Odwiedź nasz na Facebooku Odwiedź nasz na Instagramie

Blog

strona główna / blog / Leczenie zapalenia pęcherza
Leczenie zapalenia pęcherza

Leczenie zapalenia pęcherza

30.11.2018

Przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego powoduje uczucie dyskomfortu oraz dolegliwości bólowe. Jakość życia osób z zespołem bolesnego pęcherza (BPS) lub śródmiąższowym zapaleniem pęcherza moczowego (IC) spada. Wiele osób skarży się wówczas na problemy ze snem oraz obniżenie nastroju. Dodatkowo codziennie czynności zaczynają stanowić problem. Wśród chorych u bardzo wielu pacjentów diagnozuje się nawet depresję.

Wyniki wielu badań naukowych dowodzą, że jedną z kluczowych przyczyn są zaburzenia związane z glikozaminoglikanami (GAGs), czyli warstwą śluzówki chroniącą pęcherz moczowy.

Ubytki powstałe w niej mogą wywoływać objawy takie jak:

– śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego

– zapalenie pęcherza moczowego wywołane infekcjami, urazami, kamicą moczowodową, zatrzymaniem moczu

– zapalenie pęcherza moczowego oraz wywołane chorobami nowotworowymi lub radioterpią

Przyczyna BPS i IC jak dotąd jest nieznana; ich objawami są: ból, uczucie parcia na pęcherz, często bardzo bolesny i często objawiający się,

Niedobory w warstwie glikozaminoglikanów w ścianie pęcherza moczowego wywołują podrażnienie pęcherza moczowego. Stopień nasilenia objawów zmienionej chorobowo warstwy GAG jest różnie opisywany przez pacjentów. Objawy mogą mieć charakter przejściowy lub ciągły i być odczuwane jako ból ostry bądź przewlekły.

Do najczęściej występujących symptomów zalicza się ból, dyskomfort, nagłą potrzebę oddania moczu, a także bardzo częstą potrzebę opróżniania pęcherza.

Leczenie polega na odbudowie warstwy glikozaminoglikanów (GAG) w pęcherzu moczowym. Wykorzystuje się do tego jałowy roztwór soli sodowej kwasu hialuronowego zawierający hialuronian sodu (Cystistat). Efektem podania jest złagodzenie objawów towarzyszących zapaleniu pęcherza.

Zaleca się wprowadzanie preparatu do pęcherza przez 4 do 12 tygodni (w zależności od zaleceń lekarza) raz w tygodniu, a później raz w miesiącu do ustąpienia objawów.

W naszym Centrum Medycznym podaniem preparatu zajmują się urolodzy dr Tomasz Wiśniewski oraz dr Sylwia Bender.

Zabieg jest bezbolesny i trwa kilka do kilkunastu minut. Po zabiegu pacjent może normalnie wrócić do domu i nie ma żadnych ograniczeń w funkcjonowaniu.

Cena: 420 zł

© Copyright 2018 BEST-MED | Realizacja MediaHealth
close form phone
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez BEST-MED Aleje Jerozolimskie 87, 02-001 Warszawa, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".