Jesteś tutaj:

Diagnostyka laboratoryjna jest działem medycyny zajmującym się dostarczaniem informacji ułatwiających diagnozowanie chorób oraz prognozowanie i monitorowanie ich leczenia.

Diagnostyka laboratoryjna Warszawa

Diagnostyka laboratoryjna jest działem medycyny zajmującym się dostarczaniem informacji ułatwiających diagnozowanie chorób oraz prognozowanie i monitorowanie ich leczenia.

Opiera się na oznaczaniu markerów laboratoryjnych w materiale biologicznym pacjenta.

Jak przygotować się do badania

Większość badań laboratoryjnych krwi najlepiej jest wykonywać w godzinach porannych – na czczo i po przespanej nocy. W przypadku niektórych badań krew zawsze należy pobierać na czczo, gdyż po posiłku parametry te ulegają zmianom. Przed pobraniem krwi na poziom glukozy, prolaktyny, żelaza oraz całkowitej zdolności wiązania żelaza (TIBC, total iron-binding capacity) powinno upłynąć co najmniej 5-6 godzin od ostatniego posiłku. Co najmniej 14 godzin od posiłku powinno upłynąć przed pobrania krwi na lipidogram (cholesterol, HDL, LDL, trójglicerydy).

OGTT (oral glucose tolerance test) – badanie kluczowe dla rozpoznania cukrzycy. Polega na dwukrotnym pobraniu krwi i oznaczeniu poziomu cukru we krwi na czczo oraz 2 godziny po wypiciu rozpuszczonych 75g glukozy. Po spożyciu glukozy pacjent nie powinien opuszczać przychodni i powinien unikać wysiłku fizycznego.

Przed badaniem moczu nie jest wymagane żadne specjalne przygotowanie. Mocz należy pobrać po uprzednim umyciu narządów moczowo-płciowych  ze środkowego strumienia pierwszej porannej zbiórki moczu do czystego, jałowego pojemnika. Pojemnik należy czytelnie podpisać imieniem i nazwiskiem oraz dostarczyć jak najszybciej do laboratorium.

Próbkę kału należy pobrać do specjalnego pojemnika. Czasem wymagane jest kilkukrotne powtórzenie badania kału w określonych odstępach czasu, ponieważ jaja, cysty lub formy larwalne niektórych pasożytów mogą pojawiać się w kale okresowo.

Wymazy z gardła najlepiej pobierać w godzinach porannych przed przyjęciem pokarmów lub płynów lub przynajmniej 3-4 godzinach po ostatnim posiłku lub ostatnim myciu zębów.

Cennik

LpBadanieCena
1MORFOLOGIA15 zł
2BADANIA OGÓLNE MOCZU15 zł
3OB20 zł
4FIBRYNOGEN19 zł
5CHOLESTEROL CAŁKOWITY19 zł
6GLUKOZA12 zł
7LIPIDOGRAM45 zł
8ASPT / SGTP12 zł
9ALT / GOT12 zł
10KREATYNINA19 zł
11KWAS MOCZOWY16 zł
12JONOGRAM35 zł
13TSH29 zł
14PSA63 zł
15CRP39 zł
16GGTP20 zł
17POZIOM WITAMINY B1243 zł
18POZIOM WITAMINY D3 (25(OH))70 zł
19BILIRUBINA19 zł
20POSIEW MOCZU + ANTYBIOGRAM55 zł
21BADANIE NA NOSICIELSTWO170 zł
22RETIKULOCYTY19 zł

Zapraszamy pacjentów z dzielnic :

Mokotów, Praga-Południe, Ursynów, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Praga-Północ, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów

oraz miast Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Milanówek i Podkowa Leśna, Jabłonna, Legionowo, Nieporęt i Wieliszew, Halinów i Sulejówek, Czosnów i Nowy Dwór Mazowiecki, Józefów, Karczew, Otwock i Wiązowna, Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola i Piaseczno, Błonie, Izabelin, Leszno, Łomianki, Ożarów Mazowiecki i Stare Babice, Kobyłka, Marki, Radzymin, Wołomin, Ząbki i Zielonka, Żyrardów.

BEST-MED Centrum Medyczne Warszawa – diagnostyka laboratoryjna Warszawa, morfologia tanio, badania krwi warszawa, badania krwi cena