Centrum Medyczne BEST-MED wspiera siatkarzy!

Centrum Medyczne Best Med Partnerem Turnieju Finałowego II ligi mężczyzn, który odbył się w dniach 28 kwietnia – 2 maja w Warszawie.

Areną zmagań była hala OSiR Mokotów zlokalizowana przy ul. Niegocińskiej w Warszawie, a organizatorem Turnieju – Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Wojskowi Warszawa.

W Turnieju wzięło udział sześć drużyn siatkarskich:

 • null
  Legia Warszawa  – (gospodarze Turnieju),
 • null
  WKS Sobieski Arena Żagań,
 • null
  SMS PZPS Spała,
 • null
  Karpaty Krosno Glass-KPU,
 • null
  SPS Chrobry Głogów,
 • null
  AZS Stoelzle Częstochowa

Drużyny zmagały się o dwa miejsca premiowane awansem do Tauron 1.Ligi.

We wszystkich rozegranych spotkaniach nie brakowało emocji, a gracze wszystkich drużyn stawiali sobie nawzajem niezwykle trudne wymagania. W kilku spotkaniach o wyniku meczu musiał zadecydować tie-break. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, dzięki czemu widzowie obserwujący mecze za pośrednictwem profilu PilkaSiatkowaCom na Youtube, a także na antenach Telewizji Lubuskiej i Twojej Telewizji Regionalnej mieli zaserwowaną moc wrażeń.

1 maja rozstrzygnęły się najważniejsze niewiadome Turnieju Finałowego. O awans do Tauron 1.Ligi zmierzyły się:

 • null
  Legia Warszawa z SMS PZPS Spała
 • null
  SPS Chrobry Głogów i AZS Stoelzle Częstochowa

Po ostatniej akcji, dzięki której Legia wygrała w czwartym secie z drużyną SMS PZPS Spała, na parkiecie zapanował szał radości.

Po 7 latach od reaktywacji sekcji siatkarska Legia awansowała do Tauron 1.Ligi!

Zaszczytny i zasłużenie wywalczony awans przypadł w udziale także drużynie SPS Chrobry Głogów.

Obie drużyny z fantastycznym samopoczuciem i świadomością posiadanego już awansu do I-ligi, rozegrały piękne i radosne spotkanie o Turniejowe Mistrzostwo II ligi mężczyzn.

I miejsce Turnieju i Mistrzostwo II ligi mężczyzn zostało wywalczone ostatecznie przez naszych faworytów turniejowych tj. dzielnych siatkarzy Legia Warszawa.

Serdeczne gratulacje i gorące podziękowania należą się Pani Prezes Karolinie Szewczyk – organizatorowi Turnieju Finałowego II ligi mężczyzn za współpracę partnerską na najwyższym poziomie.

Życzymy Klubowi i Pani Prezes kolejnych zwycięstw i kolejnych sportowych emocji – oby jak najszybciej przy pełnych trybunach.