ENDOKRYNOLOGIA

Endokrynologia zajmuje się wszelkimi zaburzeniami hormonalnymi, których objawy pacjent zauważa w funkcjonowaniu organizmu. W szczególności są to problemy z hormonami tarczycy, przysadki mózgowej, jąder i jajników, a także nadnerczy. Wszystkie te narządy produkują substancje transportowane wraz z krwią do tkanek i narządów, ale także kontrolują ich wydzielanie.

Zaburzenia gruczołów dokrewnych powodują występowanie wielu objawów, które prowadzą np. zaburzeń miesiączkowania, bezpłodności, problemów z utratą wagi.

 

Zakres diagnostyczny:

  • choroby tarczycy – choroba Gravesa i Basedowa, choroba Hashimoto
  • choroby przytarczyc – niedoczynność, nadczynność
  • choroby przysadki mózgowej – guzy, akromegalia, choroba Cushinga
  • choroby nadnerczy – choroba Addisona, zespół Cushinga, hipoaldosteronizm
  • choroby trzustki – guzy, cukrzyca
  • choroby gruczołów płciowych – zespół policystycznych jajników, zaburzenia miesiączkowania, zaburzenia płodności
  • zespoły androgenne, np. nadmierne owłosienie ciała lub łysienie, trądzik.

 

Pierwsza wizyta u endokrynologa- co warto wiedzieć?

 

Kiedy niepokoi Cię Twój stan zdrowia, zauważasz zmęczenie i ogólne osłabienie, ale podstawowe badania morfologiczne mieszczą się w normie warto skorzystać z konsultacji endokrynologa.

Na pierwszej wizycie specjalista przeprowadzi szczegółowy wywiad, ale niezbędne będzie przedstawienie dotychczas wykonanych badań. Na tej podstawie będzie w stanie wstępnie określić czy przyczyną złego samopoczucia są zaburzenia w gospodarce hormonalnej. Rozszerzenie diagnostyki poprzez zlecenie badań hormonów niewątpliwie pomoże postawić diagnozę i podjąć odpowiednie leczenie.

Nasi specjaliści

Cennik

Lp Nazwa zabiegu Cena
1 KONSULTACJA LEKARSKA 200zł