Jesteś tutaj:

Dermatolog Warszawa

Wykonujemy szereg niezbędnych w medycynie estetycznej zabiegów dermatologicznych. Naszym celem jest uzyskanie przez Pacjenta pełnego zadowolenia po wykonanych zabiegach. Dbamy zarówno o aspekt wizualny, jak również profesjonalizm wykonanych czynności medycznych, które mają na celu diagnostykę, zapobieganie i leczenie schorzeń skóry.
Profesjonalne wyposażenie gabinetów pozwala na znacznie lepszą diagnostykę schorzeń dermatologicznych, co pozwala na o wiele lepszą ocenę sytuacji przez lekarza prowadzącego leczenie. Skutkuje to oczywiście takim dobraniem metod leczenia, które będą optymalne z uwagi na rodzaj zmian, stan pacjenta i oczekiwane efekty estetyczne.
Prowadzimy konsultacje dermatologiczne z użyciem najnowszej klasy sprzętu dermatologicznego.
Wykonujemy również zabiegi koagulacji w całkowicie bezpieczny dla pacjentów i bezbolesny sposób.
Wszyscy nasi dermatolodzy to fachowcy z olbrzymim stażem zawodowym, wielką empatią i umiejętnościami pozwalającymi na perfekcyjne leczenie i diagnostykę medyczną.

Nasi specjaliści

Cennik

Lp Badanie Cena
1 KONSULTACJA DERMATOLOGICZNA DOROSŁYCH (w tym badanie dermoskopem do 5 punktów)      180 zł
2 KONSULTACJA DERMATOLOGICZNA DOROSŁYCH (w tym badanie dermoskopem od 6 punktów)      220 zł
3 KONSULTACJA DERMATOLOGICZNA DZIECI      200 zł
4 TRICHOSKOPIA (badanie włosów)      220 zł
5 KOAGULACJA (w zależności od ilości usuwanych zmian) od 200 zł

Jeśli szukasz dobrego dermatologa z Warszawy, dobrze trafiłeś. W naszym Centrum Medycznym leczymy schorzenia dermatologiczne. Pani doktor Jolanta Mroczyńska jest lekarzem z wieloletnim doświadczeniem i pomogła już wielu pacjentom. Jest ona członkiem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Jej kwalifikacje potwierdzają liczne certyfikaty.
W tym artykule wyjaśnimy, czym zajmuje się lekarz dermatolog i jakie choroby leczy.

Dermatologia i Trychologia- co to za dziedzina medycyny?

Dermatologia jest działem medycyny i jednocześnie złożoną specjalnością medyczną. Jest połączeniem wielu dziedzin medycyny, a na jej zakres skladają się: choroby wewnętrzne, endokrynologia, alergologia, onkologia immunologia, choroby naczyń, schorzenia infekcyjne przenoszone. Dermatologia leczy choroby skóry i jej przydatków, więc także paznokcie, a trychologiai włosy. Zajmuje się też chorobami ogólnoustrojowymi uwidocznionymi na skórze takimi jak: alergie, atopia, łuszczyca, egzema, łagodne i złośliwe nowotwory oraz toczeń.

Czym zajmuje się dermatolog?

Dermatolog leczy choroby skóry. W czasie badania szuka zmian skórnych i ocenia, czy są one kwestią samej skóry, czy chorób wewnętrznych takich jak alergia lub nowotwory. Dermatologia to szerokie pojęcie medyczne. Można ją podzielić na dwie główne specjalności – dermatologię kliniczną i dermatologię doświadczalną. Ta pierwsza diagnozuje choroby skóry, druga skupia się na badaniu jej funkcji i struktur. Obecnie jest wiele specjalizacji, które bardzo mocno są powiązane z dermatologią, m.in. dermatologia dziecięca (zajmuje się badaniem zmian skórnych wieku dziecięcego), medycyna estetyczna (lekarz medycyny estetycznej zajmuje się profilaktyką starzenia się skóry, wykorzystując metody inwazyjne i nieinwazyjne), kosmetologia (nie zajmuje się leczeniem, a jedynie poprawą wyglądu skóry za pomocą kosmetyków), wenerologia (zajmuje się chorobami skóry przenoszonymi drogą płciową). Warto dodać, że praca lekarza medycyny estetycznej, mimo iż nieraz stosuje on zabiegi inwazyjne (jak mezoterapia igłowa), nie może być porównywa z pracą na przykład chirurga plastycznego.

Istotną i bardzo ostatnio popularną częścią dermatologii jest trychologia, zajmująca się problemami i schorzeniami dotyczącymi włosów. Szczególnie jeśli chodzi o nadmierne wypadanie włosów, łysienie, łamliwość włosów, łupież.

Jakie choroby diagnozuje dermatolog?

