 zł / 700 zł
4 MASAŻ LECZNICZY KARKU I KRĘGOSŁUPA cena za jeden zabieg / cena za pakiet pięciu zabiegów 160 zł / 700 zł
5 MASAŻ SPORTOWY cena za jeden zabieg / cena za pakiet pięciu zabiegów 160 zł / 700 zł
6 TRENING MEDYCZNY 160 zł / 700 zł
7 RUN FITTING 399 zł
8 SWIM FITTING 399 zł
9 WKŁADKI ORTOPEDYCZNE 349 zł

W naszym Centrum Medycznym pracuje zgrany zespół wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Czym jest fizjoterapia i dla kogo jest przeznaczona? Odpowiemy na te pytania.

Co to jest fizjoterapia?

Fizjoterapia jest nauką medyczną, a jej celem jest utrzymywanie, rozwijanie i przywracanie zdolności ruchowych człowieka. Jest też pojęciem węższym niż rehabilitacja. W fizjoterapii wykorzystuje się ruch, bodźce termiczne, kinetyczne, mechaniczne, elektryczne, świetlne oraz chemiczne. Warto dodać, że według Światowej Konfederacji Fizjoterapii za utrzymywanie i rozwijanie prawidłowych funkcji ruchowych odpowiedzialny jest zawodowy fizjoterapeuta.

Czym zajmuje się fizjoterapeuta?

Zawód fizjoterapeuty koncentruje się na uśmierzaniu bólu i łagodzeniu pewnych dolegliwości związanych z narządem ruchu. Pomaga pacjentom także w eliminowaniu złych nawyków ruchowych, które wywołują u pacjenta dyskomfort. Naturalną rzeczą jest, że ciało z czasem traci dawną elastyczność, więc dobrze jest od czasu do czasu udać się do fizjoterapeuty.

W Centrum Medycznym Best-Med w Warszawie specjalizujemy się w fizjoterapii biurowej i sportowej.

Fizjoterapia biurowa skupia się rozwiązywaniu problemów związanych z dolegliwościami bólowymi pleców i układu ruchowego pojawiającymi się u osób wykonujących pracę biurową.

Dzięki fizjoterapii biurowej można skorygować nieprawidłowości i złe nawyki często pojawiające się u osób pracujących przy komputerze, a dzięki temu wyeliminować dolegliwości charakterystyczne dla osób wykonujących pracę siedzącą.
Drugim elementem w którym specjalizują się nasi fizjoterapeuci jest fizjoterapia sportowa i poprawa wydolności i wyników sportowych poprzez indywidualny program badań i ćwiczeń dla sportowców chcących poprawić swoje wyniki. Szczególnie biegaczy, pływaków, triathlonistów.

Kto powinien skorzystać z wizyty u fizjoterapeuty?

Z wizyty u fizjoterapeuty powinni skorzystać chorzy, którzy doznali takich urazów jak:

 • skręcenie lub zwichnięcie stawu
 • naciągnięcie mięśni
 • uraz więzadeł
 • uraz torebki stawowej
 • urazy przeciążeniowe stawów i kręgosłupa
 • złamanie kości
 • uszkodzenie stawu

Nasi fizjoterapeuci mogą skutecznie pomóc osobom, które cierpią na:

 • dolegliwości bólowe związane z pracą biurową i siedzeniem za biurkiem i przed komputerem
 • bóle kręgosłupa
 • zmiany zwyrodnieniowe stawów
 • osteoporozę

Warto dodać, że fizjoterapia oddziałuje także na układ krwionośny. Zaleca się ją przed i po operacjach kardiologicznych, również chorobie wieńcowej, nadciśnieniu, zakrzepowo-zarostowym zapaleniu naczyń. Ponadto fizjoterapia jest idealna dla osób, które mało się ruszają (tu szczególnie polecane są masaże, oklepywanie).

Jaki jest cel fizjoterapii?

Fizjoterapia obejmuje:

 • fizjoterapię biurową
 • terapię narządów ruchu
 • fizjoterapię neurologiczną
 • fizjoterapię ortopedyczną
 • korekcję wad postawy
 • terapie dolegliwości ruchowych (kręgosłupa i stawów).

Natomiast na fizjoterapię składają się:

 • leczenie ruchem, czyli kinezyterapia
 • fizykoterapia, czyli elektroterapia, pole magnetyczne, laseroterapia, ultradźwięki,
 • leczenie zimnem
 • hydroterapia
 • masaż (terapia manualna)
 • balneoterapia
 • aerozoloterapia
 • światłolecznictwo
 • klimatoterapia (na przykład kąpiele powietrzne)
 • leczenie uzdrowiskowe ( na przykład solanki)

Jakie jeszcze formy leczenia składają się na fizjoterapię?

Oprócz wyżej wymienionych zabiegów, w fizjoterapii elementami wspomagającymi leczenie są dieta, psychoterapia, edukacja zdrowotna i farmakoterapia.
Dieta wpływa na funkcjonowanie wszystkich narządów, dlatego musi być odpowiednio dobrana i zbilansowana. Natomiast jadłospis, który jest dostosowany do potrzeb chorego, nazywany jest dietą leczniczą. Jej celem jest dostarczenie niezbędnych składników odżywczych, które dobrze wpływają na metabolizm i są dobrze przyswajane.
Czasami fizjoterapię musi wspomóc psychoterapia. Pacjent, który odczuwa ból, może czuć się zniechęcony, a czasami nawet być sfrustrowany. Psychoterapia pozwala zaakceptować zmiany, które zaszły w organizmie, co jest niezbędne dla zdrowia psychicznego.

Kolejnym sposobem pomocy pacjentowi jest edukacja i promocja zdrowia. Uczy ona kształtować prozdrowotne zachowania, takie jak prawidłowa postawa, właściwe przenoszenie ciężaru ciała i wiele innych.

Farmakoterapia także jest nieodzowna w fizjoterapii. Pacjenci, którzy cierpią na różne schorzenia, muszą przyjmować leki. Terapia manualna czy, balneologia, kinezyterapia czy aerozoloterapia mogą zaburzać ich działanie, dlatego tak ważny jest stały kontakt z personelem medycznym.

W naszym Centrum Medycznym wykonasz popularne zabiegi, ale także run fitting i swim fitting, które są polecane szczególnie sportowcom. Zajmujemy się także leczeniem chorób zawodowych.

Zapraszamy pacjentów z dzielnic :

Mokotów, Praga-Południe, Ursynów, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Praga-Północ, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów

oraz miast Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Milanówek i Podkowa Leśna, Jabłonna, Legionowo, Nieporęt i Wieliszew, Halinów i Sulejówek, Czosnów i Nowy Dwór Mazowiecki, Józefów, Karczew, Otwock i Wiązowna, Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola i Piaseczno, Błonie, Izabelin, Leszno, Łomianki, Ożarów Mazowiecki i Stare Babice, Kobyłka, Marki, Radzymin, Wołomin, Ząbki i Zielonka, Żyrardów.

BEST-MED Centrum Medyczne Warszawa – fizjoterapia, rehabilitacja, masaż, terapia manualna, masaż pneumatyczny, leczenie
bólu kręgosłupa, leczenie chorób zawodowych, fizjoterapeuta warszawa śródmieście, fizjoterapeuta sportowy warszawa