Najczęstsze choroby zdiagnozowane przez dermatologa to:

 • problemy z cerą (trądzik różowaty, trądzik młodzieńczy, pękające naczynka)
 • bielactwo
 • wszawice
 • łojotokowe zapalenie skóry
 • AZS (atopowe zapalenie skóry)
 • łuszczyca
 • świerzb
 • nadmierne wypadanie włosów
 • łupież
 • pieprzyki
 • egzema
 • ostuda
 • rumień
 • opryszczka
 • nadmierna potliwość
 • grzybice skóry i paznokci
 • odleżyny
 • kurzajki
 • rozstępy
 • nowotwory skóry

 

Jakie badania wykonuje i zleca dermatolog?

Jak widać, istnieje duże powiązanie dermatologii z innymi dziedzinami medycyny. Pierwszym etapem wizyty w gabinecie jest konsultacja dermatologiczna. Następnie dermatolog ogląda zmiany skórne “gołym okiem” oraz przy użyciu dermatoskopu, a właściwie dermoskopu. Jest to urządzenie, które działając na zasadzie imersji powiększa pole wiedzenia oraz działa jak lupa. Dzięki niemu można dokładnie przyjrzeć się zmianom skórnym i otaczającej je skórze. Lekarz wykorzystuje dermatoskop także po to, aby zbadać zmiany barwnikowe (na przykład przy bielactwie).

Jeśli dermatolog lekarz podejrzewa, że zmiany na skórze mają charakter bakteryjny, zleca wymaz. Natomiast jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że zmiana ma podłoże grzybicze, zleca badanie mikrobiologiczne. Czasami, jeśli sytuacja tego wymaga, pacjent może dostać skierowanie na badanie hormonów (częste w przypadku trądziku), badanie alergiczne lub skierowanie do alergologa.

Jak leczy dermatolog?

Dermatolog dobiera sposób leczenia na podstawie diagnozy. Często zleca on antybiotykoterapię, która jest nieraz niezbędna przy trądziku. W przypadku opryszczki na pewno zaleci leki antywirusowe czy preparaty stosowane miejscowo na grzybicę. Jeśli chodzi o przebarwienia, dermatolog może skierować na zabiegi laserowe. Lekarz ten podpowiada, jakich kosmetyków należy używać, kiedy skóra jest wrażliwa lub nadreaktywna. Co więcej, specjalista dermatolog może skierować na wycięcie znamienia, które może w przyszłości ulec zezłośliwieniu. Niektóre zmiany usuwa się poprzez wyłyżeczkowanie, wymrażanie oraz elektrokoagulację.

Kiedy warto zgłosić się do dermatologa?

Dermatolog nie powinien kojarzyć się tylko i wyłącznie z leczeniem trądziku. Owszem, w jego przypadku, dermatolog może udzielić fachowej porady, a nawet znaleźć źródło problemu i skutecznie go usunąć. Tak naprawdę do dermatologa warto zgłosić się także wtedy, kiedy na skórze pojawiają się niepokojące zmiany takie jak łuszczenie, nadmierna suchość, egzema, łuszczyca, liszaj. Im szybciej pacjent dotrze do specjalisty, tym większa szansa na wyleczenie skóry.

Dobry dermatolog widzi naprawdę wiele. Przede wszystkim jest w stanie określić, czy zmiana ma charakter nowotworowy. Jeśli tak, skieruje do dermatologa onkologa. Dlatego właśnie nie powinno się bagatelizować powstałych na skórze znamion i rozległych pieprzyków.

Jak wybrać dermatologa z Warszawy?

Dermatologa z Warszawy można szukać w miejscach takich jak: klinika dermatologiczna w Warszawie, poradnia dermatologiczna w Warszawie, przychodnia dermatologiczna w Warszawie. Nasz dermatolog przyjmuje prywatnie w Warszawie, dlatego przychodząc na wizytę do Centrum Medycznego, nie trzeba mieć skierowania.

Zapraszamy pacjentów z dzielnic :

Mokotów, Praga-Południe, Ursynów, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Praga-Północ, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów

oraz miast Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Milanówek i Podkowa Leśna, Jabłonna, Legionowo, Nieporęt i Wieliszew, Halinów i Sulejówek, Czosnów i Nowy Dwór Mazowiecki, Józefów, Karczew, Otwock i Wiązowna, Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola i Piaseczno, Błonie, Izabelin, Leszno, Łomianki, Ożarów Mazowiecki i Stare Babice, Kobyłka, Marki, Radzymin, Wołomin, Ząbki i Zielonka, Żyrardów.

Best-Med Centrum Medyczne tagi: dermatolog warszawa prywatnie, dobry dermatolog warszawa, dermatolog dziecięcy warszawa prywatnie, dermatolog warszawa trądzik